Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl
Szanowni Klienci, w dniach 12.07.2021 -26.07.2021 przebywamy na urlopie. Wszystkie złożone przez Państwa zamówienia zrealizujemy niezwłocznie po powrocie.

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę?


Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę?

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę? Gdy kilka dni temu korzystałem z prysznica, zastanawiałem się jak wysoka powinna być wysokość prysznica. Z ciekawości przeprowadziłem szybki research i znalazłem kilka interesujących faktów na temat wysokości deszczownicy. Pozwól, że podzielę się nimi z tobą.

Jaka jest standardowa wysokość deszczownicy?

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę? Standardowa wysokość zamontowanej deszczownicy wynosi około 200 cm (od 180 cm do 240 cm) od podłogi do głowicy prysznicowej. Może wynosić od 180 cm do 240 cali w zależności od osobistych wysokości i lokalizacji. Jednak powszechnie jest instalowany w 200 cm lub 185 cali przez wielu hydraulików.

Wysokość prysznica zależy od różnych innych potrzeb i wymagań użytkowników, takich jak możliwość wygodnego poruszania rękami i innymi częściami ciała podczas kąpieli pod prysznicem. Dlatego musimy bardziej szczegółowo przyjrzeć się wysokościom główek prysznicowych.

Standardowe wysokości głowic prysznicowych

Mimo że wspomniałem, że standardowa wysokość prysznica wynosi 200 cm dla osób o średniej wysokości, nie ma na to wymogu kodowego. Wysokość prysznica zależy więc w dużej mierze od osobistych potrzeb, preferencji i miejsca w łazience.

Wysokość prysznica może wynosić od 180 do 240 cm. Pamiętaj jednak, że w domach wysokość głowicy prysznicowej powinna być zawsze wyższa niż najwyższy członek twojej rodziny, ale twoje dzieci też powinny być w stanie ją osiągnąć. Nie zalecamy uwzględniać dzieci w obliczeniach wysokości prysznica, ponieważ jak powszechnie wiadomo dzieci szybko rosną.

W miejscach z dostępem publicznym, takich jak hotele, pensjonaty, biura, budynki komercyjne itp., Lepiej jest ustawić go na większej wysokości niż standardowe 200 cm. Ponieważ nawet bardzo wysokie osoby, które są wysokie mogą z nich dowolnie korzystać.

To z powodu tej nieprzewidywalnej wysokości gościa zauważysz, że większość hoteli zazwyczaj ma zainstalowaną ręczną głowicę prysznicową z długim pionowym drążkiem do trzymania jej i regulacji wysokości. Nie chcesz, aby ktokolwiek wpadł na twoją głowicę prysznicową, biorąc prysznic i raniąc siebie lub żądając od Ciebie odszkodowania.

Musisz więc wybrać odpowiednią wysokość prysznica w zależności od najwyższej osoby, która prawdopodobnie użyje Twojej głowicy prysznicowej.

Najlepsza wysokość głowicy prysznicowej – deszczownicy

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę? Najlepsza wysokość głowicy prysznicowej dla osoby byłaby o kilka cali wyższa niż osoba, która z niej korzysta. Zwykle około 10 cm wyższy od głowy do główki prysznica. Jednak przerwa między głową a głowicą prysznicową nie powinna być zbyt wysoka, inaczej nie będziesz w stanie w pełni doświadczyć i cieszyć się różnymi wzorami natryskiwania prysznica.

Aby dowiedzieć się o idealnej wysokości prysznica, na której należy przymocować głowicę prysznicową, zapoznaj się z przewodnikiem po wysokościach pryszniców dla różnych wysokości.

  • Jeśli twój wzrost to 150 cm – montaż deszczownicy 160 cm.
  • Wzrost 170 cm – montaż deszczownicy 180 cm.
  • Wysokość 180 cm – montaż deszczownicy 190 cm.
  • Wzrost 190 cm – montaż deszczownicy 200 cm.
  • Wysokość 200 cm – montaż deszczownicy 210 cm.
    Uwaga: Aby uzyskać wysokość głowicy prysznicowej, zmierz od podłogi do pionowego środka ramienia prysznicowego, gdzie styka się ze ścianą.

Standardowe rozmiary kabin prysznicowych

Rozmiary lub wymiary prysznica są ściśle związane z wysokością głowicy prysznicowej. Przyjrzyjmy się zatem również Tym zagadnieniu pokrótce.

Według National Association and Bath Association zalecany rozmiar przestrzeni prysznicowej wynosi 90×90 cm. Gdy masz ten minimalny rozmiar prysznica, możesz wygodnie stać pod prysznicem i umyć głowę, podnosząc ręce bez żadnych trudności.

Ale wiesz, że kabiny prysznicowe, kabiny i obudowy mogą mieć różne rozmiary. Możesz więc mieć problemy z wyborem najbardziej odpowiedniego rozmiaru prysznica do swojej łazienki.

Z tego, co znalazłem, najmniejsze kabiny prysznicowe dostępne na rynku mają wymiary 80×80 cm chociaż gdyby poszukać dłużej z pewnością znalazłoby się mniejsze kabiny. Jeśli uzyskasz ten rozmiar prysznica, będziesz w stanie stać prosto i umyć się, jeśli masz średnią wielkość ciała.

Ale twoje ruchy ciała będą w znacznym stopniu ograniczone, jeśli wybierzesz małą przestrzeń prysznicową, taką jak 80 na 80 cm.

To samo dotyczy osób niepełnosprawnych lub osób przenoszących się z wózka inwalidzkiego pod prysznic w rodzinie, wówczas rozmiar prysznica powinien wynosić minimum 90 x 120 cm. Ktoś potrzebujący pomocy w prysznicu jak starsza osoba będzie potrzebował więcej przestrzeni prysznicowej.

POWIĄZANE PYTANIA:

Jaka jest standardowa wysokość zaworu prysznicowego – baterii termostatycznej?

Zawory prysznicowe muszą znajdować się na wysokości od 100 do 120 cm nad podłogą, w zależności od wzrostu użytkownika. Twój zawór prysznicowy lub sterowanie prysznicem powinny być dostępne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz strumienia prysznicowego.

Jaka jest standardowa wysokość drzwi prysznicowych?

Standardowa wysokość drzwi prysznicowych wynosi od 180 cm do 200 cm. Najczęściej stosowana wysokość drzwi prysznicowych wynosi 190-195 cm.

Jaka jest standardowa wysokość drążka prysznicowego?

Uchwyty powinny być montowane niżej, aby użytkownicy mogli lepiej z niego korzystać. Standardowa wysokość poziomego drążka prysznicowego wynosi od 80 do 90 cm.

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę?Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł rozjaśnił wszystkim na jakiej wysokości powinno się montować deszczownicę. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na facebook’a, twittera czy pinteresta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.