Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Perlator do baterii – co to takiego?


Perlator do baterii

Perlator do baterii jeden z ważniejszych elementów, które należy uwzględnić przy zakupie baterii łazienkowej czy kuchennej. Perlator nazywana również jako wodooszczędna końcówka na kran to jedna z podstawowych metod oszczędzania wody. Końcówka wyposażona w siatkę o drobnych oczkach napowietrza wodę i dzięki temu ogranicza zużycie wody o nawet kilkadziesiąt procent.

Jak działa perlator?

Z technicznego punktu widzenia jest to rodzaj sitka – nakładki w kształcie pierścienia. Montuje się ją na samym końcu wylewki co zwiększa optycznie strumień wody poprzez znaczne napowietrzenie. Wypływająca woda przez perlator wywierane jest podciśnienie, które zasysa powietrze przez drobne otwory i miesza je z wodą. Finalnie otrzymujemy strumień z milionami pęcherzyków powietrza, które ograniczają ilość przepływająca wody jednocześnie zwiększając objętość strumienia.

Przy zakupie perlatora warto sobie uświadomić jakie wyposażenie jest dostępne na rynku. Ze względu na rodzaj materiału możemy podzielić perlatory na trzy podstawowe rodzaje:

  • Perlator metalowy,
  • Perlatory plastikowe,
  • Perlator silikonowy.

Nie można zapomnieć o jeszcze jednym umownym podziale a jest nim sposób montażu. Przy dzisiejszych perlatorach mamy dwie możliwości a są nim niżej wymienione opcje:

  • Perlator z gwintem wewnętrznym,
  • Perlatory z gwintem zewnętrznym.

Perlator oszczędność wody

Według informacji udzielonej przez producentów większość perlatorów pozwala zaoszczędzić od 15% do nawet 60% wody.

Jak wygląda perlator?

Perlatory zwykle mają wygląd pierścieni metalowych z wsadem. Najczęściej systemem komór lub sitek, które przykręcamy do wylewki baterii. W ofercie dzisiejszego rynku wyposażenia łazienkowego znajdziemy perlatory z gwintem wewnętrznym, które nakręcamy na wylewką jak i perlatory z gwintem zewnętrznym gdzie perlator wkręcamy do baterii.

Jeśli chodzi o nowoczesne perlatory to zamiast metalowej siatki o drobnych oczkach większość perlatorów posiada zakończenia wykonane z tworzywa lub silikonu.

Perlator do kranu – czym warto kierować się w trakcie zakupów?

Co ważniejsze większość nowoczesnych zestawów baterii posiada już perlator. Większość naszych baterii, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażeniem łazienki jest już z perlatorem. A co jeśli chcemy wymienić perlator lub nasza bateria nie posiada w zestawie perlatora? W Tym przypadku należy uwzględnić cztery poniższe założenia:

  • Rozmiar gwintu – podstawa rozważań, większość modeli posiada uniwersalny rozmiar lecz zdarzają się i w Tym przypadku wyjątki.
  • Jakie jest przeznaczenie perlatora? Wyróżniamy różne perlatory np. do baterii kuchennej, baterii umywalkowej czy baterii wannowej.
  • Materiał wykonania perlatora – Tutaj polecamy zakup perlatora, który wykonany jest z metalu. Najmniej odporne są perlatory z tworzyw sztucznych.
  • Rodzaj montażu – w jaki sposób mamy przymocować nasz perlator do baterii. Wyżej wymienialiśmy dostępne opcję na rynku.

Perlatory do baterii – jakie są ceny?

Ciężko znaleźć jedną cenę za perlator do baterii ponieważ cechuje je duże zróżnicowanie. Inną cenę znajdziemy w przypadku perlatora przeznaczonego do baterii kuchennej a inną cenę do baterii wannowej. Najtańsze produkty w postaci perlatora do baterii znajdziemy już pewnie za około 4 czy 5 złotych. Najprostsze modele, których najpewniej nie można rozłożyć i wyczyścić co przekłada się na ich żywotność. Warto jednak zapłacić więcej i zakupić perlator, który pozwoli nam na dużą oszczędność wody przy niskiej eksploatacji produktu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż powyższy artykuł pozwolił Ci zapoznać się z Tym enigmatycznym terminem w przyjemny sposób. Warto zaopatrzyć się w perlator do baterii, jeśli takowego nasze baterie nie posiadają – duża oszczędność przy niskich kosztach. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również do sprawdzenia naszego facebook, twitter czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.