Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)

Bateria bidetowa – jak wybrać najlepszą opcję?


Bateria bidetowa, baterie bidetowe, bidet.

Bateria bidetowa – jak wybrać najlepszą opcję? Bidet jest z pewnością przydatny w naszych domach i mieszkaniach. Z każdym rokiem ten projekt staje się coraz bardziej powszechny, dzięki czemu higiena intymna staje się znacznie łatwiejsza i wygodniejsza. Bardzo ważne, aby starannie dobrać wszystkie elementy, w oparciu o wygodę. Na przykład bateria bidetowa montowana na ścianie z higienicznym prysznicem jest znacznie wygodniejsza niż wersja z prostym strumieniem. W tym artykule przyjrzymy się, jak wybrać najlepszą baterię bidetową i na jakie kryteria należy zwrócić szczególną uwagę.

Bateria bidetowa kubic 3 lata gwarancji.
Bateria bidetowa kubic 3 lata gwarancji.

Bateria bidetowa – cechy

Aby lepiej zrozumieć tę kwestię, musimy zapoznać się z konstruktywnymi rozwiązaniami wdrażane w tego typu produkty:

W ukrytych wzorach widoczne są tylko niektóre elementy, są więc niezwykle popularne w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu.

  • System wylewki. Lepiej jest wybrać modele, w których można regulować położenie opryskiwacza, więc znacznie łatwiej jest dostosować system dla każdej osoby.
  • Opcje regulacji. System może być wdrażany w różnych wersjach sterowania. Najprostszą jest głowica zaworu, jej zaletą jest łatwość konserwacji, drugim typem jest system dźwigni, są one bardzo łatwe w obsłudze. Trzeci typ – panele dotykowe, można powiedzieć, że jest to najbardziej praktyczna opcja pod względem wygody, ale jeśli masz problemy z naprawą to jest mało prawdopodobne.
  • Rodzaj instalacji. Istnieją dwa główne rozwiązania: ukryta lokalizacja i zewnętrzna. Pierwsza opcja różni się od drugiej tym, że wszystkie elementy są ukryte za powierzchnią. Na zewnątrz znajduje się tylko deszcz i system regulacji, a w drugiej cała konstrukcja znajduje się w polu widzenia. Zaletą pierwszego typu jest estetyka i atrakcyjność, natomiast drugiego typu jest znacznie wygodniejszy w naprawie i konserwacji.

Wskazówka! Nie zapomnij wziąć pod uwagę stylu łazienki. W przypadku zastosowania chromowanych jednostek na innej instalacji wodno-kanalizacyjnej, należy wybrać urządzenie z odpowiednią powłoką do bidetu.

Bateria bidetowa kran ferro savio.
Bateria bidetowa kran ferro savio.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze?

Zastanów się, jakie ważne czynniki powinny zostać wyjaśnione nawet przed nabyciem bidetu. Bardzo ważne pytanie, ponieważ często nie jest możliwe zainstalowanie niektórych modeli w pomieszczeniu z powodu niedogodności, a także musisz zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Bateria bidetowa – ważne czynniki

Temperatura wody – jeśli spada często, najlepiej jest zakupić projekt z termostatem. Z jego pomocą można utrzymać stałą temperaturę. W urządzeniach z termostatem ustawia się wymaganą temperaturę.

Materiał – jest również ważny, można użyć bardzo różnych opcji, ale najbardziej racjonalne są mosiądz i brąz. Metale te są odporne na procesy korozyjne i mają niski współczynnik rozszerzalności liniowej z różnicami temperatur.

System sterowania – bywa wdrażany na różne sposoby. Elementy czujnika lub wariant termostatu, gdy temperatura ustawiona z wyprzedzeniem i nie trzeba niczego regulować podczas korzystania .

Konstrukcja – jest również bardzo ważna. Jak pokazuje praktyka, opcje z natryskiem są znacznie wygodniejsze i bardziej praktyczne, zwłaszcza jeśli bidet bywa używany przez dzieci.
Wskazówka! Jeśli po prostu nie ma miejsca na bidet, rozwiązaniem będzie zainstalowanie siedziska z funkcją higieniczną lub specjalnego osprzętu.

Bateria bidetowa – wnioski

Produkty wysokiej jakości utrzymują się kilkakrotnie dłużej, warto pamiętać o tym ważnym czynniku, ale nie należy zapominać o wygodzie.

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z wyposażeniem łazienki. Zapraszamy również do pozostawienia komentarza na naszym facebooku oraz twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.