Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jakie lustro do łazienki? Sprawdź!


Łazienka w kamieniu. Jakie lustro do łazienki?

Jakie lustro do łazienki wybrać? Lustro w łazience jest często pomijanym, ale niezbędnym elementem łazienki. Odgrywa rolę w estetyce, funkcjonalności jak i przestronności łazienki. Lustro łazienkowe, które jest starannie wyselekcjonowane, odpowiednio dobrane, umieszczone i oświetlone, spowoduje największą różnicę w Twojej przestrzeni. Ponadto kupno nowego lustra jest stosunkowo szybkim, łatwym i niedrogim sposobem na upiększenie łazienki bez konieczności kosztownej przebudowy łazienki. Stworzyliśmy krótki artykuł, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące lustra łazienkowego.

Ile lusterek powinienem mieć? Jeden lub dwa?

Jeśli masz przestrzeń i szeroką umywalkę możesz użyć jednego lub wielu luster. Ile lusterek łazienkowych powiesisz nad umywalką? Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka miała pionowy wygląd (szczególnie jeśli masz wysokie sufity i chcesz podkreślić pionową przestrzeń), wybierz dwa, długie lustra. Jeśli chcesz podkreślić szerokość swojego pomieszczenia lub stworzyć iluzję przestronności w małej łazience, wybierz jedno, szerokie lustro.

Jak wysoko zawieszamy lustro łazienkowe?

Nie ma standardowej zasady określającej wysokość zawieszenia lustra w łazience. To, jak wysoko wieszasz swoje lustro łazienkowe, zależy od wielu czynników: wielkości i kształtu lustra, wysokości umywalki w łazience, wysokości sufitu oraz wysokości wszystkich domowników. Chociaż nie ma twardych i szybkich zasad dotyczących wieszania lustra w łazience. Należy więc zawiesić lustro, aby znajdowało się na wysokości oczu dla większości domowników.

Jak szerokie powinno być lustro łazienkowe?

Ważne jest, aby znaleźć lustro łazienkowe o odpowiedniej szerokości dla twojej umywalki, ponieważ lustro, które nie jest wyskalowane ani proporcjonalne do umywalki, będzie wyglądać na niezrównoważone. Oto kilka wskazówek:

Znajdź lustro o tej samej szerokości co twoja umywalka. Jest to powszechne podejście, które jest bezproblemowe i oferuje symetrię. Znajdź lustro o szerokości 70-80% tak szerokiej jak umywalka, aby uniknąć efektu „pudełkowatego”, ale także aby nie spowodować, że lustro będzie się kurczyć. Oczywiście najłatwiejszą (ale bardziej kosztowną) opcją byłoby utworzenie lustra o niestandardowych rozmiarach, aby można było znaleźć lustro o dokładnie takich wymiarach, jakich potrzebujesz.

Jaki powinien być kształt mojego lustra łazienkowego?

Lustra łazienkowe mają zwykle owalne / okrągłe kształty, kwadratowe / prostokątne kształty i nieregularne, geometryczne kształty. Wybierz lustro łazienkowe, które jest odpowiednie do klimatu i estetyki Twojej łazienki, szczególnie biorąc pod uwagę wykończenie ścian.

Okrągłe lustra wprowadzają do pomieszczenia element miękkości, pozostawiają więcej negatywnych przestrzeni w „narożnikach” i pozwalają na wystawienie większej części ściany, co jest świetne, jeśli masz ciekawą tapetę lub płytkę łazienkową, aby się pochwalić.
Prostokątne lustra mają bardziej klasyczny wygląd, świetnie nadają się do nowoczesnej łazienki i są nieco bardziej funkcjonalne.
Lustra o nieregularnych kształtach oferują zainteresowanie wizualne i element dekoracyjny.

Ramka czy brak ramki?

Inną rzeczą do podjęcia jest decyzja, czy chcesz lustro w ramce, czy bezramowe. Bezramowe lustro jest łatwe do stylizacji w każdej przestrzeni i pasuje do każdej estetyki. Lustro w ramce nadaje dekoracyjny lub polerowany akcent. Możesz iść z ozdobną ramą lub prostą, minimalną ramą. Jeśli zdecydujesz się na lustro w ramce, pamiętaj o tym, jakie wykończenie chcesz, np. Szczotkowany chrom, szczotkowany nikiel czy mosiądz. Dopasuj wykończenie do reszty wystroju łazienki, np. sprzętu, oświetlenia i kafelków.

Gdzie mam umieścić lustro łazienkowe?

Najbardziej oczywistym i powszechnym miejscem, w którym umieścisz lustro łazienkowe, jest nad twoją umywalką. Jeśli jednak masz nietypowy układ łazienki (np. Niewygodnie umieszczone okno lub przeszkodę konstrukcyjną) lub po prostu chcesz poeksperymentować z ustawieniem, pamiętaj, że lustra nie muszą wisieć płasko na ścianie nad umywalką. Jedną z opcji jest posiadanie „pływających” luster, które zwisają z jakiegoś haka. Inną opcją jest wybranie zamiast tego lustra pełnej długości. Możesz również mieć bardzo szerokie lustro, które obejmuje całą ścianę. Ważne jest, aby zachować otwarty umysł!

Jakie lustro do łazienki? Podsumowanie!

Dzięki naszemu artykułowi powinieneś z łatwością dobrać odpowiednie lustro do łazienki. W naszym sklepie internetowym znajdziesz pełne wyposażenie łazienki do zakupienia w rozsądnej cenie! Sprawdź nas na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.