Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Jak czyścić odpływ liniowy? Wskazówki dotyczące utrzymywania czystego odpływu liniowegoJak czyścić odpływ liniowy? Wskazówki dotyczące utrzymywania czystych odpływów liniowych. Teraz, gdy masz już zamontowany odpływ liniowy, należy zastanowić się, jak utrzymać je w czystości i zachować świetny wygląd jak w dniu, w którym zostały zainstalowane. Utrzymanie liniowych odpływów w czystości i regularne ich czyszczenie zapewni, że będą one przepływać przez nie tak, jak powinny, dlatego dzisiaj podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak możesz je utrzymywać w czystości.

Wskazówki dotyczące czystego odpływu!

Ostrożnie zdejmij pokrywę spustową. Następnie wytrzyj liniowy odpływ ręcznikiem papierowym, aby usunąć włosy, szumowiny z mydła itp.

Następnie użyj szczotki do szorowania i wody, aby dokładnie wyczyścić pokrywę spustową. Jeśli chcesz użyć środka czyszczącego, użyj produktu, który nie zaszkodzi stali nierdzewnej ani płytkom. Upewnij się także, że szczotka do szorowania nie jest zbyt sztywna – sztywna szczotka do szorowania może porysować płytki i stal nierdzewną (brak krawężnika sugeruje szczotkę do czyszczenia szkła). Odłóż pokrywę odpływu na bok i wyczyść rynnę lub podstawę odpływu w taki sam sposób, jak zrobiono pokrywę odpływu.

Czysty odpływ liniowy zapewni szybkie spuszczanie wody, dlatego warto regularnie czyścić odpływy. Zbyt długie oczekiwanie może spowodować wiele problemów.

Jak czyścić odpływ liniowy?

Jak sami widzicie samo czyszczenie odpływu liniowego jest bardzo proste i nie zajmuje nie wiadomo ile czasu. Zdjąć maskownice – co ważne zwykle producenci dostarczają różnego rodzaju haczyki czy kluczyki, które ułatwiają podważenie pokrywy.

Zabrudzeniu ulega najczęściej wnętrze korytka odpływu oraz spód maskownicy. Są to zazwyczaj pozostałości po spłukaniu szamponu. Dlatego też, co jakiś czas należy podnieść pokrywę i pod strumieniem bieżącej wody opłukać nagromadzone zanieczyszczenia.

Na rynku wyposażenia łazienkowego znajdują się różne akcesoria, w której można zakupić choćby specjalistyczny preparat do czyszczenia. Większość preparatów powinna dać radę, dlatego nie jesteśmy wstanie polecić najlepszego produktu. Co dzięki takiemu preparatowi zyskasz? Dużą wydajność w codziennym czyszczeniu jak i pielęgnacji. Takie akcesoria są dostępne również w naszym sklepie internetowym.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Warto zaopatrzyć się w wyżej wymieniony produkt, by życie stało się łatwiejsze. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu z pełnym wyposażeniem łazienki. Zapraszamy również na nasze profile na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.