Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jak zamontować miskę wc wiszącą?


jak zamontować miskę wc wiszącą?

Jak zamontować miskę wc wiszącą? Niektórzy z nas decydują się na użycie wiszącej na ścianie toalety w przeciwieństwie do tradycyjnego kompaktu wc. Te wiszące na ścianie toalety znajdują się głównie w nowo przebudowanych domach, w których wprowadzany jest bardziej nowoczesny a zarazem współczesny wygląd. Instalacja toalety zawieszanej na ścianie nie jest trudnym projektem, ale wymaga nieco innej metody instalacji aniżeli w przypadku montażu kompaktu WC. Warto skorzystać z pomocy przyjaciela lub dwóch, ponieważ toalety te są znacznie cięższe i delikatniejsze niż normalne toalety podłogowe.

Krok 1: Upewnij się, że ściana jest przygotowana

Przed zamontowaniem toalety zawieszanej na ścianie należy wykonać pewne przygotowania do ściany. Musi istnieć przewód doprowadzający wodę, a także rurka ściekowa. Sprawdź ponownie pomiary i upewnij się, że wszystko jest gotowe do instalacji. Kołki muszą wystawać ze ściany co najmniej 2 1/8 cala. Jeśli nie, użyj niektórych kołków 2×6, aby uzyskać ramę wystarczająco mocną, aby pomieścić toaletę.

Krok 2: Zainstaluj miskę na wspornikach

Po ustaleniu, że podpory są mocne i że rury znajdują się we właściwym miejscu, możesz podnieść muszlę klozetową i przymocować do podpór. Przymocuj miskę za pomocą dostarczonych nakrętek i podkładek przez otwory wywiercone w kołkach wsporczych. Po przymocowaniu toalety do ściany możesz następnie przymocować uszczelkę do rury odpływowej i wykonać połączenie między misą a rurą kanalizacyjną.

Krok 3: Zainstaluj zbiornik na toalecie

Po umieszczeniu wiszącej na ścianie toalety na miejsce, będziesz musiał umieścić zbiornik na misce. Zbiornik można albo włożyć do ściany, albo przymocować na zewnątrz ściany. Będzie to zależeć od typu modelu, z którym pracujesz. Jednak podłączenie zbiornika do miski jest ogólnie uniwersalną procedurą. Upewnij się, że gumowa uszczelka toalety jest na swoim miejscu, a także gumowe uszczelki między śrubami. Umieść zbiornik na misce i lekko poruszaj, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowany. Przykręć miskę do zbiornika, aby zapewnić bezpieczny montaż.

Krok 4: Podłącz dopływ wody

Po umieszczeniu wiszącej na ścianie toalety na miejscu możesz teraz zacząć pracować nad dopływem wody do toalety. Jeśli prace przygotowawcze zostały zakwestionowane, linie zasilające będą znajdować się w pobliżu toalety. Podłącz elastyczną rurkę do źródła wody za pomocą złączek zaciskowych, a następnie podłącz do zbiornika toalety. Dokręcić złączki i włączyć wodę. Sprawdź, czy nie ma wycieków, aby upewnić się, że nie będziesz mieć problemów w przyszłości.

Krok 5: Sprawdź toaletę wiszącą na ścianie

Po zapełnieniu zbiornika toalety należy go spłukać kilka razy, aby upewnić się, że toaleta szybko usunie odpady i napełni się tak, jak powinny. Usiądź na zbiorniku, aby upewnić się, że się nie porusza i jest bezpiecznie przymocowany do ściany. Uszczelnij tył wiszącej toalety za pomocą uszczelnienia, aby uzyskać gotowy wygląd.

Teraz już wiesz jak zamontować miskę wc wiszącą!

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący dzięki czemu pozwoli zamontować miskę bez najmniejszych problemów! W przypadku, gdy nie czujemy się na siłach, by móc dokonać montażu należy skorzystać z pomocy specjalisty, dla którego montaż miski na stelaż podtynkowym to chleb powszedni. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu pełnego wyposażenia łazienek, gdzie otrzymacie Państwo dużą ilość produktów w świetnych cenach. Zapraszamy również na nasze profile na facebooku, twitterze czy pinterescie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.