Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Ekologiczna łazienka – jak ją stworzyć w naszym domu?


Sklep internetowy onyxlazienka posiada w swojej ofercie zlewozmywak, zlewozmywak granitowy, zlewozmywak ceramiczny, zlewozmywak stalowy, czy zlewy. Zdjęcie jest częścią artykułu o zlewach, by pomóc naszym Klientom. Zapraszamy do przejrzenia oferty. Czyszczenie zlewu granitowego. ekologiczna łazienka.

Ekologiczna łazienka – wielu z nas zdaje sobie sprawę z potrzeby kolektywnej odpowiedzialności, by dążyć do uczynienia naszych domów przyjaznych dla środowiska. Przeprowadzono wiele kampanii na rzecz życia przyjaznego środowisku – w tym systemy paneli słonecznych, które zostały wdrożone w wielu miejscach w Polsce. Oprócz tego w nowych wersjach stosowane są okna z podwójnymi szybami, aby zmniejszyć zużycie energii. W wielu szkołach naucza się koncepcji „ograniczania, ponownego użycia, recyklingu”.

Czy wiesz jednak, że jeden z najmniejszych pokoi w twoim domu może pochłaniać dużo energii i pieniędzy? Łazienka to miejsce, z którego korzystamy tylko kilka razy dziennie, ale zapewnienie jej energooszczędności ma kluczowe znaczenie dla środowiska. Jeśli chcesz stworzyć ekologiczną łazienkę i zaoszczędzić pieniądze, czytaj dalej ten przewodnik. Oto niektóre z naszych najlepszych wskazówek na początek.

Ekologiczna łazienka – zacznijmy od nawyków

Poniższe wskazówki pomogą Ci zmniejszyć zużycie energii, dzięki czemu Twoja łazienka będzie bardziej przyjazna dla środowiska. Prawdopodobnie potrzeba dosyć sporych zmian, by zmienić swoje nawyki, które pomogą ci również zmniejszyć zużycie energii. Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu armatury łazienkowej, marnotrawne nawyki mogą unieważnić wszelkie próby oszczędzania wody / energii.

Pamiętaj o następujących kwestiach:

Upewnij się, że krany są wyłączone, gdy nie są używane. Wielu z nas jest winnych pozostawiania kranów, pierwsza lepsza sytuacja chociażby, gdy myjemy zęby. To może zmarnować dużo wody!

Czy korzystasz kiedyś ze swojej łazienki i zdajesz sobie sprawę, że byłeś tam o wiele dłużej niż myślałeś? To, jak długo spędzasz pod prysznicem, jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o ilość zużytej i zmarnowanej wody. Istnieje wiele gadżetów oszczędzających wodę, które poświęcają czas i wodę, której używasz, i powiadamiają Cię, jeśli przekroczyłeś określony czas.

Wyciekające krany mogą być co najmniej dość denerwujące. Ciągłe ociekanie i kałuże wody otaczające kran są dalekie od ideału. Biorąc pod uwagę, ile wody może wyciec cieknący kran, jest to problem, którego nie należy ignorować. Jeśli zauważysz, że twój kran przecieka, napraw go. Jeśli kran pozostaje nieszczelny przez długi czas, może go uszkodzić tak bardzo, że wymaga wymiany całego systemu. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wycieków, zainstaluj kurki z technologią płytek ceramicznych.

Wybierz nowy system stelaży podtynkowych pneumatycznych AQUA

Toalety również mogą mieć duży wpływ na zużycie wody; stare zawory mogą prowadzić do znacznego marnowania wody. Aby temu zapobiec, zalecamy uaktualnienie do systemu pneumatycznego. Nowoczesne zawory pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej wody, umożliwiając wybór między ilością spłukiwanej wody. Pozwala oszczędzać wodę podczas korzystania z ustawienia odpływu cieczy.

Zalecamy stelaż podtynkowy Cersanit AQUA, która ma w swojej ofercie nowe stelaże pneumatyczne. Z pewnością nie będą to zmarnowane pieniądze!

Używać wentylatora wyciągowego tylko w razie potrzeby

Łazienki są na ogół wilgotne. W takich warunkach, jeśli pomieszczenie nie jest odpowiednio wentylowane, może rozwinąć się pleśń i pleśń. Wentylatory łazienkowe to najlepszy sposób na zapobieganie pleśni. Zarodniki pleśni są znane jako niebezpieczne i mogą prowadzić między innymi do problemów z oddychaniem i podrażnienia skóry. Wentylatory wyciągowe działają w celu usunięcia wilgoci z powietrza i utrzymania łazienki w higienicznym stanie. Jeśli masz już zainstalowany wentylator wyciągowy, rozważ zastąpienie go nowym, energooszczędnym modelem, który może obniżyć zużycie energii do funkcjonowania. Pamiętaj, aby używać wentylatora wyciągowego tylko wtedy, gdy jest to wymagane, np. po wzięciu prysznica.

Wybierz energooszczędne oświetlenie

Masz wiele możliwości w zakresie energooszczędnego oświetlenia. Te żarówki zwykle kosztują nieco więcej niż tradycyjne żarówki, lecz ich bilans w ostatecznym rozrachunku uważam za godny uwagi ponieważ zużywają mniej energii do działania i działają dłużej, oszczędzają pieniądze na dłuższą metę.

Ekologiczna łazienka – zmień głowicę prysznicową

Wiele głowic prysznicowych ma teraz funkcje oszczędzania energii. Głowica prysznicowa kontroluje przepływ i strumień wody. Mogą występować w różnych rozmiarach i oferują różne tryby rozpylania, które mogą wpływać na zużycie wody. Napowietrzające słuchawki prysznicowe mieszają wodę z powietrzem, zmniejszając całkowitą ilość potrzebnej wody. Inne oszczędzające wodę głowice prysznicowe zmniejszają natężenie przepływu, „pulsują” wodą lub zawierają regulator przepływu do węża prysznicowego, aby oszczędzać wodę.

Oszczędzanie energii i pieniędzy nie jest trudne, wszystko, co musisz zrobić, to zainwestować w odpowiednie produkty łazienkowe i pamiętać o zużyciu wody i energii. Aby uzyskać więcej porad na temat wyposażenia łazienkowego, odwiedź nasze strony na Twitterze i Facebooku. Zachęcamy również do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienkowym.