Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Montaż baterii kuchennej – sprawdź jak! W artykule znajdziesz wiele przydatnych wskazówek i porad krok po kroku, jak zainstalować nowy kran kuchenny, w tym jak uniknąć typowych problemów.

Montaż baterii – pierwsze kroki.

Najtrudniejszą częścią wymiany kranu kuchennego jest usunięcie starego. Zawsze pojawiają się nieoczekiwane problemy – skorodowane rury, trudno dostępne nakrętki i słaby dostęp do armatury. W przeciwnym razie instalacja nowego kranu kuchennego wcale nie byłaby trudna.

W rzeczywistości wskazówki, które dostarczamy, są prawdopodobnie wszystkim, czego potrzebujesz, aby wykonać tę część pracy. Przede wszystkim pomijając nieprzewidziane problemy, poświęcisz na wymianę baterii kuchennej około półgodziny / godzinę. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez podstawowy proces wymiany i dowiesz się, jak przejść przez te trudne aspekty.

  • Czas: 1h,
  • Złożoność: Umiarkowany,
  • Koszt: 50 – 500 zł.

Jak wymienić kran kuchenny

Pierwszą rzecz, którą należy wykonać przy wymianie kranu kuchennego jest odcięcie dopływu wody. Jest to wymagane, by w razie wszelakich problemów jak i kłopotów nie zalać mieszkania. Odcinamy dopływ wody zamykając główny zawór wodny, zwykle znajdziemy go przy wodomierzu. Następnym krokiem jest rozkręcenie baterii i przeczekanie aż przestanie z nich cieknąć wodą.

Gdy już mamy pewność, iż zawór jest zakręcony rozpoczynamy proces demontażu dotychczasowej baterii – rozpoczynamy lekkie luzowanie wężyków jak i złączek – warto rozłożyć ścierkę, gdyż z pewnością zalega w nich jeszcze woda. Istnieją dwa warianty demontażu wężyków jak i złączek:

  1. Na rurach pod zlewozmywakiem znajdują się dwa zawory odcinające,
  2. Obie rury zakończono łącznikiem zaciskowym.

Zarówno w pierwszym przypadku jak i drugim należy lekko poluzować i rozkręcić przy pomocy klucza nastawnego.

Jesteśmy już na półmetku! Pozostało nam właściwie odkręcenie baterii – podstawa baterii kuchennej zaopatrzona jest w gwint zewnętrzny wystaje on przy otworze w zlewozmywaku lub w blacie kuchennym. Lekko odkręcić przy pomocy klucza i dalej można odkręcić ręką. Po odkręceniu gwintu baterię można wyjąć od góry.

Montaż baterii zlewozmywakowej

Czas zacząć montaż nowej baterii kuchennej. Podstawa baterii wyposażona w gwint zewnętrzny podobnie jak w przypadku starej baterii kuchennej. Należy wykonać tą samą pracę co w przypadku poprzedniej baterii kuchennej – nasunąć płytkę jak i podkładkę, przykręcić nakrętkę jak i ustawić baterię zlewozmywakową, by była ustawiona w dobrej pozycji. W przypadku montażu nowej baterii kuchennej do nowego zlewozmywaka granitowego nie można zapomnieć o wywierceniu nowego otworu na baterię.

Następnym elementem będzie podłączenie ciepłej i zimnej wody. Przede wszystkim w przypadku większości produktów zakupionych w naszym sklepie internetowym w zestawie znajdują się rurki, które umożliwiają takie podłączenie. Wspomniane wyżej rurki należy podłączyć do końcówek rur wychodzących ze ściany. Ostatnim elementem jest otwarcie głównego zaworu wodnego i sprawdzenie baterii pod kątem nieszczelności. Należy dokładnie sprawdzić czy aby nie ma gdzieś wycieków.

Baterie kuchenne w Onyxlazienka.pl!

Mam osobistą nadzieję, iż artykuł pozwoli wam przejść przez proces demontażu jak i montażu baterii kuchennej bezboleśnie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu z pełnym wyposażenie łazienki w Tym również nowe baterie kuchenne w świetnych cenach. Dodatkowo zapraszamy również do sprawdzenia naszego facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.