Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jaką wannę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny?


Jaką wannę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny?

Jaką wannę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny? Przy zakupie wanny wiele czynników wpływa na cenę. Przed zakupem zastanów się wanny do łazienki z jakich materiałów wanna jest wykonana oraz jak i gdzie będzie używana lub jaki jest Twój budżet.

Korzystanie z wanny jest z pewnością relaksujące, ale zakup wanny może być obarczony niepotrzebnym stresem. Obecnie dostępnych jest wiele różnych kształtów, rozmiarów i materiałów, ale jest to decyzja, którą musisz podjąć. Nasz przewodnik po zakupie wanny pomoże Ci wybrać idealną wannę do Twojego domu jak i stylu życia.

Pytania, które należy zadać przed zakupem wanny

Jak planujesz wykorzystać swoją wannę?

Standardowa wanna do moczenia po prostu wypełnia się wodą, podczas gdy wanna z hydromasażem ma dysze lub kanały, które zapewniają masaż. Przeróżne dodatki ograniczają się zazwyczaj do podłokietników, zagłówków, chwytaków i antypoślizgowej podłogi. Wanny z hydromasażem mają wiele innych opcji, w tym regulowane dysze, funkcje aromaterapii, podgrzewane dmuchawy i automatyczne systemy czyszczące. Im bardziej rozbudowana jest Twoja wanna, tym będzie droższa.

Jaką wannę wybrać – Ile masz miejsca?

Zanim wybierzesz konkretny typ wanny, musisz wiedzieć, ile może pomieścić twoja łazienka. Dostępnych jest wiele innych rozmiarów i kształtów. Aby określić, jak duża może być ta wanna, należy dokonać dokładnych pomiarów swojej przestrzeni. Zwróć uwagę na to, gdzie znajduje się odpływ w podłodze, aby upewnić się, że będzie on zgodny z projektem wybranej wanny. Ponadto, niektóre wanny nie pozwalają na instalację prysznica, więc sprawdź przed zakupem, czy jest to cecha obowiązkowa.

Jaką wannę wybrać – czy waga stanowi problem?

Plastikowe wanny mogą ważyć niewiele, podczas gdy wanna żeliwna może ważyć od 70 kg do nawet 100 kg. Jeśli rozważasz cięższy materiał, czy Twoja podłoga poradzi sobie z tym ciężarem? Po zsumowaniu wagi wanny z ciężarem wody oraz ludzi, może okazać się konieczne wzmocnienie podłogi pod wanną.

Czy wanna jest wygodna?

Przed zakupem wanny należy dokładnie zastanowić się czy aby wanna będzie dla nas odpowiednia jak i wygodna. Dokonaj odpowiednich pomiarów jak i uwzględnij wszystkich domowników w celu zakupu odpowiedniej jak i wygodnej wany dla całej rodziny.

Materiały do wanny

Dzięki setkom kształtów i rozmiarów do wyboru, zakup wanny może być przytłaczający. Wybrany materiał wanny decyduje o jej cenie, trwałości i czystości. Postaramy się pomóc i porównać materiały z których wykonuje się wanny, by pomóc Ci dokonać optymalnego wyboru.

Wanny z tworzywa sztucznego

Wykonane z włókna szklanego lub akrylu, wanny plastikowe oferują największą elastyczność w projektowaniu, ponieważ można je formować w wiele kształtów. Są ciepłe w dotyku i dobrze izolują, więc woda nie schładza się tak szybko jak w wannach choćby żeliwnych. Wanny z tworzywa sztucznego są również najlżejsze. Dodatkowo warto wspomnieć, iż wanny te są najtańsze.

Wanny wykonane ze stali

Średni przedział cenowy, mniejsza dowolność w kształtach. Materiał ten ma dodatkowe wady jak stal przewodzi ciepło, co oznacza, że woda w wannie szybko się schładza, powierzchnia jest podatna na odpryskiwanie oraz waży około dwa razy więcej niż plastik.

Jaką wannę wybrać – wanny żeliwne

Wanny żeliwne, podobnie jak stal, są pokryte emalią. Nie odpryskują one jednak tak łatwo jak stal, ponieważ emalia jest grubsza a żeliwo jest bardziej wytrzymałe i odporne na uderzenia. Na początku wanna żeliwna będzie pobierać ciepło z wody, ale gdy się nagrzeje, będzie utrzymywać wodę w cieple przez długi czas. Główną wadą żeliwa jest jego waga.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zakupu wanny, przeczytaj nasz artykuł – Wanna porównanie najpopularniejszych materiałów.

Rodzaje wanien i instalacji

Jaką wannę wybrać? Wybór wanny zależy również od konfiguracji łazienki oraz od tego, jaka instalacja może działać. Oto kilka typów instalacji wannowych, które pomogą Ci zorientować się, co jest dostępnego na rynku wyposażenia łazienkowego.

Rodzaje wanny – wanny wnękowe

Jest to najczęstsza instalacja wannowa. Wanny wnękowe są instalowane przy trzech ścianach.

Wanny wolnostojące – rodzaje wanien

Jak sama nazwa wskazuje, wanny wolnostojące stoją samodzielnie w łazience, ale muszą być umieszczone w pobliżu instalacji wodociągowej.

Rodzaje wanny – wanny z hydromasażem

Wanny z hydromasażem wyposażone są w dysze, które wypychają wodę dookoła wanny. Wanny z hydromasażem są jednak droższe od wanien standardowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat typów wanien zachęcamy do przeczytania naszego artykułu – Rodzaje wanien – krótki przegląd dostępnego wyposażenia łazienkowego na rynku.

Czy powinienem naprawić lub odnowić moją wannę?

Jeśli Twoja wanna jest nieszczelna, popękana lub zużyta, być może nadszedł czas na jej wymianę. Warto jednak przemyśleć czy Twoja stara wanna wymaga wymiany. Istnieją gotowe zestawy naprawcze wanny, które stanowią świetny sposób na pozbycie się nieestetycznych odprysków i plam. Niektóre firmy mogą wypolerować wannę specjalną powłoką, która nadaje jej twardą, wysoko połyskową powierzchnię.

Jesteś zainteresowany zakupem wanny do swojej łazienki? W naszym sklepie internetowym znajdziesz świetne oferty na wanny w okazyjnych cenach. Masz pytania dotyczące produktu bądź chciałbyś dowiedzieć się więcej o produkcie? Zostaw nam wiadomość bądź skontaktuj się telefonicznie a nasi specjaliści postarają Ci się pomóc w doborze odpowiedniej wanny!

Zachęcamy również do sprawdzenia nas na facebooku, twitterze czy pinterest!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.