Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Wyszyńskiego 4
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Projektowanie łazienki – programy do projektowania


Łazienka w kamieniu. Jakie lustro do łazienki?

Projektowanie łazienki a darmowe specjalne oprogramowanie wspomagające proces decyzyjny. Aranżacja łazienki bywa kłopotliwa zwłaszcza, gdy jesteśmy świadomi ile elementów na ostateczny wystrój składa się w przypadku wykończenia łazienki. Prawidłowe pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to jak urządzić łazienkę, by stała się ona funkcjonalna a zarazem niebywale estetyczna? Jak dobrać odpowiednią ceramikę sanitarną i czy finalne wykończenie będzie Tym jak sobie wyobrażaliśmy naszą łazienkę?

Dosyć często zdarza się tak, że nasza wizja łazienki tuż po wykończeniu zdaje się zgoła inna od naszych projekcji. Taka sytuacja zdaje się być normalna, gdyż jak każdemu wiadomo w trakcie remontu niektóre decyzje podejmowane są w sposób dynamiczny. Pewne zaplanowane rozwiązania nie mogą zostać zastosowane ze względu na pewne ograniczenia pomieszczenia. By uniknąć takiej sytuacji niezbędny jest odpowiedni projekt łazienki – wstępny model w formie wizualizacji komputerowej, dzięki której będziemy wiedzieć więcej o końcowym efekcie aranżacji. Jak zaprojektować łazienkę samodzielnie? Wystarczy nam odpowiedni program, dużo chęci jak i sporo czasu wolnego.

Wycena łazienki

Przegląd możliwości programu do projektowania łazienki

Możliwości programów do projektowania łazienki są ogromne jak i zarówno opcji. W internecie znajdziesz darmowe programy jak i zarówno płatne, w przypadku darmowych programów często spotkasz się z pewnymi ograniczeniami. Nie zapomnijmy również o istotnym aspekcie darmowe programy często wymagają od nas większych umiejętności. Oprócz tego znajdziemy programy dwuwymiarowe i 3D czy nawet online bądź stacjonarnie na komputerze.

Projekt łazienki online

Jest to opcja, która jest dla nas najwygodniejsza bowiem nie wymaga od nas żadnej instalacji bezpośrednio na komputerze. Przede wszystkim charakteryzują się intuicyjną obsługą niewymagającą od nas dużej dozy umiejętności jak i dosyć prostą konstrukcją. Wiele z Tych programów jest udostępnionych przez samych producentów całkowicie za darmo jak dla przykładu marka z wyposażenie łazienki Koło. Przykładowo marka Villeroy & Boch udostępnia swój planer łazienki 3d online.

Programy do projektowania łazienki na komputerze

Programy umożliwiające projektowanie łazienki na swym komputerze a zarazem umożliwiające zapisywanie projektów, by móc później do nich powrócić i dodać pewne elementy. Nie wymagają od nas dostępu do internetu przez co możemy czynić wszystko offline. Najlepszym przykładem jest program do projektowania łazienki na komputerze udostępniony przez producenta ceramiki Koło o nazwie Moja łazienka 1.92.

Projektowanie łazienki w 3D czy 2D?

Wycena łazienki

Spośród programów dostępnych do projektowania własnej łazienki należy różnić parę ważnych elementów – możliwości projektowania 2D oraz 3D. W zależności na co się zdecydujesz niektóre programy umożliwiają jedynie rzut bądź przekrój A-A. Niektóre posiadają możliwość wykonania rzutu jak i pełnej wizualizacji trójwymiarowej. Wszystko zależy na jaki program się zdecydujesz.

Jak zaprojektować własną łazienkę? Od ogółu do szczegółu

Wiele programów do projektowania łazienki umożliwia ogrom funkcji, dzięki którym zaprojektujemy najbardziej precyzyjne detale. Ważne jest podejście do aranżacji, by móc w pełni wykorzystać możliwości programu. Przykładem programu z mnóstwem funkcji jest CAD Decor zaś w przypadku prostej aplikacji będzie to Bathroom Planner.

Pamiętajmy, że programy umożliwiające precyzyjne projektowanie są najczęściej nieco bardziej skomplikowane, dlatego nie zawsze jest to najlepszy wybór. Często lepszą decyzją będzie wykonanie wstępnej wizualizacji w oparciu o prosty program, a dopiero kiedy wiemy już mniej więcej jak ma wyglądać nasza łazienka, zlecenie dokładnego projektu profesjonaliście.

Wybór producentów w programie do projektowania łazienki

Programy do projektowania posiadają specjalne biblioteki, które umożliwiają wdrożenie asortymentu danego producenta. Zdecydujmy się na taki program, który oferuje maksimum możliwości i nie ogranicza nas w swym projektowaniu. Przykładem takiego rozwiązania jest darmowy Power NET+.

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Poszukujesz wyceny wyposażenia łazienkowego dla Twojej łazienki? Prześlij nam asortyment na naszego e-maila biuro@onyxlazienka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.