Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Grzejnik w łazience – garść informacji oraz proces instalacji!


Jaka moc grzejnika do łazienki. Grzejnik w łazience. Jak odpowietrzyć grzejnik?

Grzejnik w łazience jest podstawowym atrybutem na zimowe wieczory. Włączenie innego grzejnika lub zmiana bieżącego grzejnika jest na ogół czynnością podstawową lecz mimo wszystko montaż grzejnika, gdy nie mamy podstawowej znajomości tematu wydaje się procesem karkołomnym. Zalecamy w takim przypadku skorzystanie z usług fachowca, bowiem nie powinno Cię to kosztować fortunę a i zaoszczędzisz sporo nerwów, gdyby coś jednak poszło nie tak!

Każdy bystry majsterkowicz powinien sobie z Tym poradzić, to właśnie do nich kierujemy ten artykuł.

Najczęstsze błędy..

Grzejnik w łazience – umiejscowienie

Miejsca w których straty ciepła są największe tam właśnie umieszczamy grzejnik. Przy ścianach zewnętrznych czy pod oknami. Rurki ogrzewania podłogowego również układa się w pobliżu ścian zewnętrznych, bowiem tworzy to pas grzejący intensywniej.

Grzejnik w łazience – labilny montaż

Grzejnik naścienny wymaga stabilnego osadzenia wsporników w murze, gdyż waży on nawet kilkadziesiąt kilogramów. O wiele większy problem występuje, gdy chcemy zamontować grzejnik na ścianie pokrytej płytami gipsowo-kartonowymi. W takiej sytuacji należy oprzeć je na dopasowanych do nich podporach, które przeniosą ciężar urządzenia na podłogę.

Niewłaściwe podłączenie instalacji do grzejników.

Instalacja grzejnika odbywa się zawsze za pośrednictwem dwóch zaworów. Jeden zawór jest regulacyjny a drugi zawór odcinający. Pozwala to na ewentualne zdjęcie grzejnika bez konieczności spuszczania wody z całej instalacji.

Nie zapomnij również o podstawowej kwestii jeszcze przed rozpoczęciem pracy demontażowej oraz montażowej jaką jest..

Zawartość grzejnika

Zakup grzejnika poprzez sklep internetowy. Sprawdź dokładnie przed zakupem co znajduję się w zestawie. Najbardziej tragicznym rezultatem, jaki można sobie wyobrazić, jest to, że wymontujesz swój obecny grzejnik, tylko po to, by odkryć, że nowy grzejnik nie ma żadnych śrub, aby go utrzymać, a magazyny są obecnie zamknięte. Sprawdź pakiet przed rozpoczęciem prac.

Grzejnik w łazience – proces instalacji.

Krok pierwszy: Opróżnianie gorącej wody

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że cała gorąca woda została odprowadzona z systemu grzewczego, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek przy demontażu starego grzejnika. Aby to zrobić, musisz zlokalizować i wyłączyć kocioł, a także zapewnić odcięcie dopływu wody ze zbiornika wyrównawczego. Uruchom wąż ogrodowy z kurka spustowego i pozwól wodzie spłynąć z drugiego końca do wiadra lub spustu zewnętrznego. Na koniec po prostu odkręć zawór upustowy znajdujący się na chłodnicy i opróżnij sam element (dobrze jest w tym momencie umieścić jakieś ręczniki lub stare szmaty na spodzie grzejnika, aby wchłonąć ewentualny wyciek).

Krok drugi: Usunięcie istniejącego grzejnika

Po wyczerpaniu wody czas pozbyć się tego tandetnego starego grzejnika. Uważaj tutaj, ponieważ zaskakująco łatwo jest uszkodzić kafelki, jeśli spieszysz się. Dowiedz się dokładnie w jaki sposób usunąć stary grzejnik, aby uniknąć potencjalnych wpadek. Usuń stare okucia za pomocą klucza dobrej jakości. Po poluzowaniu zacznij podnosić chłodnicę od rur łączących, uwalniając ją całkowicie od ściany.

Umieść stary grzejnik w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać, a następnie zdejmij odsłonięte przewody zasilające i powrotne, ponieważ zapobiegnie to przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza, co może powodować problemy w dalszej linii.

Krok trzeci: Dopasowanie nowego grzejnika

Wyjmij nowy grzejnik, ale pozostaw zewnętrzną powłokę ochronną podczas instalacji, aby uniknąć ryzyka pojawienia się nieestetycznych zadrapań. Znajdź nakrętki zaślepiające i wkręć je w otwory znajdujące się w górnej części szyny. Po zakończeniu wykonaj dokładnie to samo ze śrubami odpowietrzającymi. Zawory grzejnikowe należy następnie przykręcić do ogonów szyny przed przejściem do następnego etapu (dobrym pomysłem jest uprzednie owinięcie ogonów taśmą PFTE).

Krok czwarty: Ustawienie nowego grzejnika

Podnieś grzejnik do ściany i sprawdź, czy prześwit jest dobry. Pamiętaj, że nie powinno być zbyt blisko drzwi lub okuć. Upewnij się również, że oczyścisz również listwy przypodłogowe (spód szyny powinien przylegać do górnej krawędzi deski). Możesz dostosować wysokość, na jakiej ma znajdować się szyna na tym etapie, zaznaczając ołówkiem (nie zapomnij użyć poziomicy!) Dokładnie tam, gdzie zostanie przymocowana do ściany, aby uzyskać wskazówki. Zaznacz położenie rur zasilających i powrotnych przed podłączeniem do nich zaworów. Po wykonaniu tej czynności należy teraz sfinalizować położenie szyny na wspornikach, aby uzyskać idealnie proste dopasowanie.

Krok piąty: Podłączenie grzejnika

Już prawie jesteś! Pozostało nam tylko kilka ostatnich poprawek. Po podłączeniu szyny mocowania powinny być zakryte zatyczkami. Przedmiot należy przymocować do ściany w tym miejscu za pomocą dostarczonych wsporników. Zamknij kurek spustowy i odwróć początkowy proces opróżniania, pozwalając wodzie z powrotem na instalację centralnego ogrzewania. Wyreguluj zawory, aby napełnić grzejniki, pamiętając o upuszczeniu go w celu uzyskania optymalnej wydajności. Sprawdź, czy nie ma przecieków, a następnie usiądź wygodnie i ciesz się nowym grzejnikiem!

Jeśli chcesz uzyskać oszałamiający, praktyczny wygląd swojej łazienki, spójrz na naszą szeroką grzejników i odkryj coś, co zapewni doskonałe wykończenie. Posiadamy gamę grzejników designerskich dla osób poszukujących czegoś nowoczesnego i stylowego. Dostępne są różne opcje.

Pamiętaj, że chociaż możesz zainstalować to samodzielnie, mądrzejszym pomysłem jest zadzwonić do profesjonalistów. Zwłaszcza, gdy nie jesteś zbyt pewny swoich możliwości, ponieważ zapobiegnie to potencjalnym katastrofom!

Grzejnik w łazience – podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł wam się spodobał oraz był na tyle pomocny, iż uświadomił, że proces montażu grzejnika w łazience jest procesem przeznaczonym dla majsterkowiczów oraz profesjonalistów. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo grzejniki w dobrych cenach! Zapraszamy również na nasz facebook oraz twitter. Życzymy miłych zakupów 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.