Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl
Szanowni Klienci, w dniach 12.07.2021 -26.07.2021 przebywamy na urlopie. Wszystkie złożone przez Państwa zamówienia zrealizujemy niezwłocznie po powrocie.

Silikonowanie brodzika lub wanny.


silokonowanie brodzika

Silikonowanie brodzika. Jak uszczelnić brodzik w odpowiedni sposób. W tym łatwym do wykonania przewodniku krok po kroku wyjaśniamy, jak uszczelnić brodzik w odpowiedni sposób, aby zapewnić profesjonalny rezultat. Dowiesz się również, jak usunąć stary uszczelniacz i przygotować obszar pod nowy uszczelniacz silikonowy. Wymiana uszczelniacza wokół brodzika to prosty, ale skuteczny sposób na odświeżenie wyglądu łazienki.

USUNIĘCIE STAREGO USZCZELNIACZA SILIKONOWEGO

Najlepszym sposobem na usunięcie starego uszczelniacza silikonowego jest użycie ostrego noża, dłuta (upewnij się, że nosisz do tego grube rękawice ochronne) i delikatnie odetnij uszczelniacz w miarę możliwości. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć zarysowania lub uszkodzenia powierzchni.

Po usunięciu większości masy uszczelniającej z powierzchni zostaniesz pozostawiony z przynajmniej kilkoma małymi pasmami. Użyj palca lub kciuka, aby go zetrzeć lub możesz użyć spirytusu – po prostu odrobinę odrobinę na starej szmatce i pocieraj nadmiar nitek, aż odpadną lub rozpuszczą się.

Przygotowanie jest najważniejszą częścią stosowania silikonowego uszczelniacza, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty.

Przed użyciem uszczelniacza silikonowego zawsze należy zapoznać się z instrukcją producenta. Szczeliwo musi być w pełni utwardzone zanim wejdzie w kontakt z wodą.

Ponadto należy usunąć kurz i luźne osady a następnie oczyścić powierzchnię brodzika i płytki wilgotną ściereczką, która została namoczona w ciepłej wodzie i łagodnym detergencie.

Po oczyszczeniu, usuń detergent wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj obszar do sucha papierowym ręcznikiem.
Jeśli jakakolwiek wilgoć pozostaje, uszczelniacz silikonowy nie może w pełni przylegać do powierzchni, więc pozostaw brodzik do wyschnięcia na kilka godzin przed zastosowaniem uszczelniacza.

USZCZELNIENIE BRODZIKA PRYSZNICOWEGO

Narzędzia, których będziesz potrzebował:

  • Wysokiej jakości uszczelniacz silikonowy – upewnij się, że jest przeznaczony do użytku w łazience.
  • Używaj odpowiedniego rodzaju uszczelniacza – jeśli użyłeś kamienia naturalnego do pokrycia podłóg i ścian, musisz wybrać uszczelniacz, który jest kompatybilny z tym rodzajem materiału.
  • Pistolet do nakładania masy uszczelniającej – pozwala to na równomierne nałożenie masy uszczelniającej i uzyskanie spójnej powłoki.
  • Silikonowe narzędzie do nakładania masy uszczelniającej – zaprojektowane w celu usunięcia nadmiaru masy uszczelniającej.
  • Ręczniki papierowe – podczas wygładzania masy uszczelniającej należy oczyścić nadmiar ręcznikiem papierowym.

Silikonowanie brodzika – 1. Upewnij się, że obszar jest suchy.

Silikonowanie brodzika. Upewnij się, że brodzik i ściany są całkowicie suche i wolne od brudu i kurzu.

2. Wybrać odpowiedni rozmiar otworu.

W przypadku zastosowania narzędzia do wygładzania masy uszczelniającej, należy wybrać odpowiedni rozmiar otworu, tak aby gotowy pasek całkowicie zakrywał szczelinę pomiędzy płytkami a tacą.

Silikonowanie brodzika – 3. Wytnij dyszę aplikacyjną

Przetnij dyszę aplikacyjną na rurze uszczelniającej pod kątem 45 stopni, upewnij się, że otwór nie jest zbyt duży. Dysza posiada ślady wskazujące, gdzie i jak przycinać dyszę. Otwór 5 mm jest typowy dla większości zastosowań, ale można go powiększyć, jeśli potrzebny jest szerszy pasek.

4. Nałożyć równomierną warstwę uszczelniacza silikonowego.

Rozpocząć w wewnętrznym narożniku brodzika, delikatnie naciskać na spust pistoletu aplikacyjnego i prowadzić w kierunku przodu brodzika jednym ciągłym ruchem. Upewnij się, że nałożono równomierną warstwę silikonu. Nie należy nakładać zbyt dużo, ponieważ usunięcie go będzie trudne.

Silikonowanie brodzika – 5. Upewnij się, że nie ma widocznych szczelin.

Koralik uszczelniacza silikonowego powinien być na tyle gruby, aby zakrywał szczelinę między tacą a płytkami. Upewnij się, że nie ma widocznych szczelin, jeśli takowe istnieją, ostrożnie dodaj trochę więcej masy uszczelniającej do powierzchni.

6. Wytrzeć nadmiar płytki.

Silikonowanie brodzika. Po zakończeniu każdej linii uszczelniacza, zwolnij ciśnienie z pistoletu aplikacyjnego lub będzie on nadal wypływał z dyszy.

Silikonowanie brodzika – 7. Wygładź uszczelniacz.

Umieść narzędzie wygładzające na tacy i płytkach, rozpocznij od miejsca, w którym po raz pierwszy zastosowałeś szczeliwo i zastosuj delikatny, ale stały nacisk ciągnąc narzędzie wzdłuż długości tacy w celu usunięcia nadmiaru masy uszczelniającej, pozostawiając równą warstwę.

Po utworzeniu gładkiego koralika nie należy wygładzać uszczelniacza, ponieważ pęknie, stanie się nieporządny i może nie przylegać prawidłowo.

8. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Silikonowanie brodzika. Świeży uszczelniacz silikonowy należy pozostawić do wyschnięcia na minimum 24 godziny.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu z pełnym wyposażeniem łazienkowym. Zapraszamy również do sprawdzenia naszych profili na facebooku, twitterze czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.