Jak mądrze dobrać płytki do łazienki?

Jak mądrze dobrać płytki do łazienki?

Płytki do łazienki są kluczem do Twojej wymarzonej łazienki. Odpowiedni wybór, aby nadać i pokazać swój niepowtarzalny styl. Możesz natychmiast przenieść łazienkę z nudnej, używając płytek, aby podkreślić kształt pokoju, stworzyć teksturę, strefę, obszar i wiele więcej.

Płytki stanowią centralny punkt łazienki.

Wyraź swoją opinię i dodaj przyciągający wzrok punkt centralny z płytkami funkcyjnymi podczas projektowania Twojej idealnej łazienki. Łączenie i koordynowanie kolorowych, wzorzystych, teksturowanych lub trójwymiarowych płytek ściennych może natychmiast stać się czynnikiem przyciągającym wzrok.

Płytki mogą być wykorzystywane do podkreślenia elementu deklaracji mebla lub konkretnego obszaru. Powszechnym i popularnym sposobem dodawania punktu centralnego do łazienki jest użycie płytek na jednej ścianie. By stworzyć tło dla wanny lub umywalki.

Dlaczego rozbryzg koloru może mieć duże znaczenie

Blok kolorowych płytek może mieć niesamowity wpływ na przestrzeń łazienki, jeśli resztę płytek zachowasz białą lub neutralną. Użyj kolorowych płytek całkowicie na jednej lub dwóch ścianach, jeśli masz dużą przestrzeń. Uważaj, aby nie przesadzić z kolorem, aby zainteresować oko, zbyt wiele i ryzykujesz obezwładniające i rujnujące efekt. W renowacji łazienki równowaga między bielą i czernią jest właśnie w porządku.

Rozważałeś mozaiki?

Mozaiki są w trendzie. Sam wybór wzorów mozaikowych płytek daje Ci wiele możliwości wyboru kolorów, kształtów i wykończeń dotykowych, które naprawdę odzwierciedlają Twój styl i osobowość.

Porcelanowe i szklane mozaiki łazienkowe są tradycyjnymi ulubionymi płytkami. Podczas gdy mozaiki z kamienia naturalnego, takie jak marmur Carrary, cieszą się coraz większą popularnością. Z każdym możliwym kolorem i kształtem, takim jak ość śledziowa, sześciokąty, kulki po groszach, wachlarze i wiele innych, możesz spędzić trochę czasu, tworząc doskonałe wzory mozaikowych płytek łazienkowych. Piękną cechą ściany w tej renowacji łazienki jest czerwono-złota mozaika liścia.

Płytki do łazienki użyj charakterystycznych

Jeśli planujesz prosty lub neutralny projekt, rozważ wprowadzenie teksturowanych płytek łazienkowych, aby dodać zainteresowanie powierzchnią, głębokość i zmienność. Teksturowane mozaiki dobrze sprawdzają się w przypadku ściany łazienkowej, za ekranami prysznicowymi lub w przypadku dużych ścianek działowych. Płytki teksturowane nie muszą być duże i dramatyczne, jak pokazuje ta renowacja łazienki, wąskie pionowe prostokąty są subtelne, ale wystarczająco wyraźne, aby nadal wywierać zdecydowany wpływ.

Czasami płytki charakterystyczne mają subtelny wpływ na wygląd łazienki.

Używaj charakterystycznych płytek do podziału na strefy.

Tak jak dywan może pomóc strefie mieszkalnej, tak samo funkcjonalne płytki mogą być użyte do stworzenia strefy łazienki. Pomysł, który może być włączony do istniejącej podłogi, jest umieszczenie kolorowych sześciokątnych płytek wokół wanny i zintegrowanie z polerowanym deskowania drewna.

Łatwiejszym i bardziej klasycznym wyglądem do stworzenia jest efekt maty z ostrymi prostokątnymi liniami w centrum przestrzeni, albo na podłodze, albo zobacz przykład ściany w poniższym remoncie. Bez względu na to, jakich płytek używasz, poziomy muszą być tej samej wysokości, aby nie było “od wargi do chipa”, wybierz różne kolorowe płytki z tej samej gamy, aby zachować ich spójność.

Nowy trend: wielkoformatowe kamienne płytki do łazienki

Uzyskaj najnowsze płytki łazienkowe, odważne i wyraziste kamienne płytki wielkoformatowe, aby uzyskać gładką powierzchnię i mniej zaczynu. Duże sześciokąty, kwadraty i prostokąty z kolorami, wzorami i fakturami są wykorzystywane jak dzieła sztuki. Ta renowacja prezentuje oszałamiającą ścianę z wielkoformatowymi kamiennymi płytkami za wanną.

Wybór odpowiedniego koloru, wykończenia, kształtu i materiału płytek do łazienki może być nie lada wyzwaniem. Istnieje tak duży wybór i różnorodność, więc nie spiesz się z dokonaniem właściwego wyboru.

Nie podejmuj decyzji od razu. Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak urzeczywistnić swoją wymarzoną łazienkę za pomocą płytek.

Płytki do łazienki a podsumowanie.

Gdy brakuje Ci wyposażenia łazienkowego wejdź na Onyx łazienka i kup wyposażenie w dobrej cenie! Zachęcamy do skomentowania artykułu na twitterze bądź facebooku. Życzymy miłych zakupów 🙂 .

Close Menu
×
×

Koszyk