Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Jak urządzić dużą łazienkę? Dowiedź się w ONYX!


Jak urządzić dużą łazienkę?

Jak urządzić dużą łazienkę? O czym należy pamiętać przy jego aranżacji?Mając luksus w postaci dużej łazienki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to miejsce. Czas spędzony tutaj jest bardzo cenny, ponieważ jest to czas absolutnie osobisty jak i intymny. Poranny prysznic budzi cię, a wieczorna ciepła kąpiel pomaga się zrelaksować. Łazienka to miejsce wielofunkcyjne, dlatego aranżację jej dużej przestrzeni należy zaplanować w każdym detalu.

Jak urządzić dużą łazienkę?

Możesz zwariować przy urządzaniu dużej łazienki – ale bez obaw istnieje sposób na to szaleństwo. Pamiętaj, że łazienka jest częścią większej całości – mieszkania lub domu – więc jej styl powinien być z tym zgodny.

Duża przestrzeń to duży obowiązek. Nie możesz pozwolić, aby został przeładowany sprzętem, kolorami i dekoracjami, aby nie stworzyć efektu odwrotnego przytłaczającego. Przestrzeń ma służyć człowiekowi, a nie na odwrót – musisz umieć znaleźć się w tej przestrzeni, nie zatracić się w niej.

Na szczęście trend „małych ścian” – czyli trudnego (dosłownie) podziału stref funkcjonalnych w łazience – dobiegł końca. Obecne tendencje w aranżacji wnętrz wyrażają chęć maksymalizacji spójności przestrzeni, eliminacji wyraźnych podziałów i utraty jakiejkolwiek formy nadmiaru. Przestrzeń powinna mieć pozytywny wpływ na osobę i być w harmonii z jej rytmem życia.

Ważne jest optymalne wykorzystanie naturalnego światła – a w przypadku braku okien w łazience – dbanie o oświetlenie, rozmieszczenie wyposażenia, harmonijną kompozycję i kolory, które „nie zajmą” obszaru; wręcz przeciwnie – optycznie zwiększy to imponujący rozmiar. Poniżej znajdują się wskazówki i ustalenia dotyczące dużych łazienek zgodne z najnowszymi trendami.

Zero dylematów – maksymalny komfort

Mając dużą przestrzeń w łazience, nie musisz wybierać między wanną a prysznicem. Możesz mieć zarówno wannę (nawet wolnostojącą!), Jak i prysznic. Możesz zainstalować dwie umywalki, aby ułatwić poranny ruch. Masz również miejsce na przydatny bidet.

Proste, minimalistyczne umywalki ustawione symetrycznie na drewnianym stole, wyglądają lekko i są po prostu wygodne – podobnie jak duże lustro poziome w ramie wykonanej z jasnego drewna. Wanna wolnostojąca zamknięta w ciemnych grafitowych płytkach harmonijnie nawiązuje do ciemnej ściany po drugiej stronie.

Jeden kolor – bogaty wystrój

Jedną z obecnych tendencji aranżacyjnych jest stosowanie wąskiej palety kolorów. Minimalizm kolorów rekompensują ciekawe efekty projektowe, takie jak grafika na tle z płytek bazowych lub hipnotyzujące, intrygujące struktury lub różnorodne powierzchnie: matowe, błyszczące, półpolerowane i strukturalne. W ten sposób możesz wyraźnie oddzielić poszczególne przestrzenie w łazience, unikając przeciążenia kolorów i wzorów.

Geometryczna zabawa strukturalna w dużej łazience opiera się na sztuce światła – zarówno naturalnej, z dużych okien, jak i sztucznej. Trójwymiarowe trójkąty na kafelkach sprawiają, że pozornie spokojny, ułożony w neutralny Jasno-jesionowo-szare kolory łazienki nabierają mocnego charakteru. Kontrast wyraźnej struktury ścian z gładką powierzchnią podłogi potęguje ten efekt.

Wielofunkcyjność pomieszczenia łazienkowego

Współczesne przestronne łazienki czasami wcale nie wyglądają jak łazienki – wyglądają jak wygodne salony, często wyposażone w meble typowe dla salonu: komody czy nawet fotele!. To podejście do projektowania łazienek staje się coraz bardziej popularne – duża przestrzeń staje się nie tylko typowym miejscem do kąpieli, ale także miejscem odpoczynku, nakładania makijażu, a nawet garderoby. To rozwiązanie ma wiele zalet – wiele połączonych działań można wykonać w jednym miejscu, ale aby z niego skorzystać, potrzebujesz naprawdę dużej przestrzeni, odpowiednio ułożonej.

Minimalistyczne podejście w aranżacji łazienki

Wnęka prysznicowa bez osłony – ponownie przywilej tylko dużych łazienek. Nie musisz się martwić o zalaną wodą, a kabina prysznicowa nie ogranicza przestrzeni (która ma również własne wymagania dotyczące utrzymania jej w czystości). Duża przestrzeń zachęca do maksymalnego wykorzystania. Jednak dla jasności, spokoju i lekkości aranżacji warto zachować umiar. Trzymaj rzeczy, które uważasz za niezbędne i które pasują do stylu i wystroju dużej łazienki. Czy należy go stosować wyłącznie do kąpieli? Niektóre rośliny powinny wystarczyć jako dekoracja. Czy powinno to być również miejsce odpoczynku i relaksu? Zamiast fotela, podnóżka i trzech krzeseł skorzystaj z jednego fotela – powinno wystarczyć.

Wyraziste kolory dekorów

Modne odcienie bieli i szarości można wzbogacić wyraźnym akcentem kolorystycznym – dzięki temu nasza łazienka zyska niepowtarzalny, wyrazisty charakter. Nie musisz kupować pasujących elementów lub użyć tego koloru do pomalowania ścian. Wyraziste kolory ożywiają dużą łazienkę, a promienne kolory dekoracji wprowadzają element dynamiki do uporządkowanego wnętrza.

Twoja łazienka – twój styl

Łazienka nie zawsze musi być stonowana, spokojna i delikatna. Musi być dostosowany do twoich potrzeb i odzwierciedlać twój styl. Czy lubisz minimalizm i nowoczesność? Wyraź to w swojej łazience. A może wręcz przeciwnie? Nadaj łazience swój styl i charakter – od drobnych detali po odpowiednio rozmieszczone ściany i podłogi.

Duża przestrzeń w łazience to duże wyzwanie aranżacyjne. Klucz do właściwie zaaranżowanej przestrzeni składa się z kilku prostych zasad:

  • Przejrzysty układ funkcjonalnych przestrzeni – zapewni porządek i przejrzystość, a także komfort w łazience,
  • Stylistyczna spójność z resztą domu lub mieszkania – sprawi, że przestrzeń, w której żyjesz, będzie tą, w której znajdziesz spokój i ciszę,
  • Wąska paleta kolorów – pozwoli ci swobodnie wybierać dodatki, w tym te o wyraźnych kolorach,
  • Wielofunkcyjność – ogrom dostępnej przestrzeni ułatwia aranżację łazienki z mniej oczywistymi funkcjami, takimi jak odpoczynek lub przechowywanie,
  • Zgodność z Twoim stylem – wszystkie powyższe wskazówki będą cenne tylko wtedy, gdy łazienka zostanie urządzona i zaaranżowana zgodnie z Twoim stylem, potrzebami i preferencjami,
  • Dzięki dogłębnemu spojrzeniu na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania łazienki będziesz mógł cieszyć się piękną i wygodną przestrzenią przez długi czas.

Podsumowanie – Jak urządzić dużą łazienkę

Mamy nadzieję, iż artykuł był przydatny i pozwolił Ci na odpowiednie przygotowanie się ze strony merytorycznej do aranżacji łazienki. Całość wyposażenia można kupić w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażeniem łazienki. Zachęcamy do sprawdzenia nas na facebook, twitterze czy pinterest!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.