Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki?Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? Znajdujesz się aktualnie w trakcie remontu swojej łazienki, jednym z elementów o których będziesz musiał pomyśleć jest bateria łazienkowa. Jaką baterię wybrać do umywalki? Baterie mogą być centralnym punktem w łazience, a obecnie istnieje ogromny wybór atrakcyjnych modeli do wyboru.

Jednak zanim zaczniesz myśleć o tym, w jakim stylu chcesz kupić baterię, musisz pomyśleć o rozmiarze. Kran o niewłaściwym rozmiarze może wyglądać nie na miejscu i może być niewygodny w użyciu. Aby pomóc, przyjrzyjmy się tutaj pytaniu, jaki rozmiar baterii należy wybrać do umywalki.

Dlaczego rozmiar baterii umywalkowej ma znaczenie?

Zanim przyjrzymy się temu, jak zmierzyć i wybrać właściwy rozmiar baterii do Twojej łazienki, zastanówmy się przez chwilę, dlaczego tak ważne jest, aby ją dopasować – i dlaczego nie powinieneś po prostu wybrać baterii niezależnie od rozmiaru ze względu na upodobania estetyczne.

Po pierwsze, są to sprawy praktyczne. Jeśli bateria jest za mała, możesz mieć problem z używaniem jej do umycia choćby rąk, ponieważ nie będą się pod nią wygodnie mieściły. Z drugiej strony, jeśli jest za duża, może się zdarzyć, że za każdym razem, gdy zmywasz ręce, będziesz się chlapać.

Innym problemem może być to, że głowica kranu znajduje się zbyt daleko do tyłu lub zbyt daleko do przodu w umywalce. W każdym z tych przypadków będzie ona niewygodna w użyciu, a także będzie bardziej podatna na zachlapania.

Istnieją też względy estetyczne. Jeśli kran jest za mały do pomieszczenia lub za mały do umywalki, będzie wyglądał bardzo dziwnie. Podobnie jak bateria, która jest zbyt duża. Jak widzisz, istnieje wiele powodów dla których warto przemyśleć praktyczny aspekt zakupu baterii. Przyjrzyjmy się teraz różnym wymiarom, na które trzeba zwrócić uwagę.

Jak zmierzyć baterię umywalkową

Niezależnie od tego, jaki rodzaj baterii chcesz zainstalować, w tym zwykłą baterię umywalkową, bezdotykową baterię lub jakąkolwiek inną, istnieje kilka kluczowych pomiarów.

Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? -wysokość

W przypadku wysokości baterii mówimy o najbardziej oczywistym pomiarze. Odnosi się to od podstawy do najwyższego punktu na górze baterii.

Wysokość do wylewki w baterii łazienkowej

Jest to pomiar inny niż wysokość całkowita, ale również ważny.

Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? -zasięg baterii

Zasięg kranu jest kolejnym bardzo ważnym pomiarem, który być może jest częściej pomijany. Dotyczy to tego, jak daleko nad zlewem rozciąga się bateria.

Jak wspomnieliśmy, jeśli bateria jest ustawiona zbyt daleko do tyłu lub zbyt daleko do przodu, może to spowodować notoryczne zachlapania. Inną kwestią jest to, że jeśli nie ma wystarczającego zasięgu baterii, trzeba będzie pochylić się dalej. W długiej perspektywie może sprawiać dyskomfort.

Zasięg kranu, który wybierzesz, zależy od wielkości umywalki. Upewnij się, że wybierzesz taką z odpowiednim zasięgiem, która umieści wylewkę w najwygodniejszym i najbardziej komfortowym miejscu.

Należy również pamiętać, że zasięg można zwiększyć wybierając baterię kuchenną z wyciąganą końcówką.

Jak wybrać baterię umywalkową

Tak więc, jak ustaliliśmy, ostateczny wybór baterii łazienkowej nie jest tak prosty, jak przeglądanie katalogów i szukanie online modelu, który podoba Ci się w wyglądzie – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, równie ważna jest wielkość baterii, którą wybierzesz.

Wybierając baterię, należy najpierw wziąć pod uwagę rozmiar umywalki. Czy bateria zapewni Ci wystarczający zasięg, aby być wygodnym w użyciu? Pamiętaj również, aby nie wybierać baterii, która jest za duża lub za mała dla umywalki, gdyż w przeciwnym razie będzie wyglądać fatalnie.

Zastanów się, czy bateria przed oknem zasłoni Twój widok – a jeśli tak, to zastanów się nad wyborem baterii z niższym łukiem.

Nie zapomnij również o wizualizacji baterii jako części całej łazienki. Wybór odpowiedniego rozmiaru dla Twojej łazienki przyczyni się do zwiększenia ogólnej harmonii Twojej przestrzeni.

Po uwzględnieniu wszystkich tych czynników, można ustalić zakres rozmiarów, na który należy zwrócić uwagę. Następnie można przejść do wyboru kranu, który również wygląda świetnie.

Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? Podsumowanie!

W powyższym artykule mamy nadzieję, iż pomogliśmy Ci uświadomić jak ważny jest rozmiar baterii do łazienki. W przypadku zakupu nieodpowiedniej baterii możesz odczuwać dyskomfort w trakcie korzystania a przecież nie o to w Tym wszystkim chodzi. Zachęcamy do sprawdzenia baterii umywalkowych w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na naszego facebooka, twittera czy pinterest.

1 thought on “Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.