Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak pozbyć się rybików z łazienki?


Jak pozbyć się rybików z łazienki?

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Rybiki spędzają czas w zimnych, ciemnych, wilgotnych miejscach, takich jak pod umywalką w łazience. Jeśli zauważyłeś jednego z tych czających się rybików w domu mamy kilka wskazówek, jak zapobiec ich przybyciu, a potem się ich ostatecznie pozbyć.

Rybiki występują w wielu odmianach, są dość przerażające, a ich nazwa pochodzi od ich srebrzystego lub szarego koloru. Poruszają się szybko i lubią wychodzić w nocy.

Czy rybiki gryzie i czy są szkodliwe?

Dobra wiadomość: nie gryzą ani nie rozprzestrzeniają chorób wśród ludzi. Głównie kręcą się, ponieważ lubią skubać skrobię, na przykład papier, klej, produkty suche i pudełka na płatki zbożowe.

Skąd pochodzą rybiki?

Jeśli jest wilgoć i skrobia, prawdopodobnie znajdziesz też rybiki. Te robale uwielbiają ciemne i wilgotne miejsca, takie jak piwnice. Duże wrażenie przyciągają także wilgotne łazienki, podobnie jak kuchnie, w których można znaleźć jedzenie.

Jak zabić rybiki?

Jeśli spotkasz się z niechcianym rybikiem oto kilka naturalnych podejść w celu wyeliminowania rybika. Nie potrzeba żadnych chemikaliów:

  • Posypując miejsca ziemią okrzemkową o jakości spożywczej wokół listew przypodłogowych lub innych miejsc, w których zauważyłeś rybika Umieść go we wszystkich miejscach, w których lubią się ukrywać, w tym pęknięciach i małych dziurach. Jest bezpieczny dla twoich innych zwierząt,
  • Spróbuj lepkich pułapek,
  • Włóż coś skrobiowego (tj. Chleb) do słoika owiniętego taśmą. Wspinają się, by zdobyć jedzenie, a potem nie będą mogli się wydostać.

Jak naturalnie pozbyć się rybików?

Jeśli raz na jakiś czas widzisz jednego rybika to nie jest wielka sprawa. Kiedy pojawiają się w większej liczbie, można słusznie zacząć dostawać. Aby zniechęcić ich do przybywania w tłumach, zastosuj następujące środki zapobiegawcze:

  • Spryskać szczeliny olejem cedrowym.
  • Niektóre osoby twierdzą, że suszone liście laurowe są skutecznym środkiem odstraszającym. Rybiki nie lubią tego zapachu.
  • Ubrania poza sezonem przechowuj w zamkniętych pojemnikach i miejscach suchych.
  • Regularnie odkurzaj, aby zbierać okruchy jedzenia.
  • Przechowuj suche jedzenie w pojemnikach z szczelnie zamkniętymi pokrywkami.
  • Uszczelnij szczeliny, aby nie dostały się do domu ani nie rozmnażały się.

Użyj osuszacza.

Zainstaluj lepszy wentylator łazienkowy. Oczyść obwód wokół domu z liści i innych wilgotnych śmieci.

Jak pozbyć się rybików z łazienki Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na naszego facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.