Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak inteligentna technologia wprowadza się w nasze łazienkiW ciągu ostatnich kilku lat inteligentna technologia znalazła miejsce w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu, aż po zamki w drzwiach. To może trochę potrwać, ale wydaje się, że łazienki są ostatnim elementem układanki inteligentnego domu. Profesjonalni instalatorzy często zauważają, że kręgosłup współczesnego projektu łazienki opiera się na „osiągnięciu równowagi między funkcjonalnością a estetyką”.

Jak więc te nowoczesne technologie mogą znaleźć swoje miejsce w prawdopodobnie najbardziej funkcjonalnym pokoju w każdym domu? Wielu twierdzi, że innowacyjna technologia łazienkowa powinna bardziej koncentrować się na instalacjach wodno-kanalizacyjnych czy zwalczaniu zarazków. Nowoczesna technologia łazienkowa była faktycznie dostępne od dłuższego czasu.

Inteligentne toalety

Inteligentne toalety są teoretycznie dostępne na rynku od początku lat osiemdziesiątych, przynajmniej w Japonii. Znajdujący się w ponad dwóch trzecich łazienek w kraju, jest sterowany pilotem i ma samozamykające się, automatycznie podgrzewane siedzenie oraz system czyszczenia w stylu bidetu, który „zmniejsza zużycie papieru”. Washlet jest prawdopodobnie jednym z anomalii kulturowych, o których często dopytują powracający ludzie z Japonii. Szef firmy, która produkuje Washlet, uważa, że ​​wcześniej firma nie miała szans na Zachodzie „ze względu na kulturowe tabu związane z mówieniem o toaletach”.

Jednak wraz z rozwojem Internetu przedmiotów nie pozostawia się żadnych akcesoriów domowych, inteligentne toalety to jedna z nowoczesnych technologii łazienkowych. Teraz ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, mogą kupić toalety samoczyszczące lub wyposażone w sterylizowane promieniami UV.

Inteligentne prysznice

Przeciętnie spędzamy dziewięćdziesiąt minut co tydzień pod prysznicem, więc nowoczesna technologia łazienkowa poprawia wrażenia. Efektywność energetyczna stała się tak samo istotnym problemem krajowym jak wdrożenie technologii inteligentnego domu. Od wymiany główek prysznicowych po zwykłe poświęcanie mniejszej ilości czasu na robienie tego każdego dnia – stają się niemal wszechobecne.

Jednak technologia łazienkowa ewoluowała również, aby pozwolić twojemu prysznicowi podgrzać wodę i zatrzymać przepływ, gdy osiągnie ona preferowaną temperaturę. A wszystko sterowane z twojego urządzenia mobilnego. Inteligentne prysznice z urządzeniami mobilnymi, zaprojektowane w celu zmniejszenia zarówno marnotrawstwa wody, jak i kosztów rachunków,.

Rozwiązania wentylacyjne

Innym istotnym aspektem projektowania łazienki jest zapewnienie dobrej wentylacji pomieszczenia, aby zapobiec pleśni lub wilgoci. Podczas gdy obecny standardowy model elektrycznych otworów wentylacyjnych w łazienkach jest stosunkowo dyskretny, technologia wentylatorów łazienkowych, stała się mądrzejsza, chociaż mechanizm nie różni się od mechanizmu termostatu.

Pomimo tych wszystkich ogromnych zmian w tradycyjnym projektowaniu łazienek – i nie wspominając o rosnącym trendzie w wodoodpornych telewizorach. Instalowanych w głównych łazienkach – prawie na pewno nie będą one tak uciążliwe jak inne inteligentne technologie w twoim domu. I podczas gdy innowacje mają swoich krytyków, technologie inteligentnych łazienek mogą w rzeczywistości służyć ważnym celom w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.