Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Odpływ liniowy – jaki wybrać?Odpływ liniowy stał się bardzo popularny, bez względu na branżę, w której się znajdujesz (architektura, projektowanie, przebudowa, generalne wykonawstwo lub hydraulika). W przypadku odpływów liniowych chodzi o to, aby uzyskać elegancki, otwarty wygląd łazienki. Na szczęście proces określania odpływu liniowego może przebiegać równie sprawnie, jak w przypadku odpływu tradycyjnego, pod warunkiem, że zadasz odpowiednie pytania i zaplanowałeś go na przyszłość.

Co należy wziąć pod uwagę przy określaniu odpływu liniowego?

  1. Jaki będzie układ prysznica?
  2. Czy prysznic będzie pozbawiony barier? Czy też będzie miał krawężnik?
  3. Jaka użyta zostanie technika hydroizolacji?
  4. Jaki jest całkowity strumień przepływu armatury?

Odpływ liniowy – jaki jest układ prysznica?

Wymiary i układ kabiny prysznicowej będą prawdopodobnie decydować o długości odpływu liniowego i miejscu jego umieszczenia. Jeśli projekt jest nową konstrukcją, będziesz miał trochę swobody w aranżacji. Z drugiej strony, przebudowa może nałożyć pewne ograniczenia na to, co jest osiągalne. Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na układ, odpływów liniowych jest mnóstwo.

Czy prysznic będzie pozbawiony barier, czy też będzie miał krawężnik?

Mogą istnieć szczególne powody, dla których chcecie, by prysznic był bez barierowy. Jednymi z tych powodów to choćby problemy z chodzeniem. W takim przypadku potrzeba swobody i łatwości dostępu do swojego prysznica bez żadnych ograniczeń.

Próbując uzyskać prysznic bez barier, można natknąć się na pewne problemy, takie jak wysokość podłogi. Odpływy liniowe z płytkim kanałem lub nowoczesnymi technikami impregnacji wodoodpornej mogą pomóc zmniejszyć całkowitą wysokość podłogi, aby osiągnąć łatwy, pozbawiony barier montaż. Planowanie z wyprzedzeniem jest zatem kluczowym czynnikiem w osiągnięciu łazienki bez krawężników.

Jaka technika hydroizolacji będzie stosowana?

Różne techniki impregnacji wodoszczelnej wymagają różnych wykonań kanałów. Dlatego musicie wiedzieć, jaki rodzaj impregnacji zostanie wykonany w kabinie prysznicowej.

Tradycyjne – Wykorzystują one kołnierz zaciskowy do połączenia z linią odpływową. Najczęściej spotykana jest wkładka pod prysznic z PCV lub gumowa.

Zazwyczaj większość jest wielkimi fanami nowoczesnej hydroizolacji. Istnieją dwie opcje tej techniki: jedna z nich wykorzystuje płynną membranę, która wysycha w twardą powierzchnię, a druga wykorzystuje elastyczną tkaninę. Nowoczesna hydroizolacja wymaga zastosowania liniowego kanału odpływowego z krawędzią kołnierzową. Zapewnia to powierzchnię, na której płynna membrana (lub tkanina wodoszczelna) łączy się z kanałem. Wpusty liniowe z kanałami kołnierzowymi są dostępne z pionowym lub poziomym odpływem bocznym.

Jaki jest całkowity przepływ armatury?

Natężenia przepływu określonych armatury prysznicowej należy obliczyć na wczesnym etapie planowania. Odpływ liniowy musi być w stanie poradzić sobie z łącznym przepływem armatury zainstalowanej pod prysznicem.

Odpływ liniowy – podsumowanie!

Zachęcamy do skorzystania z naszego sklepu internetowego z wyposażeniem łazienki. Zapraszamy również do pozostawienia komentarza naszym facebooku oraz twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.