Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Rodzaje okapów kuchennych – przegląd.


Rodzaje okapów kuchennych - przegląd.

Rodzaje okapów kuchennych – przegląd dostępnego wyposażenia kuchennego na rynku. Jeśli jesteś w trakcie kończenia przebudowy kuchni jedną z rzeczy, które będą potrzebne będzie okap kuchenny. Okapy kuchenne są dostępne w różnych wersjach, z różnych materiałów, typów i wzorów. W zależności od układu Twojej kuchni, różnorodności szafek nad blatami, marki piekarnika i kuchenki oraz Twoich osobistych upodobań, możesz potrzebować dowiedzieć się nieco więcej o okapach kuchennych, aby wybrać konkretny, z którym będziesz zadowolony. Dodatkowo należy pamiętać o podstawowym celu okapów, którym jest oczywiście kontrola dymu, zapachów i zmian temperatury.

Okapy pod szafkami kuchennymi

Jedną z bardziej powszechnych i kompaktowych opcji wentylacji obiektowej jest okap pod szafą. Okap montujemy pod szafkami, które znajdują się bezpośrednio nad piecem. Konstrukcja wymaganego systemu wentylacyjnego jest prosta w większości przypadków. Dodatkowo na tyle uniwersalne, że możemy dopasować do każdego stylu kuchni. W celu zapewnienia wentylacji, kanał pracy okapu jest umieszczony za okapem z zewnętrznej ściany lub w górę przez szafkę.

Okapy montowane na ścianie

Innym okapem z serii, który pomaga zachować przestrzeń w kuchni jest okap ścienny. W wielu nowych projektach kuchni, zamiast szafki w przestrzeni nad kuchenką, okap jest tam zazwyczaj instalowany. W przypadku instalacji z istniejącą szafką, może zaistnieć potrzeba usunięcia jednego elementu szafki, aby okap mógł być zainstalowany. Te okapy czasem przychodzą z kominem który pomaga z wentylacją, i typowo wentylują przez zewnętrznej ściany za nimi.

W przeciwieństwie do okapów pod szafką, okap ścienny może służyć jako element dekoracyjny w Twojej kuchni. Dodając charakterystyczny wygląd do Twojej przestrzeni kuchennej w zależności od stylu okapu, który wybierzesz. Z tego powodu warto zapłacić za ten element nieco więcej. Dodaje on o wiele więcej niż tylko funkcję do Twojej przestrzeni do gotowania.

Okapy wyspowe / sufitowe

Kuchnie, które mają zasięg zlokalizowany na wyspie lub nie przy ścianie, mogą wymagać połączenia z okapem montowanym na wyspie lub suficie. W przypadku większych, profesjonalnych płyt kuchennych okap sufitowy będzie potrzebował większej mocy. Może być dostarczona wraz z dodatkowymi palnikami i narzędziami do gotowania.

Podobnie jak w przypadku okapu montowanego na ścianie, ten typ urządzenia wentylacyjnego może nadać Twojej przestrzeni niepowtarzalny wygląd. Niektóre wzory wykonane z wielu nowoczesnych materiałów, takich jak miedź, szkło, a nawet ceramika. Wszystkie te piękne opcje nadają się do różnych motywów wzornictwa kuchennego. W celu utrzymania linii wzroku przez kuchnię od blokowania przez okap zasięgu, niektórzy wykonawcy mogą zdecydować się na zainstalowanie tej odmiany okapu nieco wyżej niż inne typy. Aby nadążyć za wymaganiami spalin kuchenki, może być konieczne zakupienie większego okapu wyspowego o większej pojemności.

Rodzaje okapów kuchennych – wentylatory ścienne

Niektórzy decydują się na zainstalowanie w swojej kuchni wentylatora ściennego zamiast okapu kuchennego. Podczas gdy system wentylatorowy może być pomocny w sytuacjach, gdy wentylacja jest słaba, może nie działać tak dobrze. Gdy zapachy lub opary muszą być szybko usuwane z kuchni. Tylko wydajny okap kuchenny może poradzić sobie z utrzymaniem kuchni wolnej od uciążliwego dymu i zapachów.

Po rozpoczęciu procesu modernizacji blatu kuchennego, należy również zastanowić się nad wyborem nowego okapu serii. System, który utrzymuje powietrze w przestrzeni do gotowania wolne od utrzymujących się zapachów, dymu i innych uciążliwych resztek kuchennych może pomóc w utrzymaniu komfortowej i zdrowej atmosfery w całym domu. Z ilością dostępnych obecnie opcji stylów okapów wentylacyjnych i prawie całkowitym brakiem ograniczeń co do rozmieszczenia czy stylu okapu, jest naprawdę coś, co może zaspokoić gusta każdego. Ta niewielka zmiana w Twoim domu może mieć duży wpływ na wygląd Twojej kuchni. Jak i również na funkcjonalność Twojej przestrzeni kuchennej.

Zainteresowany zakupem okapu kuchennego? Sprawdź nasz sklep internetowym z pełnym wyposażeniem kuchennym. Zachęcamy do sprawdzenia nas na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.