Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl
Jaka moc grzejnika do łazienki. Grzejnik w łazience. Jak odpowietrzyć grzejnik?

Jak odpowietrzyć grzejnik? Dowiesz się tego wraz z naszym artykułem. Czasami na górze kaloryferów może pojawić się zimna plama, lub mogą one hałasować podczas nagrzewania się. Może to być spowodowane powietrzem, które z czasem zebrało się na górze i jest to całkiem normalne. Powietrze oznacza, że gorąca woda w grzejnikach nie może krążyć tak efektywnie, więc ogrzanie domu może potrwać dłużej.

Jednak pozbycie się tego powietrza jest bardzo łatwe, co sprawia, że system grzewczy jest bardziej efektywny energetycznie i potencjalnie pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Przejdźmy jednak do sedna artykulu jak więc odpowietrzyć grzejnik?

Najlepsze sposoby odpowietrzania grzejników.

Gdy ogrzewanie jest włączone, należy dokładnie wyczyścić górną część każdego z grzejników, aby sprawdzić, czy są one ciepłe. Te, które są zimne na górze, wymagają odpowietrzenia.

Należy wyłączyć centralne ogrzewanie i pozostawić grzejniki do ostygnięcia przed odpowietrzeniem grzejników.

Spójrz na zawór na górze grzejnika – niektórzy potrzebują śrubokręta, aby go odkręcić, ale dla większości z nich potrzebny jest klucz do grzejnika. Są one bardzo niedrogie i szeroko dostępne w marketach budowlanych.

Trzymając szmatkę pod zaworem, aby wyłapać ewentualne krople, powoli przekręć klucz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby otworzyć zawór grzejnika. Podczas ulatniania się powietrza należy słyszeć syczenie.

Gdy syczenie ustanie, a z zaworu zacznie skraplać się woda, przekręcić kluczyk w prawo, aby zamknąć zawór grzejnika.

Powtórzyć czynności dla wszystkich grzejników, które były potrzebne do odpowietrzenia.

Po sprawdzeniu, że ciśnienie w kotle jest prawidłowe, należy włączyć centralne ogrzewanie i sprawdzić, czy grzejniki nie mają zimnych miejsc. Jeśli nadal istnieją zimne miejsca, w instalacji może znajdować się osad i zanieczyszczenia, które uniemożliwiają jej sprawną pracę.

Jak często muszę odpowietrzać grzejniki?

Zalecamy sprawdzanie grzejników co najmniej raz w roku, po ponownym włączeniu ogrzewania po zakończeniu lata. To całkiem normalne, że zebrała się odrobina powietrza. Jeśli podczas sprawdzania zauważysz oznaki rdzy lub wody, lub jeśli grzejniki wymagają częstszego niż zwykle odpowietrzania, możesz mieć nieszczelność, którą należy zgłosić.

Jak odpowietrzyć grzejnik?Grzejniki w Onyxlazienka.pl

Zastanawiasz się nad wymianą starego grzejnika łazienkowego na nowy? W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo grzejników w przystępnych cenach dzięki którym usprawnisz swoją łazienkę!

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu w którym znajdziesz pełne wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.