Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Jak wybrać brodzik i drzwi prysznicowe? Odpowiadamy!


Jak wybrać brodzik i drzwi prysznicowe.

Jak wybrać brodzik i drzwi prysznicowe? Dosyć prosto, gdy znasz zależności, które przedstawiamy w naszym artykule! Pod warsztat jako pierwszy weźmiemy drzwi prysznicowe!

Drzwi prysznicowe

DRZWI PRYSZNICOWE NATRYSKOWE WNĘKOWE ROMA 100 120

Praktycznym i niedrogim sposobem na podniesienie estetyki łazienki jest zainstalowanie nowych drzwi prysznicowych. Mogą być proste lub dekoracyjne, w zależności od tego, który najlepiej odzwierciedla Twój osobisty styl.

Rodzaj drzwi, które będą najlepsze dla was, zależy od konstrukcji prysznica, rozmiaru otworu i praktycznych względów przestrzennych, które decydują o sposobie otwierania drzwi.

Ważne jest, aby wykonywać dokładne pomiary – mierzyć szerokość i wysokość otworu z dokładnością do 1/16 cala. Następnie musisz zdecydować, czy chcesz, aby twoje drzwi były obramowane czy bezramowe:

Drzwi z ramą są dostępne w różnych wykończeniach, więc łatwo jest znaleźć takie, które dopełnia wystrój.

Drzwi bezramowe są nowszej konstrukcji i są dostępne w różnych grubościach i stylach szkła, takich jak matowe, przyciemniane i teksturowane. Grubości szkła różnią się i zwykle im grubsze i cięższe jest szkło, tym bezpieczniejsze i gładsze będzie ślizganie się drzwi. Są również łatwiejsze do utrzymania w czystości i mają dodatkową zaletę, że są dostępne z zamontowanymi wieszakami na ręczniki lub uchwytami.

Dostępne są różne rodzaje drzwi prysznicowych:

DRZWI PRYSZNICOWE PRZESUWNE PREMIUM 120 EASY CLEAN

Drzwi obrotowe

Większość obrotowych drzwi prysznicowych wychyla się na zewnątrz z kabiny prysznicowej, oszczędzając miejsce w obszarze prysznica, ale musisz mieć świadomość, że wokół kabiny prysznicowej jest wystarczająco dużo miejsca, aby drzwi mogły się swobodnie kołysać bez uderzania w cokolwiek. Mogą być instalowane w celu otwarcia w prawo lub w lewo, aby pasowały do ​​układu łazienki.

Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi prysznicowe są zwykle zarezerwowane dla większych kabin prysznicowych, a płynne przesuwanie sprawia, że ​​otwieranie i zamykanie jest bardzo łatwe. Zajmują bardzo mało miejsca i składają się z dwóch lub trzech paneli, które ślizgają się obok siebie na górnych i dolnych torach.

Drzwi okrągłe

Okrągłe drzwi prysznicowe mają zakrzywione szkło, które tworzy bardziej przestronną strefę prysznicową. Otwierają się do wewnątrz i są przymocowane do górnej i dolnej części ramy dla zapewnienia stabilności.

Jak wybrać brodzik prysznicowy?

Jak wybrać brodzik?
KOŁO FIRST 90 x 90 BRODZIK KWADRATOWY Z OBUDOWĄ

Rozmiar brodzika

Brodziki są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, więc bez względu na rozmiar i kształt obudowy powinny być łatwe do znalezienia. Ze względu na niektóre rodzaje hydrauliki podłogowej nie zawsze możliwe jest zamontowanie brodzika bezpośrednio na podłodze.
Głębsze brodziki są idealne, jeśli masz prysznic z hydromasażem, a antypoślizgowe powierzchnie są zawsze dobrym pomysłem na bezpieczeństwo.

Materiały

Najczęściej stosowanym materiałem do brodzików jest akryl, a jeśli chodzi o wygląd. Jeden z niezawodnych oraz tanich materiałów wykorzystywanych do naszych łazienek.

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z wyposażeniem łazienkowym. Zapraszamy również do pozostawienia komentarza na facebooku bądź twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.