Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak czyścić kran chromowany? Odpowiadamy!


Jak czyścić kran chromowany?

Jak czyścić kran chromowany? Chrom jest trwałym, wytrzymałym materiałem idealnie nadającym się na krany. Kiedy chrom nie jest dobrze utrzymany, jednak zaczyna tracić blask i połysk. Na szczęście istnieje szeroki asortyment produktów, które można wykorzystać do czyszczenia baterii łazienkowych i przywrócenia łazience dawnej świetności.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak czyścić chromowane baterie i stworzyć błyszczące wykończenie dla Twojej łazienki lub szatni.

Jak czyścić chromowane baterie?

Najpierw trzeba delikatnie wyczyścić szmatką z mikrofibry. Można użyć również gąbki lub szmaty. Nie ma to większego znaczenia. Wszystkie są równie skuteczne. Możesz po prostu chcieć wyczyścić i wypolerować zmęczone, wyglądające krany. Innym razem możesz próbować rozproszyć nieestetyczne plamy i ślady po wodzie. Ustanowienie regularnego czyszczenia zapewnia, że krany pozostają dobrze utrzymane, a ich żywotność jest przedłużona.

Najlepiej jest przyjąć politykę “czyste jak idziesz”, tak aby Twoje krany były regularnie odświeżane, a plamy i ślady nie miały szansy na osiedlenie się. Możesz zastosować którykolwiek z poniższych produktów, pozwolić im nasiąknąć przez krótki czas, a następnie użyć szmaty, gąbki lub ściereczki do świecenia aż do oślepiającego blasku przed wypłukaniem wodą. Idealnie jest użyć najpierw mokrej szmatki, a następnie wypolerować ją suchą szmatką, aby uzyskać maksymalny efekt.

Jakich alternatywnych produktów można użyć do czyszczenia chromowanych kranów?

Olej dla dzieci

Większość gospodarstw domowych ma pod ręką olej dla dzieci. Jest to tani sposób usuwania plam i nadawania chromowi szybkiego, czystego i jasnego połysku.

Jak czyścić kran – ocet

Ocet jest potężnym naturalnym środkiem czyszczącym, który nadaje chromowi pożądany połysk. Choć zapach jest silny, kilka kropel olejków eterycznych może zniweczyć siłę zapachu. Ocet jest ekonomicznie i ekologicznie opłacalną opcją, która jest mniej ścierna niż środki czyszczące stworzone przez człowieka.

Dobre mydło i woda – w starym stylu

Wrzuć trochę mydła do gorącej wody i użyj szmatki, aby uruchomić suds nad chromem. Upewnij się, że mydło jest namoczone i wysuszone.

Chusteczki dla dzieci

Chusteczki dla dzieci są zszywkami w łazience, co oznacza, że jeśli potrzebujesz wyczyścić krany, istnieje szansa, że będą one najbliższym elementem do ręki. Możesz użyć chusteczki w dokładnie taki sam sposób, w jaki używałbyś swojego materiału, gąbki lub szmaty i pożytecznie, możesz zobaczyć wszelkie zabrudzenia i odłamki odchodzące na chusteczce.

Zmywacz lakierów do paznokci

Amoniak obecny w zmywaczu lakierów do paznokci jest silnym środkiem czyszczącym, aczkolwiek o silnym, upojnym zapachu. Posiadanie jakiegoś prezentu to świetny sposób na przywrócenie życia zmęczonym kranom.

Sól

Dodanie posypki solnej do szmatki lub szmaty pomaga w upiększaniu kranów. Sól wydobywa piękny, autentyczny połysk. Możesz dodać odrobinę soli do każdego z produktów, na których możesz się osiedlić.

Mąka

Mąka nie jest tylko do pieczenia. Obudowa kranów w kwiatach i płukanie ciepłą wodą przywraca życie najnudniejszym kranom.

Soda i cytryna do pieczenia

Oba są znane ze swoich właściwości czyszczących i zapewniają przyjazny dla środowiska sposób czyszczenia kranów. Możesz użyć wapna, jeśli zabrakło Ci cytryn.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu wyposażenia łazienkowego. Zapraszamy również na naszego facebooka czy twittera.