Stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe – jaka jest ich funkcja? Główną funkcją stelaża podtynkowego jest stabilne utrzymanie miski WC zarówno podczas użytkowania jak i podczas braku użytkowania. Stelaże dominujących marek na rynku potrafią unieść nawet do 400kg. Stelaże podtynkowe marek takich jak Grohe, Cersanit czy Geberit są wyjątkowo wytrzymałe jak i bezawaryjne. Warto zainwestować i zapłacić więcej za stelaż podtynkowy, by móc kupić dobrej jakości stelaż. By w przyszłości nie mieć żadnych obaw jak i nie stał się dla nas nieoczekiwanym problemem.

Pierwszą rzeczą, jaką należy ustalić podczas zakupu zarówno miski, jak i stelaża, to jego rodzaj. Wyróżnia się kilka odmian stelaży do zabudowy miękkiej: stelaże do zabudowy wysokiej, niskiej oraz samonośne. Standardowa wysokość miski WC to 40 cm, natomiast osobom starszym lub niepełnosprawnym zaleca się montować miskę na wysokości 48 cm. Stelaże można zamontować na dwa sposoby, a mianowicie przykręcając go do szyn montażowych na podłodze lub ścianie lub obudowując go za pomocą systemu karton-gips. Oba są tak samo stabilne i wytrzymałe. Zawsze lepiej wybrać tę samą markę stelaża oraz przycisku, ponieważ są ze sobą wówczas bardzo dobrze kompatybilne i gwarantują doskonałą funkcjonalność.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu stelaża podtynkowego?

Pierwotnym jak i podstawowym kryterium w trakcie wyboru jak i zakupu stelaża podtynkowego jest rodzaj zabudowy. Zalecamy zwrócenie również uwagi na solidność ramy jak i jej zabezpieczenie antykorozyjne. Zanim zakupisz sprawdź:

  1. Jaki jest rodzaj zabudowy? Lekka czy ciężka? Trzeba upewnić się, że stelaż można zamontować w łazience.
  2. Jaka jest głębokość stelaża? Zalecamy wybór najpłytszego pod warunkiem, iż chcesz go ukryć w ścianie. Głębszy, gdy planujesz wykonanie nad nim półki.
  3. Z której strony znajduje się doprowadzenie wody.
  4. Miejsce i wygląd przycisku, jaki możesz dopasować do wybranego stelaża.
  5. Dostęp do mechanizmu spłukującego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12