Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak zainstalować brodzik?


Jak zamontować brodzik? brodzik akrylowy kwadratowy.

Jak zainstalować brodzik? Odpowiemy na to pytanie w naszym artykule. Instalując nowy prysznic, musimy uważnie zastanowić nad kształtem i stylem, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Jednak nie możemy zapomnieć o odpowiednim doborze brodzika, który spoczywa pod naszymi stopami. Brodzik niski, wysoki czy z różnych materiałów wykonania – to oferuje dzisiejszy rynek wyposażenia łazienkowego. Przechodząc do meritum, brodzik jest jednak niezbędnym elementem każdego prysznica i można go zainstalować samodzielnie pod warunkiem, iż masz zaawansowane umiejętności majsterkowania i odpowiednie materiały.

Przygotowanie przed rozpoczęciem montażu brodzika

Przed zainstalowaniem brodzika w łazience należy pamiętać o kilku kwestiach. Ważne jest, aby brodzik był całkowicie wodoszczelny i prawidłowo uszczelniony, w przeciwnym razie woda może się wydostawać i uszkodzić otaczające elementy. Miejsce instalacji musi być również stabilne i równe.

Wszystkie prace hydrauliczne powinny być zakończone przed instalacją, a rura odpływowa (która będzie odprowadzać nadmiar wody z prysznica i do instalacji wodociągowej) musi być zamontowana przez podłogę. W zależności od wielkości i stylu rury odpływowej, rodzaj brodzika, który musisz zmieścić w łazience, będzie się różnić.

Jeśli syfon (łącznik łączący wtyk natrysku z rurą odpływową) jest zrównany z podłogą, brodzik można zainstalować bezpośrednio nad nią. Jeśli rura ściekowa jest zamontowana nad podłogą, brodzik będzie musiał zostać podniesiony i zainstalowany nad górą.

Ważne jest, aby wcześniej zapoznać się z etapami mocowania, ponieważ jeśli brodzik jest przymocowany do podłogi, może być konieczne utworzenie klapy dostępowej, aby można było zamocować odpowiednie wyposażenie po umieszczeniu brodzika.

Uwaga: Proces instalacji będzie się różnił w zależności od brodzika, dlatego zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dołączonymi do tego produktu.

Jak zainstalować brodzik – niezbędne materiały

 • Duża doza optymizmu,
 • Pistolet do uszczelniania.
  W przypadku montażu bezpośrednio na podłodze
 • Silikon,
 • Zaprawa – słaba mieszanka cementowa lub klej do płytek,
 • Podkład (taki jak klej PVA),

W przypadku montażu wysokiego brodzika:

 • Śrubokręt ,
 • Miarka ,
 • Ołówek,
 • Piła (jeśli będzie potrzeba przycinać panel przedni).

Proces instalacji brodzika

Przygotuj się do ustawienia brodzika

Usuń osłonę ochronną w obszarze wokół otworu na wtyczkę i po bokach, gdzie taca spotka się ze ścianą. Upewnij się, że odpowiednie łączniki są przymocowane do górnej części rury odpływowej i zamocuj złączki wokół wlotu brodzika.

Jeśli brodzik jest instalowany bezpośrednio na podłodze, ustaw ją nad syfonem, aby upewnić się, że pasuje na miejsce. Ołówkiem obrysuj krawędź tacy – pomoże ci to ustalić, gdzie rozłożyć zaprawę.

Jeśli instalujesz wysoki brodzik, włóż nóżki w odpowiednie pozycje, używając śrubokręta i dostarczonych złączek. Za pomocą poziomicy upewnij się, że są równe i dostosowane do wysokości określonej w instrukcji. Przymocuj klipsy do krawędzi, w której zostanie zamontowany panel przedni.

Umieszczanie brodzika

Jeśli brodzik instalujesz bezpośrednio na podłodze, rozprowadź równomiernie 1,5 cm warstwę zaprawy na obszarze zaznaczonym ołówkiem. Przykryj dolną część tacy cienką warstwą kleju i dopasuj ją na swoim miejscu. Pamiętaj, aby dokładnie wyrównać zaślepkę z łącznikiem odpływowym. Sprawdź, czy taca spoczywa równomiernie, używając poziomicy.

Jeśli instalujesz wysoki brodzik, ustaw go na miejscu i upewnij się, że pasuje on do syfonu. Na poziomie poziomicy upewnij się, że taca stoi równo – w razie potrzeby dostosuj wysokość. Gdy jesteś zadowolony z układu, nałóż szczeliwo silikonowe lub klej na spód stóp i przymocuj pułapkę do podłogi.

Dodanie ostatnich poprawek

Jeśli zestaw brodzika zawiera pasek uszczelniający na ścianie, przymocuj go do brodzika po bokach, gdzie styka się ze ścianą. Jeśli nie, użyj pistoletu uszczelniającego i nałóż cienką warstwę silikonu, aby utworzyć wodoszczelne uszczelnienie wzdłuż krawędzi tacy.

Usuń resztę plastikowej osłony i zamocuj odpływ do syfonu, zgodnie z wytycznymi producenta. Może to być coś, co można po prostu dokręcić na miejscu z góry, lub może być konieczne przejście spod tacy, aby zabezpieczyć łączniki.

Jeśli układasz kafelki w łazience, uszczelnij silikonem krawędzie, w których taca styka się ze ścianami, za pomocą pistoletu do uszczelniania. W przypadku wysokiego brodzika zmierz długość brodzika i, jeśli to konieczne, przyciąć panel przedni na wymiar. Zamontuj go, wciskając go w zaciski panelu.

Uważnie czytając wytyczne producenta i planując specyfikację rury odpływowej, możesz przeczytać ten przewodnik i zainstalować brodzik w łazience. Uważnie obserwuj swoje pomiary, a będziesz o krok bliżej sukcesu w majsterkowaniu i uda Ci się zamontować prysznic!

Podsumowanie

Mam nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zapraszamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki jak i wyposażeniem kuchni. Zachęcamy do przejrzenia naszego facebooka jak i twittera.