Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)

Jak uchronić meble łazienkowe przed wilgocią?


Jak uchronić meble łazienkowe przed wilgocią?

Jak uchronić meble łazienkowe przed wilgocią i pleśnią? Remont łazienki został zakończony i zostało jedynie cieszyć się z efektów estetycznych a zarazem końcowych. Jeśli zaplanowałeś montaż szafki łazienkowej w swej łazience warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się przed nieuchronnymi negatywnymi skutkami przebywania drewna w wilgotnym pomieszczeniu. Warto odpowiednio wcześniej postarać się, by szafka wyglądała świetnie jak najdłużej. Warto skorzystać z poniższych rad, które uchronią Cię przed negatywnymi skutkami.

Na co zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na wszelakie wycieki wody. Wszelkie wycieki lub rozpryski należy jak najszybciej usunąć. Drewno i płyta wiórowa są bardzo podatne na wodę.

Podczas czyszczenia łazienki, zwłaszcza szafki łazienkowej, upewnij się, że używasz łagodnego, nieściernego detergentu. Alternatywnie możesz użyć wilgotnej szmatki do przetarcia blatu, umywalki i mebli w łazience. Upewnij się, że wszystko, łącznie z toaletką w łazience, zostało wytarte do czysta i suche.

Należy zwrócić szczególną uwagę na obszary wokół wanny, umywalki i prysznica. Po kąpieli lub prysznicu w powietrzu utrzymuje się wystarczająca ilość wilgoci, aby przeniknąć do drewna w łazience i innych szafek. Zaraz po kąpieli lub prysznicu szybko przetrzyj wszystkie obszary, aby kontrolować poziom wilgoci i zapobiec uszkodzeniom szafki

Jeśli znajdziesz pleśń musisz spryskać obszar silnym detergentem, a następnie wytrzeć obszar do czysta. Ponieważ zrujnuje nie tylko szafkę, ale także zdrowie.

Jeśli natrafisz na dużo wilgoci w szafkach łazienkowych, powinieneś rozważyć zainwestowanie w osuszacz. Osuszacz może odprowadzać wilgoć z łazienki.

Kup środki czyszczące, które są specjalnie zaprojektowane do szafek łazienkowych, które można znaleźć w różnych sklepach dla majsterkowiczów.

Podsumowanie

Jak uchronić meble łazienkowe przed wilgocią? Mamy nadzieję, iż znalazłeś odpowiedź na powyższe pytanie w naszym artykule. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Sprawdź nas również na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.