Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)

Jak wyczyścić okap kuchenny?


Jak wyczyścić okap kuchenny

Łatwo jest zapomnieć o czyszczeniu okapu podczas czyszczenia garnka! Postępuj zgodnie z poniższymi prostymi krokami, jak wyczyścić okap i filtr kuchenny, aby upewnić się, że zostanie dobrze wykonany!

Czyszczenie okapu kuchennego

Okap kuchenny i wentylator wyciągowy może wydawać się jednym z najtrudniejszych miejsc do czyszczenia, ponieważ bywa nagromadzony tłuszczem. Nie ma potrzeby zwlekania – ten przewodnik krok po kroku wyposaży Cię we wszystko, co musisz wiedzieć. O tym, jak skutecznie wyczyścić okap kuchenny, w tym jak wyczyścić filtr okapowy i inne zdejmowane elementy.

Dobrym pomysłem jest czyszczenie okapu kuchennego wykonanego ze stali nierdzewnej przy użyciu specjalnie opracowanego produktu. Środki czyszczące ze stali nierdzewnej, takie jak te wykonane przez CIF, są przystosowane do odtłuszczania i usuwania zabrudzeń. Mogą także pomóc w zapewnieniu, że okap kuchenny błyszczy jak nowy!

Jak głęboko wyczyścić okap kuchenny?

Jeśli okap kuchenny nie był przez jakiś czas czyszczony, osad tłuszczu i tłuszczu z gotowania może być bardzo lepki i trudny do całkowitego usunięcia. Jeśli jednak posiadasz odpowiednie narzędzia i wiesz, jak skutecznie wyczyścić okap kuchenny, Twoja kuchenka może znów błyszczeć w mgnieniu oka.

Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone i nie jest gorące. Najpierw zdejmij filtr i wszystkie inne zdejmowane części okapu kuchennego. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi konkretnego urządzenia, aby dowiedzieć się, w jaki sposób należy je zdjąć. Ewentualnie sprawdzić w Internecie, jeśli nie masz jeszcze oryginalnej instrukcji obsługi.

Jak czyścić filtry okapów kuchennych?

Filtry węglowe wymagają wymiany, a nie czyszczenia. Jednakże, wentylatory wyciągów do piekarników w stylu kominowym mają metalowy filtr siatkowy. Jest jednorazowego użytku i czasami wymaga dobrego czyszczenia.

Jak czyścić metalowy filtr okap kuchenny?

Po zdjęciu metalowego filtra z okapu kuchennego, namoczyć go w bardzo gorącej, mydlanej wodzie z filiżanką octu. By pomóc w przecięciu tłuszczu i pozostawić na jak najdłużej, najlepiej na noc.

Po długim namoczeniu, należy ostrożnie przetrzeć filtr i inne kawałki, aby usunąć tłuste pozostałości. Pamiętaj, aby podjąć zalecane środki ostrożności i przetestować wszelkie nieznane techniki na niepozornym miejscu pierwszy. Podczas czyszczenia metalowego filtra okap kuchenny, może nieznacznie odbarwić się, szczególnie jeśli używasz roztworu do mycia naczyń lub detergentów. Lecz nadal będzie działać i nie będzie to oczywiste, gdy okap zostanie ponownie zmontowany.

Jak czyścić powierzchnie okapu kuchennego?

Produkty do czyszczenia kuchni zaprojektowane specjalnie do czyszczenia poszczególnych powierzchni. Takich jak stal nierdzewna, są najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia okapu kuchennego. CIF oferuje szeroką gamę produktów dla kuchni i dla różnych powierzchni – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie i przetestować ją najpierw na małej powierzchni. Należy uważać, aby nie dopuścić do kontaktu ze skórą i nosić odpowiednią ochronę dłoni.
Większość nowoczesnych okapów kuchennych wykonana jest ze stali nierdzewnej, a czasami ze szkła. Należy pamiętać o stosowaniu produktów przeznaczonych do tych powierzchni, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Do czyszczenia tych powierzchni należy również używać czystej, miękkiej gąbki lub szmatki – druciana gąbka lub szczotka może pozostawić zadrapania lub inne ślady! Bądź ostrożny, gdy używasz czegoś bardziej ściernego i zawsze najpierw przetestuj w dyskretnym miejscu.

Stara, miękka szczoteczka do zębów może być również bardzo przydatna podczas czyszczenia lepkiego okapu kuchennego. W ten sposób można dotrzeć do wszystkich szczelin, w których zgromadził się brud.

Jak utrzymać okap kuchenny w czystości i beztłuszczowym stanie?

Kluczem do utrzymania w czystości ekstraktora kuchennego jest jego regularne czyszczenie! Wytrzeć całą powierzchnię zewnętrzną wodą z mydłem lub środkiem czyszczącym za każdym razem, gdy używasz płyty grzewczej (upewnij się, że piekarnik jest wyłączony i poczekaj, aż wszystkie powierzchnie ostygną przed rozpoczęciem czyszczenia), a następnie wysuszyć czystą ściereczką, aby uniknąć śladów po wodzie. Wyjmij filtr raz w miesiącu, jeśli możesz, i umyj go szybko w zlewie. Po głębokim oczyszczeniu komponentów raz powinny one potrzebować tylko krótkotrwałego czyszczenia. Jeśli robisz to wystarczająco regularnie, co oznacza, że głębokie czyszczenie rzadko jest konieczne.

Warto również wiedzieć, że główną przyczyną lepkiego okapu kuchennego jest smażenie. Nie tylko zmniejszy się ilość smażonej żywności, którą się gotuje, zmniejszy wymagania dotyczące czyszczenia kuchni, ale także doprowadzi do zdrowszej diety. Może to być bardzo przydatna wskazówka, jeśli zawsze zastanawiasz się, jak wyczyścić okap kuchenny i chcesz na dobre pozbyć się lepkości.

Podsumowanie – czyszczenie okapu kuchennego

Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki czy pełnym wyposażeniem kuchni. Zapraszamy również do sprawdzenia naszego facebooka czy twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.