Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Deska WC – Kompletny przewodnik zakupowy.Deska WC popsuta czy pęknięta to najwyższa pora, by pomyśleć o zakupie nowej deski. Gdzie należy szukać zamiennika? Na co należy zwrócić uwagę, aby zakupić prawidłową deskę? Odpowiedź znajdziecie w naszym przewodniku!

Z czasem deski sedesowe ulegają zużyciu, co nie jest zaskakujące, ponieważ deska jest używana kilka razy dziennie. Deska sedesowa podnoszona i opuszczana cztery razy dziennie, to według prostej arytmetyki około 1400 razy w roku. Naturalne, jest to, iż zawiasy się poruszają a z czasem mogą utracić ważne dla nas atrybuty jak wolny opad. Warto więc poświęcić nieco więcej na wysokiej jakości deskę sedesową, aby zapewnić długotrwałą trwałość.

Jak wybrać deskę sedesową?

Istnieje wiele rodzajów toalet do wyboru. Najbardziej popularnym typ to toaleta kompaktowa, w której miska jest ściśle dopasowana do spłuczki. Oprócz tego mamy toalety wiszące czyli toalety zawieszane na ścianie i tradycyjne toalety na wysokim poziomie.

Oprócz tych rodzajów toalet, kształt może się również różnić – okrągły, kwadratowy lub w kształcie litery D, a różnice w wielkości – długości i szerokości. Jest więc całkiem jasne, że nie ma standardowego rozmiaru ani kształtu deski sedesowej. To sprawia, że ​​wybór właściwego jest trochę trudny.

Aby ci to ułatwić, wykonaj następujące czynności:

  • Zwróć uwagę na kształt muszli klozetowej,
  • Zmierz punkt między dwoma otworami mocującymi w misce,
  • Zmierz odległość wystającą ze zbiornika lub ściany.
  • Teraz będziesz mieć kształt i zestaw pomiarów do pracy.

Deska WC wolnoopadająca

Większość naszych toalet wyposażamy standardowo w miękko zamykaną deskę sedesową. Ten typ, znany również jako deska wc wolnoopadająca. Wykorzystuje zawiasy wolno zamykające, aby zapobiec jej uderzeniu. Pomaga to również zminimalizować zużycie miski i samego siedzenia.

Zawiasy deski sedesowej z miękkim zamknięciem są praktyczną opcją w każdej łazience. Pozwalają położyć kres przypadkowym uderzeniom i trzaskom naszej deski sedesowej. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie wciskać deski sedesowej, ponieważ może to uszkodzić zawiasy.

Deska WC – zawiasy

Istnieją dwa główne rodzaje zawiasów i nie wszystkie nadają się do wszystkich toalet. Deska sedesowa mocowana od góry jest montowana przez wprowadzenie dwóch śrub do miski. Używana, gdy dno miski jest niedostępne, na przykład w tylnej ścianie lub w jednoczęściowych toaletach.

Możesz również uzyskać deski sedesowe z miękkimi zawiasami (jak wspomniano wcześniej) i zawiasami szybkiego zwalniania, które umożliwiają łatwe zdejmowanie deski, dzięki czemu można łatwo czyścić.

Kształty miski WC

Wisząca toaleta – konstrukcja toalety określi kształt siedziska. Kanciaste toalety z kwadratową deską sedesową są idealne do stworzenia nowoczesnego wyglądu. W toalecie o zaokrąglonych liniach znajduje się okrągła lub wcięta deska sedesowa – wszechstronny kształt, idealny do każdego stylu łazienki.

Materiał wykonania

Deski sedesowe są wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Drewniane deski sedesowe są używane głównie w toaletach w tradycyjnym stylu i są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach, takich jak dąb, aby uzyskać klasyczny i ponadczasowy wygląd.

Plastikowe deski sedesowe są bardziej popularne, ponieważ są tańsze niż deski drewniane, i jest to materiał, który można formować w szerszy zakres kształtów.

Przy zakupie nowej deski sedesowej możesz spotkać się z terminami „thermoset” i „thermoplast”.

Wykonany z żywicy syntetycznej (proszek) i katalizatora (utwardzacza), termoutwardzalny (zwany również Duroplastem). Odporny na zarysowania i łatwy do czyszczenia, materiał, który wygląda jak ceramika i jest używany przez większość producentów. Jednym ze sposobów odróżnienia termoutwardzalnego i termoplastycznego jest to, że termoutwardzalny dźwięk jest znacznie mniej plastyczny.

Tworzywo termoplastyczne wykonane z żywicy syntetycznej (ziarna) lekkie i ma bardziej plastyczny wygląd. Nie jest odporny na zarysowania, a kurz łatwo przykleja się do powierzchni. Z tych powodów deski sedesowe z tworzywa termoplastycznego są tańsze niż thermoset.

Zabarwienie

Oprócz różnych materiałów i kształtów dostępny jest również wybór kolorów. Najpopularniejszy jest biały i czarny. Biała deska sedesowa jest najbardziej popularna, ponieważ pasuje do każdego wystroju łazienki i łatwo komponuje się z elementami wyposażenia, takimi jak umywalka i wanna.

Czarna deska sedesowa to świetny wybór zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienek i idealnie pasuje do czarno-białej aranżacji.

Teraz pozostało jedynie wyruszyć na zakupy. Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny. Przejdź do naszego sklepu internetowego, by znaleźć wiele interesujących produktów w niskich cenach. Wyposażenie łazienki w pełnej krasie!

Zachęcamy do przejrzenia naszego facebooka bądź twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.