Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej – pomysły na ułatwienia dla osób niepełnosprawnych


Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej - pomysły na ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej projektując taką łazienkę dla osoby niepełnosprawnej, ważne jest zaplanowanie bezpiecznej i wygodnej przestrzeni. Niewielkie zmiany typowych funkcji łazienkowych mogą ułatwić codzienne czynności, tworząc łazienkę, która wygląda nowocześnie oraz jest łatwa w użyciu.

Proste rozwiązania do kąpieli

Rozwiązanie do kąpieli w łazience musi odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom i musi być zaprojektowane tak, aby spełniało ograniczenia w poruszaniu się. Istnieje wiele różnych konfigurowalnych opcji, które są tworzone specjalnie dla łazienek. Możesz również znaleźć nieprzystosowaną ofertę wanny lub prysznica dokładnie tego, czego potrzebujesz.

Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej – prostota oraz styl

Prysznic jest świetnym rozwiązaniem do kąpieli dla osoby na wózku inwalidzkim lub osób, które mają trudności z wsiadaniem i wysiadaniem z wanny. W zależności od potrzeb możesz wziąć prysznic z pojedynczą ścianką prysznicową. Ewentualnie zaprojektować na otwartym planie, który zapewnia nieco więcej miejsca. Dzięki odpływowi liniowemu, który przylega do podłogi. Z pewnością zapewnia łatwy dostęp.

Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej – wanna z niskimi drzwiami

Ci, którzy mają trudności z wejściem do wanny, mogą znaleźć wanny ruchome z niskimi drzwiami. Być może nie jest to wygodne czekać w wannie, dopóki woda się nie wypełni, jednakże z pewnością jest funkcjonalne. Dla niektórych płytka kąpiel jest bardziej atrakcyjną alternatywą, ponieważ wyspecjalizowane niskie boki ułatwiają wchodzenie i wychodzenie. Dzięki czemu można wejść do ciepłej wanny i od razu się zrelaksować.

Małe poprawki – duże różnice

Niewielkie zmiany codziennych potrzeb łazienkowych mogą mieć duże znaczenie w tworzeniu przestrzeni, która jest wygodna i łatwa w użyciu. Projektując łazienkę z myślą o ograniczonej możliwości poruszania się, każdą funkcję należy wybrać i ustawić w zależności od potrzeb. Dokładnie to, jak to działa, zależy od okoliczności, ale myślenie o wysokości to świetny początek.

Wybór odpowiedniej umywalki

Wysoka zamontowana umywalka może być przydatnym dodatkiem, dla osoby, która może mieć problemy z kręgosłupem lub inne problemy z poruszaniem się. Alternatywnie, umywalkę naścienną można ustawić na wysokości, która jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Łazienka ograniczonej sprawności ruchowej – wysokość toalety

Toaleta jest jedną z kluczowych cech łazienki i powinna być rozplanowana, abyś mógł poruszać się w codziennej rutynie. Alternatywnie, toaletę wiszącą można dostosować do własnych potrzeb i nadać łazience odrobinę współczesnego stylu.

Przejrzyj naszą pełną ofertę toalet i odkryj spersonalizowane funkcje dla łazienek o ograniczonej sprawności ruchowej.

Małe dodatki sprawiają, że każdy dzień jest łatwiejszy. Czasami to małe szczegóły mogą mieć największy wpływ. Projektując łazienkę dla osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, należy koniecznie uwzględnić niewielkie dodatki. Dzięki nim korzystanie z niej będzie prawie łatwe. Istnieje wiele sposobów na dostosowanie przestrzeni do własnych potrzeb.

Poręcze są rozwiązaniem uniwersalnym

Poręcze można przymocować do ścian, aby ułatwić poruszanie się po łazience. Aby dowiedzieć się, gdzie je umieścić, pomyśl o tym, jak korzystasz z łazienki i miejscach, w których możesz potrzebować dodatkowego wsparcia.

Istnieją szyny wykonane specjalnie do wanny, w tym kosz, w którym można przechowywać choćby kostkę mydła. Także inne wzory w różnych kształtach i rozmiarach, które można umieścić wzdłuż ścian lub obok wanny, toalety i umywalki.

Dodatkowe wsparcie z siedziskiem prysznicowym

Siedzisko prysznicowe można zamontować zarówno w kabinie prysznicowej, jak i w wannie, zapewniając dodatkowe wsparcie podczas kąpieli. Idealne dla osób, którym trudno jest stać pod prysznicem, siedziska prysznicowe są specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymać wysokie temperatury oraz pozostać sztywne i bezpieczne pomimo wilgotnego, wilgotnego środowiska w łazience. Składane siedzisko prysznicowe można złożyć przy ścianie, aby zaoszczędzić miejsce w łazience, gdy nie jest używane.

Sprawdź swoją przestrzeń dzięki meblom zawieszanym na ścianie

Przechowywanie jest niezbędne do utrzymania porządku w łazience. Meble zawieszane na ścianie to świetny sposób na dostosowanie układu, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych rzeczy. Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i wykończeniach, szafki można umieścić nad umywalką lub na odcinku otwartej ściany. Dzięki temu zabiegowi można schować potrzeby łazienki w zasięgu wzroku i zachować porządek i spokój w miejscu.

Dzięki szeregowi specjalistycznych funkcji i dostosowywanych dodatków możesz stworzyć łazienkę dostosowaną do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, aby każdy dzień był nieco łatwiejszy i bardziej stylowy!

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki oraz na naszego facebooka czy twittera.