Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak wentylować i chronić łazienkę przed wilgocią?


Jak wentylować i chronić łazienkę przed wilgocią?

Jak wentylować i chronić łazienkę przed wilgocią? Jedną z najważniejszych rzeczy w łazience jest wentylacja, zwłaszcza jeśli masz łazienkę bez okien. Łazienki bez okien są dość powszechne w mniejszych mieszkaniach, i mogą powodować duże problemy z nadmiarem wilgoci w powietrzu. Ale czy wiesz, że nawet jeśli Twoja łazienka ma okna, nadal możesz mieć duże problemy z nadmierną wilgocią? Dowiesz się, kiedy w powietrzu pojawi się nadmiar wilgoci dzięki nagłej obecności pleśni w dowolnym miejscu łazienki.

Pleśń może powodować problemy zdrowotne, zepsuć estetykę łazienki i skrócić jej żywotność. Dlatego wentylacja jest niezbędna w każdym domu. Zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach.

Powietrze musi krążyć, aby zatrzymać gromadzenie się wilgoci (powodowanej przez kąpiele czy prysznice), co może prowadzić do obecności pleśni. Ale wielu z nas ma z tym problemy, nawet jeśli uważamy, że mamy odpowiednie produkty, które rzekomo pomagają w usuwaniu wilgoci z łazienki. Przyjrzymy się teraz pewnym etapom wentylacji (i ochrony przed wilgocią), które zmniejszą ilość wilgoci w Twojej łazience i przedłużą jej żywotność w nadchodzących latach!

Wentylator wyciągowy

Wielu z nas je ma i niekoniecznie zawsze działają. Na rynku są tysiące, a te tanie nie wykonają bardzo dobrej roboty, niektóre wcale nie pomagają. Więc wskazówka numer jeden to (i jest to najważniejsza wskazówka) nie oszczędzaj na dobrym wentylatorze wyciągowym, będzie cię to kosztować o wiele więcej w dłuższej perspektywie. Warto kupić taki wentylator, który będzie dbał o żywotność łazienki, a nie tylko “hałasował” przy niewielkim wysiłku.

Wybierz wentylator wyciągowy, który może wykryć wilgoć w powietrzu. Uruchomi się, gdy tylko wykryje wyższy poziom wilgoci w powietrzu, co może następnie powodować problemy z wilgocią. Wysokiej jakości wentylatory wyciągowe mają wyższą cenę za wszystkie dzwonki i gwizdki (takie jak zegary, światła, czujniki wilgoci i wilgotności oraz ciche silniki), ale na dłuższą metę będą dbać o Twoją łazienkę, więc są zdecydowanie warte zainwestowania.

Osuszacze

Innym rozwiązaniem jest osuszacz. Osuszacze mogą być naprawdę tanie i można je umieścić w ukrytym miejscu (np. Za toaletą). Zdziwisz się, ile wody zrzucą ci po tygodniu. Zalecamy zakup dobrego wentylatora wyciągowego, wtedy nie będziesz musiał kupować osuszacza.

Okna

Zawsze słyszymy: „Mam okno w łazience, więc nie potrzebuję dodatkowej wentylacji”. Cóż, to nie jest do końca poprawne stwierdzenie. Nadal będziesz potrzebować wentylatora wyciągowego, niezależnie od tego, czy masz okno, czy nie. Ponadto nie jest praktycznym rozwiązaniem pozostawianie otwartego okna w dzień i w nocy.

Ochrona łazienki i powierzchni

Jak wentylować i chronić łazienkę przed wilgocią? Jeśli masz problem z wentylacją w łazience, istnieje prawdopodobieństwo, że wpłynie to również na meble w łazience. Nawet jeśli nie masz problemów z wentylacją, niektóre powierzchnie i produkty, takie jak grzejniki i drewniane urządzenia, mogą być narażone na codzienną wilgoć w łazience i powinny być chronione przed czynnikami atmosferycznymi, aby zapewnić długi okres użytkowania.

Ochrona powierzchni

Zalecamy stosowanie past do mebli na drewnianych elementach, a nawet na grzejnikach, aby chronić je przed wilgocią i utlenianiem. Lakier do mebli zapewnia ochronną powłokę, aby zapobiec skutkom wilgoci. Oferując powłokę ochronną, aby zapobiec wilgoci i ponuremu gromadzeniu się podczas przyszłego użytkowania, co pomoże utrzymać szkło czystsze na dłużej, więc nie będziesz musiał go tak często myć.

Podsumowanie

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki, wyposażeniem kuchni jak i wyposażeniem ogrodu. Zapraszamy również na facebooka czy twittera.