Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Meble łazienkowe w dobrej estetyce!


Meble łazienkowe w stylu retro.

Urządzanie łazienki to jedna z najprzyjemniejszych części remontu. Z roku na rok coraz więcej czasu poświęcamy na aranżację łazienki, jest to bowiem miejsce relaksu i regeneracji. Oprócz walorów estetycznych łazienka powinna być funkcjonalna. Czym kierować się przy zakupie mebli łazienkowych oraz na co zwrócić uwagę? Uniwersalnych odpowiedzi niestety nie posiadamy, jednakże mamy dla Państwa kilka porad. Przejdźmy więc do sedna artykułu – jak wybrać meble łazienkowe?

Materiał mebli łazienkowych

Materiał oraz solidna konstrukcja to podstawa. Zakup mebli w łazience to inwestycja na lata a meble łazienkowe są szczególnie narażone na więcej czynników szkodliwych – woda, para wodna, środki chemiczne, wysokie temperatury. Należy wybrać materiały o zwiększonej odporności. Podobne wytyczne powinny zawierać elementy ozdobne.

Wybranie produktów wykonanych z tworzyw o słabej jakości spowoduje, iż prawdopodobnie będziemy liczyli się z ewentualną wymianą z powodu powstania nieestetycznych wybrzuszeń czy rozwarstwień.

Rodzaj mebli łazienkowych

Szafka stojąca czy podwieszana, a może montowana pod zlewem? Lustro oddzielne czy też zamontowane na drzwiczkach szafki? Możliwości są nieograniczone, jedynie co nas ogranicza to wyobraźnia. Posiadamy gotowe produkty w zestawach. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, zalecamy zapoznać się z własnymi potrzebami i wymaganiami w łazience typu komódka na środki czystości czy półka na ręczniki itp.

Meble łazienkowe a stylistyka łazienki

Nie należy zapominać o stylistyce pomieszczenia. W małych łazienkach z doświadczenia wiemy, iż sprawdzają się meble podwieszane oraz typu 2w1 utrzymane w jasnej kolorystyce, które optycznie zwiększą powierzchnię. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzi się stylistyka minimalistyczna – czyli funkcjonalne meble i proste formy. Należy zadbać również o dopasowanie kolorystyczne mebli, płytek czy innych elementów. Wnętrza glamour świetnie prezentują się w wysokim połysku oraz intensywnych kolorach.

Meble łazienkowe w stylistyce retro

Ponadczasowa tradycja z nowoczesnością porywa za serce. Styl retro uwielbia szafki osadzone na ozdobnych nóżkach oraz zaokrąglonych rogach. Meble do łazienki w stylu retro wzbogacone o drewniane lub rzeźbione detale nadadzą wnętrzu przytulnego oraz ciepłego charakteru.

Dostępna przestrzeń a meble łazienkowe

Jeszcze przed zakupem mebli łazienkowych zalecamy dokładne przeanalizowanie dostępnej powierzchni oraz rozplanowanie zarówno wielkości jak i rozkład mebli. Szczególne znaczenie ma to w przypadku małych łazienek, gdzie nadmiar może zmniejszyć komfort. Należy wziąć pod uwagę również potrzeby pozostałych domowników. Co będzie przechowywane w łazience, kto i jak będzie z niej korzystał. Szczególnie ważne jest to przy wyborze wysokości blatów oraz szafek. W tym momencie polecamy zapoznać się z naszym artykułem o wysokości umywalki.

Montaż podwieszanych szafek czy półek również może przyprawić o ból głowy. W przypadku starych ścian wykonanych ze starej cegły możliwe, iż będzie konieczne dodatkowe wzmocnienie.

Należy również zwrócić uwagę na kwestie techniczne, tj. możliwość montażu półek czy też podwieszanych szafek. W przypadku ścian wykonanych na przykład ze starej cegły może być konieczne wstawienie dodatkowych wzmocnień.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny oraz wyczerpujący. Polecamy również zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Jesteśmy również na allegro. Znajdą Państwo asortyment w niskich cenach oraz dobrej jakości. Gdybyście Państwo mieli jakiekolwiek zapytanie zapraszamy do kontaktu na facebook lub twitter. Miłych zakupów :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.