Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak działa bateria termostatyczna?


Jak działa bateria termostatyczna?

Jak działa bateria termostatyczna? Co to jest termostatyczny zawór prysznicowy i jak działa?
Jeśli chodzi o jak najlepsze wrażenia z kąpieli, trudno będzie pokonać termostatyczny zawór prysznicowy.

Jeden z najbardziej niezawodnych rodzajów instalacji prysznicowych, zawór termostatyczny zapewnia precyzyjną kontrolę zarówno temperatury, jak i przepływu. Dodatkowo, dzięki zabezpieczeniu przed oparzeniem, zapewniają spokój ducha rodzinom z małymi dziećmi lub starszym krewnym.

Rodzaje termostatycznych zaworów prysznicowych

Zawór barowy

Jeśli chodzi o nasz podstawowy zawór jest zwykle znany jako zawór barowy i znajduje się na zewnątrz ściany. Ponieważ jest łatwy w montażu i mosiądzu dla zapewnienia trwałości. Zawór ma chromowane wykończenie i ma łatwe do odczytania, łatwe do uchwycenia pokrętła regulacji przepływu i temperatury.

Odsłonięty zawór

Jeśli szukasz czegoś bardziej designerskiego spełni swoją rolę idealnie. Nazywamy to zaworem odsłoniętym, ponieważ elementy znajdują się na zewnątrz ściany.

Ukryty zawór

Aby uzyskać bardziej elegancki i dyskretny styl, możesz wybrać ukryty zawór. Gdy wszystkie elementy znajdują się za płytą, która jest dopasowana do ściany, pozostawiając odsłonięte tylko mechanizmy sterujące z pewnością można zadbać o styl.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych typów termostatycznych zaworów prysznicowych można znaleźć w naszych artykułach.

Bateria termostatyczna – jak działa?

Termostatyczny zawór prysznicowy kontroluje sposób mieszania się ciepłej i zimnej wody i dostosowuje się do ciepła samej wody, pomagając utrzymać stałą temperaturę.

Zawór składa się z 4 głównych elementów, które wyjaśnimy poniżej:

Element termostatyczny

Jest to element w zaworze, który jest wrażliwy na temperaturę przepływającej przez niego wody. Zwiększy się lub zmniejszy. Jest on przymocowany do tłoka.

Tłok

Gdy element termostatyczny rozszerza się wraz ze wzrostem ciepła, dołączony tłok przesunie się przez portale wejściowe dla przepływów ciepłej i zimnej wody, zmniejszając ilość gorącej wody i zwiększając ilość zimnej wody, pomagając utrzymać stałą temperaturę.

Sprężyna powrotna

Ta część zaworu działa skutecznie przeciwnie do tłoka. Gdy element termostatyczny kurczy się wraz ze spadkiem ciepła, sprężyna powrotna przesunie tłok z powrotem przez otwory wlotowe dla przepływów ciepłej i zimnej wody, zwiększając ilość gorącej wody i zmniejszając ilość zimnej wody, utrzymując całkowitą temperaturę wody stały.

Kontrola temperatury

Oprócz zewnętrznej obudowy jest to część, którą można zobaczyć i kontrolować. Zwykle ma kształt tarczy, co pozwala zwiększyć lub zmniejszyć ciepło wody. To ręcznie porusza tłokiem, zmieniając proporcje mieszania przepływów ciepłej i zimnej wody.

Kup baterię termostatyczną w Onyxlazienka.pl

Teraz już wiesz, jak działają i jakie są dostępne różne typy, dlaczego nie spojrzeć na naszą pełną ofertę termostatycznych zaworów prysznicowych? Sprawdź sam w naszym sklepie z pełnym wyposażeniem łazienki! Zachęcamy również do przejrzenia ofert naszego facebooka jak i twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.