Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Rodzaje kabin prysznicowych – Który jest dla Ciebie?


Rodzaje kabin prysznicowych

Rodzaje kabin prysznicowych – jeśli szukasz nowej lub zamiennej kabiny prysznicowej, oto cztery rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę:

  • Kabina prysznicowa powinna pasować do Twojej przestrzeni.
  • Powinien pasować do Twojego stylu.
  • Obudowa musi mieć wszystkie niezbędne funkcje.

Powinien podkreślić Twoją łazienkę. Kabiny prysznicowe mają trzy kształty: kwadrat, półokrągły i prostokąt. Drzwi prysznicowe mogą być leworęczne lub praworęczne. Podczas gdy większość kabin prysznicowych ma brodzik na dole, istnieją style, które wykorzystują płytki podłogowe. Chociaż kabina prysznicowa jest zdefiniowana jako jeden lub więcej paneli otaczających kabinę prysznicową, niektóre modele nie mają drzwi.

Kupując kabinę prysznicową, wejdź do kabiny prysznicowej i stań plecami do rogu. Zrób wizualny obraz w głowie, gdzie znajdują się okna i drzwi łazienki. Wyobraź sobie, gdzie znajdują się inne przeszkody, takie jak toaleta i szafka łazienkowa. Jeśli drzwi będą się otwierać po lewej stronie, potrzebujesz kabiny prysznicowej dla leworęcznych. Jeśli otworzy się po prawej stronie, wybierz kabinę prysznicową po prawej stronie.

Musisz także zdecydować, jaki rodzaj szkła chcesz zastosować do kabiny prysznicowej. Popularne opcje obejmują szkło hartowane, szkło laminowane i szkło powlekane. Występują w różnych wzorach, takich jak szkło bezbarwne, szkło matowe, szkło deszczowe, szkło lane i szkło kolorowe. Standardowe grubości szkła to 4 mm, 5 mm, 6 mm i 8 mm.

Rodzaje kabin prysznicowych

Istnieje wiele wzorów kabin prysznicowych i konfiguracji do wyboru. Twoja decyzja będzie zależeć od wielkości i projektu łazienki, a także twoich preferencji stylowych.

Kabina prysznicowa półokrągła

Półokrągła kabina prysznicowa została zaprojektowana tak, aby pasowała do rogu łazienki. Zakrzywiony front jest idealny do ciasnych przestrzeni i oferuje chłodny, nowoczesny wygląd.

Jeśli Twoja łazienka ma ograniczoną przestrzeń, to kabina półokrągła to świetny wybór. Przesuwne drzwi prysznicowe zapewniają więcej miejsca do personalizacji. Kabiny półokrągłe są najpopularniejszym wyborem dla domów średniej wielkości.

Kabina prysznicowa kwadratowa

Jeśli pozwala na to przestrzeń, kwadratowe kabiny prysznicowe oferują stylowy i nowoczesny wygląd. Ponieważ kształt jest idealnym kwadratem masz więcej opcji, jeśli chodzi o drzwi i ramy.

Kabina prysznicowa prostokątna

Jeśli przestrzeń nie jest problemem, idź na całość! Prostokątne kabiny prysznicowe są idealne dla osób wymagających dużej swobody kąpieli.

Rodzaje kabin prysznicowych – oprawione

Obudowy ramowe są tradycyjne i ekonomiczne, a czasami poświęcają estetykę na rzecz funkcjonalności. Zamiast ram z mosiądzu lub brązu, dlaczego nie spróbować chromowanego wykończenia dla uzyskania eleganckiego wyglądu.

Bezramowa kabina prysznicowa

Bezramowe kabiny prysznicowe są podstawą współczesnych łazienek. Minimalistyczny wygląd pozwala przepuszczać światło, dzięki czemu stwarza wrażenie bardziej przestronnego pomieszczenia. Drzwi prysznicowe są wykonane z pojedynczego szklanego panelu. Szkło jest łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Kabina prysznicowa na zawiasach

Drzwi prysznicowe na zawiasach są w minimalnym stopniu stylizowane na otwarte i przewiewne. Są one podobne do drzwi obrotowych. Ponadto zapewnia to znacznie szerszą przestrzeń wejściową dla osób z większymi potrzebami dostępności. Chromowana rączka dopełnia ultranowoczesny wygląd projektanta.

Drzwi prysznicowe przesuwne

Jeśli w Twojej łazience nie ma miejsca na drzwi skrzydłowe, najlepszym wyborem będzie przesuwana obudowa. Drzwi przesuwne można dostosować do każdego projektu prysznica, z dużą ilością miejsca na wyposażenie łazienki.

Szklany blok

Można całkowicie pozbyć się drzwi prysznicowych i zdecydować się na szklaną obudowę z pustaków. W tym projekcie pustaki szklane otaczają prysznic w połowie drogi, a druga połowa jest otwarta. Ponadto pustaki szklane mają mocne linie i nadają łazience elegancki wygląd. Ponadto, opcje są praktycznie nieograniczone; wybierz swój własny styl bloku, grubość, teksturę lub kolor.

Parawan nawannowy

W domach, w których łazienka jest naprawdę mała, powszechnym rozwiązaniem jest połączenie wanny i prysznica. Szkło hartowane na zawiasach utrzymuje wodę w środku.

Kabina typu WALK-IN

Walk-in jest popularnym wyborem dla współczesnych domów z przestronnymi łazienkami. Jednak te kabiny w ogóle nie mają żadnej obudowy. Otwarty prysznic z wyłożoną kafelkami ścianą dopasowaną do podłogi nadaje łazience ładny, harmonijny wygląd. Ponieważ nie ma brodzika, walk-in jest idealne dla osób z problemami ruchowymi.

Podsumowując wszystkie tego typu kabiny prysznicowe wyżej wymienione znajdziecie w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażeniem łazienki! Sprawdź sam! Zachęcamy również do przejrzenia naszego facebooka, twittera czy pinteresta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.