Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Jak dobrać odpowiednią deskę sedesową? Jeżeli tutaj trafiłeś zastanawiasz się jak wybrać najlepsze oraz odpowiednio dopasować nową deskę sedesową do starej muszli klozetowej. Wybór nowej deski klozetowej może być trudny, ponieważ mamy do czynienia z szeregami i rzędami białych, plastikowych desek na zawiasach. Na pierwszy rzut oka mogą być zaskakująco podobne. Właściwa deska klozetowa może jednak podnieść wygląd łazienki i nie należy myśleć o niej inaczej niż o jakimkolwiek innym elemencie wystroju. Przede wszystkim przyjrzymy się trzem rzeczom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej deski klozetowej oraz temu, w jaki sposób pomagają one uzyskać pożądany wygląd.

Kształt i rozmiar deski sedesowej

Toalety są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a aby znaleźć odpowiednią deskę, należy sprawdzić, jaki jest kształt i rozmiar miski wc.

Najczęściej deski klozetowe występują w okrągłych lub owalnych kształtach, ale popularne są również deski sedesowe o przekroju kwadratowym. Wystarczy sprawdzić, jaki kształt ma muszla klozetowa i zawsze najlepiej dopasować deskę klozetową do kształtu muszli klozetowej. Ponadto – można zauważyć, że niektóre deski klozetowe mają wzór “owijany” – oznacza to, że krawędź deski mieści się nad muszlą klozetową, tworząc gładki, nowoczesny kształt.

Aby uzyskać idealne dopasowanie, zalecamy wykonanie następujących pomiarów:

  • Odległość środka mocowania – punkt pomiędzy dwoma otworami mocującymi w toalecie.
  • Szerokość w najszerszym miejscu – szerokość muszli klozetowej w jej najszerszym miejscu.
  • Głębokość całkowita – odległość, w jakiej muszla klozetowa wystaje poza spłuczkę.

Jak dobrać deskę sedesową? Zawiasy w desce sedesowej

Istnieją dwie opcje zawiasów i należy pamiętać, że nie wszystkie zawiasy są odpowiednie do wszystkich toalet. Górny zawias mocujący działa poprzez włożenie dwóch śrub do muszli klozetowej. Dolne mocowanie jest bardziej tradycyjnym sposobem mocowania. Z dwoma śrubami, które pasują do muszli klozetowej, a następnie są dokręcane od dołu. Górne zawiasy mocujące są stosowane, gdy nie ma dostępu do dna muszli klozetowej, jak w niektórych toaletach ściennych lub nowoczesnych toaletach jednoczęściowych.

Dostępne są również zawiasy szybko zamykające, które pozwalają na łatwe zdejmowanie deski. Znacznie ułatwia czyszczenie toalety oraz zawiasy Soft Close, które posiadają higieniczny, powolny system zamykania, który eliminuje wszelkie irytujące odgłosy trzaskania. Z doświadczenia polecamy deski sedesowe Soft Close.

Materiał i wykończenie deski toaletowej

Jak dobrać deskę sedesową? Mnóstwo dostępnych wykończeń jak i materiałów na rynku wyposażenia łazienkowego. Między innymi dostępne są również wykończenia antybakteryjne, dla tych, którzy chcą dodatkowo zwiększyć higienę – są one wykończone materiałem, który zapewnia dodatkową warstwę ochrony.

Nie zapominaj, że zawsze możesz zaopatrzyć się w deskę na przykład z nadrukiem lub w jasnym kolorze. Istnieje również szereg specjalnych materiałów i wykończeń drewnianych, które najczęściej stosowane są w łazienkach o tradycyjnym wyglądzie. Zalecamy przejrzenie dostępnych opcji i wybranie czegoś, co uzupełni łazienkę.

Jak dobrać deskę sedesową? Specyficzne dodatki

Zawsze dostępne są nowatorskie opcje, jeśli chcesz nadać swojej łazience zabawny charakter. Tak więc, wybierając deskę sedesową, zalecamy odkryć, które style będą pasować do Twojej łazienki – jaki jest kształt miski? jaki rozmiar? jaki rodzaj zawiasu będzie do niej mocowany? Podczas rozmyślania o wyglądzie, poświęć trochę czasu na drobiazgi.

Deski sedesowe w Onyxlazienka.pl

Podsumowując mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny! Wróć wkrótce po więcej artykułów po stylach, porady dla majsterkowiczów. Zachęcamy do przejrzenia desek sedesowych dostępnych w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażenie łazienki. Podziel się opinią na naszym facebooku, twitterze czy pinterest.