Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jaki brodzik należy wybrać do naszej łazienki? Akryl czy żywica kamienna?


Jaki brodzik? brodzik kwadratowy GEOS

Jaki brodzik należy wybrać do naszej łazienki? Prawdopodobnie jeśli tutaj jesteś zadajesz sobie te pytanie. Ogromna gama brodzików w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach wcale nie ułatwia roboty. Na rynku dostępnych jest wiele brodzików w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach, wykończeniach i materiałach. Tutaj przedstawiamy krok po kroku, co jest dostępne, aby jak najlepiej wybrać materiał do naszej łazienki,

Jaki brodzik, może ceramika?

Jest to materiał używany najczęściej do produkcji zlewów. Tace są wysokiej jakości, ale są bardzo ciężkie i częściej stosowane w zastosowaniach komercyjnych, w których wymagane jest częste użytkowanie i duże zużycie.

Ceramiczne mogą być trudne do zainstalowania, ale są bardzo trwałe i z pewnością przy dobrym użytkowaniu nie ulegną zbyt szybkiemu zużyciu. Jednym z głównych problemów z Tymi brodzikami jest to, że mogą łatwo zepsuć się, jeśli upuścisz na nich coś ciężkiego.

Brodzik akrylowy

Ten sam materiał, co używamy do najczęściej wybieranej wanny. Lekki, zwykle o grubości około 4,5 mm i wzmocniony drewnem. Pozwalają one na większą elastyczność, ale im większa elastyczność, tym większe ryzyko pęknięcia. Brodziki akrylowe są najczęściej produkowane w standardowych rozmiarach i ze standardowymi pozycjami odpływu. Dlatego nie możesz zmieścić ich w przestrzeni o dziwnym kształcie, co ogranicza twoje możliwości, szczególnie w starszych budynkach.

Brodziki akrylowe są ogólnie lżejsze niż wiele ich odpowiedników, co oznacza, że ​​instalacja może być łatwiejsza.

Brodzik z włókna szklanego

Włókno szklane jest tańszą alternatywą dla akrylu, ma bardzo podobne właściwości, ale jest bardziej kruche, co oznacza, że ​​jego żywotność jest również krótsza. Włókno szklane jest porowatą substancją chronioną warstwą wodoodpornej farby, która z czasem może zacząć się ścierać, powodując wyciek, a także wyglądać matowo i dla wielu nieatrakcyjnie.

Brodziki z żywicy kamiennej

Brodziki z żywicy kamiennej szybko stają się najpopularniejszym wyborem dla większości. Jest to mieszanka naturalnych minerałów i mieszanki żywicy. Daje fantastyczny kompromis między cięższymi produktami ceramicznymi / ogniotrwałymi a lekkimi akrylowymi brodzikami. Oferują solidną konstrukcję, są trwałe, ciepłe w dotyku i są dostępne w szerokiej gamie wykończeń.

Przy wyborze brodzika uwzględnij:

  • Wybierz odpowiedni kształt i rozmiar
  • Brodziki występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Wybierając brodzik z żywicy kamiennej, bardzo ważne jest uwzględnienie pozycji otworów na otwory, niezależnie od tego, czy jest to brodzik lewy czy prawy i tak dalej. Najczęściej spotykane kształty dostępne obecnie na rynku to prostokąt czy kwadrat.

Wykończenia z marmuru, granitu, kamienia

Brodziki z żywicy kamiennej mają szeroką gamę bajecznie wyglądających wykończeń, wszystkie z podstawą antypoślizgową. Każdy kolor jest wykonany przy użyciu naturalnych minerałów i pigmentów, co czyni go oszałamiającym dodatkiem do każdej łazienki. W przeciwieństwie do prawdziwego marmuru lub granitu brodziki nie przeciekają i będą wyglądać jak nowe przez lata po instalacji.

Brodziki na zamówienie

Jeśli Twoja łazienka potrzebuje czegoś bardziej dostosowanego do nietypowego kształtu lub rozmiaru, czy po prostu idealnego dopasowania, możesz spojrzeć na niestandardowy brodzik. Brodziki na zamówienie są dokładnie tym, co mówią – w pełni wykonane na zamówienie i dostosowane do wszelkich problemów łazienkowych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz obejść dziwny kształt, czy po prostu chcesz czegoś większego niż zwykle.

Jaki brodzik należy wybrać? Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny przy wyborze odpowiedniego brodzika. My w swojej ofercie posiadamy brodziki jak i również kabiny prysznicowe. Wystarczy przejść do sklepu z pełnym wyposażeniem łazienkowym. Zapraszamy również na naszego facebooka czy twittera.