Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)
Jak wybrać brodzik i drzwi prysznicowe.

Brodzik płytki czy głęboki? Na co warto się zdecydować w naszej łazience? W zależności od indywidualnych potrzeb każdy z nas zdecyduje się na inne rozwiązanie. W przypadku wyboru brodzika płytkiego powierzchnia staje się optycznie większa zaś w bardziej pragmatyczne może stać się wybór brodzika głębokiego. Warto zastanowić się co najlepiej sprawdzi się w naszej łazience a pod uwagę warto uwzględnić poniższe kryteria.

Brodzik płytki

Brodzik płytki sprawi, iż optycznie wasze pomieszczenie stanie się bardziej atrakcyjne jak i optycznie większe. W przypadku zdecydowania się na płytki brodzik montaż odbywa się w podłodze lub bezpośrednio na płytkach. Brodzik płytki określamy na podstawie wysokości, którą podajemy od podłogi do najwyżej umiejscowionej krawędzi. Na rynku istnieje wiele brodzików o najróżniejszych rozmiarach jak 3,4 cm do 15,20 cm. Polecamy, by wybór kabiny prysznicowej był oparty o uwzględnienie jednego producenta zarówno brodzika jak i kabiny.

Brodzik głęboki

Brodzik głęboki może stać się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem choćby w celu kąpieli małych dzieci lub możliwości zrobienia prania. Często zdarza się, iż głębokość wynosi od 5 do 15 cm aż do nawet 30 cm głębokości co sprawia, że korzystanie na co dzień może być praktyczne. Codzienne użytkowanie głębokiego brodzika w formie wanny może być już mniej komfortowe lecz przydatne jeżeli w łazience nie ma możliwości zamontować samej wanny. W standardzie wyposażony w panel przedni zdejmowany ale można zdecydować się również na inną obudowę.

Wymiary i kształty brodzika

Przy zakupie kabiny prysznicowej warto dopytać o możliwość zakupu zestawu w postaci kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem. Z jednego ważnego powodu nie musimy się później zamartwiać o to czy dany brodzik możemy zamontować przy kabinie a do tego warto zauważyć, iż ceny zestawów są o wiele niższe aniżeli zakup oddzielnie. W sklepach znajdziecie najróżniejsze kształty brodzika jak kwadratowy, prostokątny czy półokrągły.

Przejdźmy więc do wymiarów brodzika w standardzie znajdziemy na rynku kabiny jak i brodziki o wymiarach 70 x 70 cm, 80 x 80 cm, 90 x 90 cm lub 100 x 100 cm choć nie trudno znaleźć w sklepach kabiny typu 80 x 100 czy 120 x 90. Rozmiar kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem należy odpowiednio dopasować indywidualnie do potrzeb wszystkich domowników.

Brodzik płytki czy głęboki? Mamy nadzieję, iż artykuł pomógł wam w wyborze odpowiedniego brodzika do waszej kabiny prysznicowej. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na facebook, twitter czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.