Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Drzwi do łazienki – wybór w 6 krokach!


Drzwi do łazienki

Jeśli Twój obecny projekt bądź wizja modernizacji domu obejmuje wymianę drzwi i okien, możesz szukać pomocy w wyborze nowych drzwi do łazienki. Właściciele domów stają przed kilkoma szczególnymi wyzwaniami przy wyborze drzwi do łazienki. Ponieważ większość łazienek jest stosunkowo niewielka, czasami może być trudno wybrać odpowiedni rozmiar i instalację dla Twoich drzwi. Istnieje również dodatkowe obawy o zmiany wilgotności w łazience, które mogą uszkodzić niektóre rodzaje drzwi. Wybierając drzwi do łazienki, należy wziąć pod uwagę ich funkcję, estetykę i koszt, aby pomóc w znalezieniu drzwi, które najlepiej odpowiadają danej sytuacji.

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Drzwi do łazienki – wybierz materiał na drzwi.

Drzwi drewniane są popularne w zastosowaniach wewnętrznych, ale mogą pęcznieć lub wypaczać się z powodu zmian wilgotności i wilgotności w łazience. Wybierz drzwi z metalu lub włókna szklanego, aby uniknąć tych problemów, zwłaszcza jeśli Twoja łazienka nie jest odpowiednio wentylowana.

Rozważmy zamach drzwi.

Ze względu na wąską konfigurację większości łazienek, ważne jest, aby ocenić, czy drzwi powinny wychylać się w prawo czy w lewo. Chcesz, aby drzwi mogły się całkowicie otworzyć bez ingerencji w szuflady szafki lub klamki drzwi. Drzwi nie powinny wychylać się w lusterka lub okna i nie powinny zakłócać wejścia lub wyjścia. Wybierz lewe drzwi, jeśli chcesz, aby drzwi wychyliły się w lewo lub prawe drzwi, jeśli powinny się skręcić w prawo. Pamiętaj o tym, wybierając sprzęt lub instalując drzwi.

Określić, czy potrzebujesz z zawieszeniem wstępnym.

Jednostki te zawierają drzwi już zawieszone na ramie. Umożliwiają łatwą instalację i są dobrym wyborem, gdy chcesz zastąpić istniejącą ramę wraz z drzwiami. Jeśli planujesz zachować istniejącą ramkę, zamiast tego wybierz zwykłe drzwi.

Drzwi do łazienki – zmierz rozmiar otworu.

Zakupione drzwi powinny być o 1/8 cala mniejsze niż otwór zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Jeśli kupujesz drzwi podwieszane, szerokość każdej ościeżnicy powinna być taka sama jak grubość ściany w łazience.

Porównaj opcje projektowe.

Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, znajdziesz gładkie lub panelowe drzwi. Istnieje wiele innych opcji do wyboru. Jeśli wybrałeś stal lub włókno szklane, możesz nawet znaleźć wytłoczone drzwi, które naśladują wygląd słojów drewna.

Wybierz wykończenie.

Często otrzymasz dłuższą gwarancję i lepsze wykończenie, wybierając wstępnie pomalowane lub wstępnie zabarwione drzwi. Włókno szklane może być malowane lub sprzedawane z integralnymi pigmentami wybranymi z karty kolorów producenta.

Drzwi do łazienki a podsumowanie!

Mamy nadzieję, iż artykuł był wyczerpujący i pomocny. Szukasz więcej porad w sprawie remontu łazienki czy inspiracji? Zapraszamy na naszego facebooka oraz twittera, gdzie udostępniamy różne artykuły! W naszym sklepie internetowym znajdziecie pełne wyposażenie łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.