Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Miska WC wisząca czy stojąca? Którą wybrać?Miska WC jest jednym z podstawowych atrybutów łazienki. Przeciętny człowiek spędza półtora roku w łazience, więc mądrze wybierz toaletę! Zacznij od ważnej decyzji: toaleta wiszącej lub standardowej. Oto, co musisz wiedzieć.

Jeśli remontujesz łazienkę, toaleta może wydawać się najprostszą opcją do wyboru. W rezultacie toalete często pomijamy – choć tak naprawdę chodzi o łazienkę – dopóki nie nadejdzie czas na wybranie toalety. Wtedy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo się myliłeś…

Jedno z pierwszych i najbardziej fundamentalnych pytań, na które należy odpowiedzieć, brzmi: jaka jest różnica między toaletą wiszącą a toaletą stojacą?

Toalety dzielimy na dwie główne kategorie: toalety naścienne i toalety montowane na podłodze (standardowe). Przede wszystkim toalety wiszące montujemy na ścianie, a zbiornik ukryty wewnątrz ściany, a standardowe toalety stoją na podłodze. Każdy ma swoje zalety i wady.

Miska WC wisząca na ścianie?

Toaleta zawieszana na ścianie jest instalowana ze zbiornikiem wewnątrz ściany i tylko wystająca miska. Jest preferowany przez minimalistów i fanów o opływowym designie ze względu na elegancki wygląd i niezliczone korzyści.

Miska WC – zalety takiego rozwiązania!

 1. Czysty, nowoczesny, minimalistyczny design,
 2. Stylowy wygląd,
 3. Więcej miejsca na podłodze,
 4. Iluzja otwartości i przestrzeni,
 5. Regulowana wysokość,
 6. Łatwe do czyszczenia,
 7. Dostępność dla osób niepełnosprawnych,

Miska WC – wady.

 1. Droższe niż standardowe toalety; może wymagać osobnych zakupów dla wielu części
 2. Kompleksowa instalacja; może nie być kompatybilny z instalacją w każdej łazience
 3. Wymaga starannego umieszczenia (nie zalecane do ścian zewnętrznych w zimnym klimacie)
 4. Bardziej podatny na rozluźnienie i wyciek
 5. Wymaga grubszej ściany
 6. Wymaga usunięcia ściany do instalacji (najlepiej zainstalować podczas pełnej renowacji lub nowej konstrukcji)

Czy toaleta wisząca wymagają więcej pracy niż standardowa toaleta?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, toalety wiszące na ścianie nie są trudne w utrzymaniu. Jeśli jest problem z toaletą, nie musisz niszczyć całej ściany, aby dotrzeć do zbiornika; siłownik (panel sterujący toaletą) otwiera się, aby umożliwić dostęp, gdy toaleta wymaga naprawy. Podsumowując upewnij się tylko, że toaleta, którą zamawiasz, ma panel dostępu.

Miski WC wiszące są bardziej podatne na wycieki i obluzowanie z czasem, zwłaszcza przy słabej instalacji, i mogą wymagać dokręcenia lub naprawy.

Jak czyścić toaletę wiszącą?

Toalety wiszące są łatwiejsze do czyszczenia niż standardowe toalety ze względu na ich jednoczęściową konstrukcję i fakt, że nie dotykają podłogi. Przede wszystkim używaj preferowanego środka do czyszczenia toalet, środka dezynfekującego lub innego środka czyszczącego i szczotki toaletowej i ciesz się mniejszą ilością części toaletowych do czyszczenia!

W jaki sposób zainstalować toaletę naścienną?

Montaż na ścianie toalety jest bardziej skomplikowany niż standardowa toaleta, ale ma wiele zalet.

Smukły zbiornik toalety jest zamontowany na mocnej metalowej ramie, która jest połączona ze słupkami ściennymi. Ściana jest następnie budowana wokół części toalety, pozostawiając miskę – która nie dotyka podłogi – wystającą ze ściany. Po prawidłowym zainstalowaniu (skorzystaj z usług renomowanego, doświadczonego hydraulika) toalety są wyjątkowo stabilne i nie zaczną opadać z czasem.

Te toalety mogą nie nadawać się do instalacji w każdej łazience lub w każdym domu, w zależności od grubości ściany i lokalizacji. Jednak toaleta ścienna wymaga grubszej ściany, fachowej instalacji i częściowego usunięcia ściany podczas instalacji.

Uwaga: nie montuj toalety na ścianie zewnętrznej w zimnym klimacie – może to spowodować zamarznięcie rur i ogromne kłopoty.

Jeśli ktoś nie podoba się wyglądowi toalety zawieszanej na ścianie, nie jest skłonny do bardziej złożonej instalacji lub nie może sobie pozwolić na dodatkowe koszty, ten rodzaj toalety jest doskonały do ​​praktycznie każdej łazienki.

Miska WC – podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był wyczerpujący i pomocny. Zachęcamy do pozostawienia komentarza na twitterze bądź facebooku. Zapraszamy również do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego. Posiadamy pełne zestawy wyposażenia łazienkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.