Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)

Czyszczenie zlewu granitowego – kilka prostych kroków w utrzymaniu czystości!


Sklep internetowy onyxlazienka posiada w swojej ofercie zlewozmywak, zlewozmywak granitowy, zlewozmywak ceramiczny, zlewozmywak stalowy, czy zlewy. Zdjęcie jest częścią artykułu o zlewach, by pomóc naszym Klientom. Zapraszamy do przejrzenia oferty. Czyszczenie zlewu granitowego. ekologiczna łazienka.

Czyszczenie zlewu granitowego – zlewozmywaki kompozytowe z granitu zyskały na popularności dzięki ich wyglądowi, cenie i trwałości. Proces ten polega na mieszaniu drobnego piasku granitowego i środka wiążącego z żywicą akrylową. Tworzy on materiał, który wygląda i wygląda bardzo podobnie do zwykłego granitu, ale jest łatwiejszy w utrzymaniu, trwalszy i tańszy. Te zlewy są również odporne na ciepło jak i są odporne na normalne zużycie, które wykazują inne zlewy, takie jak zlewozmywak stalowy. Występują w różnych opcjach kolorystycznych. Pomimo tych wszystkich wspaniałych rzeczy umywalka jest umywalką i należy ją czyścić przy regularnym użyciu. Granitowe zlewozmywaki kompozytowe mogą być podatne na plamy z twardej wody lub z ostrych środków czyszczących – powodują one, że granit wydaje się mętny lub matowy. W tym artykule opiszemy sposoby aby utrzymać granitowy zlew kompozytowy w czystości oraz aby wyglądał jak nowy przez wiele lat!

Pięć kroków w odpowiedniej pielęgnacji zlewu

  • Środki czyszczące,
  • Opróżnij, wyczyść i opłucz zlew,
  • Zastosuj sodę do pieczenia,
  • Wprowadź ocet,
  • Zastosuj olej.

Środki czyszczące do zlewu granitowego

Istnieje spora szansa, że ​​masz już te przedmioty w domu. Potrzebne będą: soda oczyszczona, ocet i olej. Soda oczyszczona i ocet będą działać razem, aby bezpiecznie oczyścić granit, a olej mineralny pojawi się po nim i pomoże odnowić połysk zlewu. Granit może być bardzo podatny na ostre chemikalia uszkadzające wykończenie i osłabiający go z czasem, ale ta mieszanka domowych środków czyszczących jest bezpieczna. Zalecamy, aby roztwór octu i sody oczyszczonej nie siedział zbyt długo na zlewie, ponieważ kwasowość octu może nie działać zbyt dobrze. Jeśli masz kilka konkretnych, problematycznych obszarów, zastosuj mieszaninę bezpośrednio do tych obszarów. Jeśli potrzebujesz dobra dookoła, równomiernie przykryj całą umywalkę, ale znowu nie pozwól, by siedział przez dłuższy czas.  

Upewnij się, że używasz miękkiej szczotki z włosia lub miękkiej szmatki do czyszczenia przy szorowaniu zlewu. Zawsze należy unikać szczotek stalowych lub szczotek drucianych, ponieważ one porysują zlew i powodują długotrwałe uszkodzenia.

Opróżnij, wyczyść i opłucz zlew

Przed podjęciem jakichkolwiek działań zlew granitowy powinien zostać całkowicie opróżniony, a także oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń lub resztek jedzenia. Przepłukać gorącą wodą i wytrzeć cały zlew. Po wyczyszczeniu osuszyć papierowym ręcznikiem lub szmatką do naczyń.
 

Zastosuj sodę oczyszczoną

Posyp sodą oczyszczoną wszelkie zabarwione lub poplamione miejsca lub wszystkie, jeśli potrzebujesz pełnego czyszczenia. Soda oczyszczona jest lekko ścierna, ale naturalna i bezpieczna, więc można ją stosować na zlewach granitowych.
 

Czyszczenie zlewu granitowego – wprowadź ocet

Wlej niewielką ilość octu na sodę i pozwól dwóm się połączyć i zmiksować. Użyj gąbki lub miękkiej szczotki z włosiem i wytrzyj mieszaninę do wszystkich obszarów problemowych. Mogą to być narożniki, w których woda wysycha, pozostawiając twarde plamy z wody. Po wyszorowaniu wystarczy spłukać wszystko ciepłą wodą i ponownie osuszyć papierowym ręcznikiem lub miękką ściereczką.
 

Nałożyć olej

Po umyciu i ponownym wysuszeniu zlewu jesteś gotowy na ostatni krok. Nawet gdy jest czysty, granit może wyglądać na matowy; olej przywróci mu trochę blasku. Wlać około łyżki oleju na miękką szmatkę i wypolerować olej do zlewu ruchem okrężnym. Podczas podróży może zaistnieć potrzeba dodania większej ilości oleju, po prostu upewnij się, że szmatka równomiernie trzyma olej, aby nie był zbyt gruby.

To takie proste! Podążanie za tym schematem mniej więcej raz w tygodniu sprawi, że twój granitowy zlew będzie wyglądał jak nowy. Tak długo, jak czyścisz umywalkę mydłem i ciepłą wodą co kilka dni, możesz nawet uniknąć częstego czyszczenia. Korzystne jest również suszenie zlewu po każdym użyciu, ponieważ woda, która spoczywa w zlewie, może spowodować zmętnienie. Zlewozmywaki kompozytowe z granitu wymagają nieco więcej pracy niż niektóre inne zlewy, ale wyglądają oszałamiająco, zwłaszcza gdy zostały świeżo oczyszczone i zabłysnęły!

Podsumowanie

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki oraz kuchni. Wiele modeli zlewozmywaków w różnych wariantach kolorystycznych.

1 thought on “Czyszczenie zlewu granitowego – kilka prostych kroków w utrzymaniu czystości!

  1. Mam 20 letni zlew z kompozytu granitowego kolor jasny beż. Jest odbarwiony i wytarty. Dno szaro brudne. Chciałam wymienić na nowy, ale już nie produkują takich wymiarów. Czy istnieje jakiś preparat którym można by było pomalować dno aby tak nie szpeciły. Próbowałam różnych środków czyszczących , ale nic nie pomogły. Będę wdzięczna za poradę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.