Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Jak zamontować umywalkę nablatową?


Jak zamontować umywalkę nablatową?

Jak zamontować umywalkę nablatową? Umywalka nablatowa to jeden z Tych elementów funkcjonalnych, jak i stanowi jeden z ważniejszych elementów każdej łazienki. Należy mieć na uwadze, iż miejsce montażu umywalki nablatowej oraz ewentualne dostosowywanie jej do wagi i wymiarów blatu jest uzależniona od umiejscowienia instalacji wodnej.

Czy montaż umywalki nablatowej wymaga specjalistycznej wiedzy? Nie! Wystarczy odpowiednia umiejętność czytania instrukcji dostarczonej przez producentów, by móc ustrzec się przed ewentualnymi błędami. Bezwzględnie zalecamy przestrzeganie wytycznych zamieszczonych w instrukcji. Jeżeli dopiero planujesz remont łazienki jak i planujesz również wymieniać instalację wodną, możesz z dużą swobodą wybrać miejsce w którym widzisz swoją szafkę wraz z umywalką.

Jaki blat należy wybrać?

Jak zamontować umywalkę nablatową? Zacznijmy od blatu! Najczęściej wykorzystywanym materiałem wykonania blatów jest płyta MDF lakierowana, kamienia lub kompozytów na wzór kamienia. Płyt kartonowo-gipsowych czy OSB.

Montaż umywalki nablatowej

Pierwszym elementem, który należy uczynić to przymocowanie blatu. Co ważne – sprawdź swoją umywalkę czy jest ona z tyłu szkliwiona. Jeśli nie jest z tyłu szkliwiona, powinna przylegać bezpośrednio do ściany ponieważ zaburzy to efekt końcowy.

Następnym elementem jest nałożenie bezpośrednio umywalki na szafkę lub blat. Sprawdź dokładnie w jaki sposób leży, czy jest stabilna jak i dobrze wypoziomowana. Następnie zaznacz ołówkiem na blacie miejsce na otwory.

Kolejnym krokiem jest wywiercenie jednego lub dwóch otworów – w zależności od tego, czy twoja umywalka posiada otwór na baterię. Jeśli nie ma w takiej sytuacji wykonaj w blacie dwa wiercenia. Jeden na baterię a drugi na podłączenie odpływu z syfonem. Jeden z ostatnich kroków to uszczelnienie krawędzi między umywalką a blatem. Skorzystaj z silikonu, dociskając przez parę minut. Ostatnim elementem jest zamontowanie baterii jak i syfonu.

Nie masz zakupionej baterii umywalkowej? Sprawdź naszą ofertę z pełnym wyposażeniem łazienki!

Skończone – zamontowałeś umywalkę nablatową!

Brawo! Wraz z naszymi poradami udało Ci się zamontować umywalkę. Teraz pozostał czas przyjemnego użytkowania naszej umywalki. Nie zapomnij jednakże o odpowiedniej pielęgnacji umywalki. W przypadku jakichkolwiek problemów z użytkowaniem zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem, większość naszych produktów objęta jest wieloletnim okresem gwarancji!

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zapraszamy do sprawdzenia nas na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.