Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl
Szanowni Klienci, w dniach 12.07.2021 -26.07.2021 przebywamy na urlopie. Wszystkie złożone przez Państwa zamówienia zrealizujemy niezwłocznie po powrocie.

Jaki odpływ liniowy? Sprawdź w ONYX!


Jaki odpływ liniowy?

Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w naszych domach jest odpływ liniowy przy ścisłej współpracy z kabiną prysznicową typu walk-in. Ciekawe współczesne rozwiązanie często stosowane w pomieszczeniach o stylu minimalistycznym. Ważna jest prosta, niezakłócona forma wystroju.

Osobiście oprócz walorów estetycznych widzę również zastosowanie pragmatyczne. Dla osób starszych czy dzieci niewątpliwą korzyścią jest korzystanie z odpływu liniowego, gdyż korzystanie z prysznica jest maksymalnie ułatwione. Nie zapomnijmy również o łatwości w utrzymaniu czystości. W przyszłości sobie wszyscy podziękujemy.

Dla laików – Odpływ liniowy – czymże jest?

Potocznie nazywany odpływem łazienkowym a nawet odwodnieniem liniowym. Odpływ liniowy odpowiada za odprowadzanie wody z naszej kabiny prysznicowej. Wykorzystujemy odpływ liniowy do kabiny prysznicowej typu walk-in – bez brodzika. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań tego typu kabina nie posiada brodzika. W przypadku podłogi prysznica jest niewielki spadek, który ułatwia spływanie wody do odpływu liniowego.

Co ważne – wyróżniamy dwa typy odpływów liniowych. Pierwszy jest standardowy odpływ liniowy pod prysznic, gdzie odpływ liniowy montowany jest w podłodze. Najłatwiejsze rozwiązanie konstrukcyjne. W przypadku drugiego typu odpływu liniowego mamy do czynienia, gdy korzystamy z odpływu liniowego przyściennego. Odpływ znajduje się w ścianie a właściwie przy łączeniu z podłogą.

Jest parę zastosowań odpływu liniowego oprócz tradycyjnego w naszej łazience. Może być stosowany również poza budynkiem – dla przykładu montuje się go również w garażu na łączeniu z podjazdem – odpływ liniowy do garażu z syfonem. Poza Tym przypadkiem możemy również napotkać się z odpływem liniowym przy wszelakich basenach ogrodowych czy pomieszczeniach luźnym – sanitarno-użytkowych.

Spadek podłogi przy montażu odpływu liniowego – jaki powinien być?

Spadek odpływu liniowego jest istotną kwestią o której należy zadbać już podczas planowania montażowego. Ułatwia to dotarcie wody do odpływu liniowego. Jeśli chodzi o odpowiedni spadek wskazuje się, że przy odpływie powinien być w granicach od 1% do 2%.

Najważniejsze! Czas wybrać odpływ liniowy

Przy wyborze odpływu liniowego należy zwrócić uwagę na szerokość. Odpływ liniowy musi być węższy aniżeli szerokość kabiny prysznicowej. Dla przykładowej ścianki prysznicowej 90 cm zaleca się zakup a zarazem montaż odpływu liniowego o szerokości 80 cm. Na rynku wyposażenia łazienkowego znajdziecie najróżniejsze odpływy liniowego typu odpływ liniowy 60 cm, odpływ liniowy 70 cm czy odpływy liniowe 100 cm.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiedniej głębokości odpływy liniowego bowiem musi być dopasowana do grubości podłogi. Istotnym elementem jest również przepustowość określana w litrach na minutę. Im wartość wyższa, Tym szybciej odpływ odprowadzi wodę do kanalizacji.

Najważniejsze informacje dotyczące montażu odpływu liniowego!

Najważniejsza informacja dotycząca montażu odpływu liniowego jest następująca: warto to zadanie powierzyć znanym i renomowanym firmom. Ważna jest w Tym przypadku specjalizacja w tego typu zleceniach, gdyż ta praca wymaga odpowiedniego zaprojektowania spadku jak i dobrego uszczelnienia, by nie narazić się na zbieranie wilgoci.

Wady i zalety korzystania z odpływu liniowego

Zalety odpływu liniowego

Na samym początku zaczniemy od zalet korzystania z odpływu liniowego. Cóż.. łazienka bez brodzika jest łatwiejsza w czyszczeniu jak zdążyłem wspomnieć na samym początku. Jak i również estetyczna co ściśle wiąże z dużą minimalistyczną wizją współczesnej łazienki. Rozwiązaniem niezbędnym dla osób starszych lub dla osób, które mają problemy z poruszaniem się (np. osoby po urazach stawów). Duży wybór dotyczący całości wyposażenia – odpływu liniowego jak i kabiny prysznicowej. Chociaż w Tym przypadku to wartość dodatnia, dzięki dużej konkurencyjności producentów wyposażenia łazienkowego.

Jakie są wady zastosowania odpływu liniowego? Z pewnością o wiele wyższy koszt całości rozwiązania. Oprócz zakupu odpływu liniowego z kabiną prysznicową należy uwzględnić koszt firmy, która to zlecenie zrealizuje. Odpowiednie wyprofilowanie posadzki, by woda mogła z łatwością dostać się do odpływu liniowego i zarazem stanowiła bezpieczną przystań do chodzenia boso stanowi swojego rodzaju wyzwanie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był dla Ciebie pomocny jak i wyczerpujący. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z artykułu potrafisz dokonać odpowiedniego wyboru jak i wiesz jakie są zalety zastosowania takiego rozwiązania we własnym domu. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty sklepu z pełnym wyposażeniem łazienki. Zapraszamy również na naszego facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.