Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Style łazienek – omówienie 18 rodzajów stylów łazienek


style łazienek

Style łazienek – omówienie 18 rodzajów stylów łazienek. W poniższym artykule dowiesz się nieco więcej co do stylów łazienek występujących w nowoczesnych aranżacjach.

Główna łazienka to coś więcej aniżeli łazienka. Pełni ona również funkcję estetyczną a służy bardziej jako miejsce odnowy jak i relaksu. To sanktuarium z dala od stresów codzienności, przystań położona z dala od chaosu codziennej pracy, miejsce do odpoczynku i ożywienia. Łazienka jest miejscem, w którym naprawdę się odprężysz. To miejsce, w którym możesz wziąć gorącą kąpiel, kojący gorący prysznic i oczyścić się ze zmęczenia wynikającego z codziennych obowiązków.

Wynikająca z powyższej definicji łazienka jest niezwykle ważna, a jako miejsce przeznaczone do relaksu, powinny być gustownie udekorowane materiałami, kolorami czy odpowiednią armaturą. Estetyka, która ma odzwierciedlać Twoją indywidualną osobowość i wywołać radosne uczucia.

Łazienka powinna służyć jako miejsce inspiracji i szczęścia. Niezależnie od tego, czy jest to elegancka, nowoczesna stylizacja, którą kochasz i uwielbiasz, czy też rustykalne detale. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o najpopularniejszych stylach łazienkowych.

Przegląd stylów łazienek

Łazienka w stylu współczesnym

Luksusowa nowoczesna główna łazienka z prysznicem i ciemną drewnianą podłogą. Czyste linie, wolne od bałaganu przestrzenie i minimalistyczne dekoracje to cechy charakterystyczne współczesnej łazienki. Spodziewaj się zobaczyć mnóstwo polerowanego twardego drewna, metalowe akcenty oraz czystą i prostą paletę kolorów w tego typu wystroju.

Jasne i ciemne elementy są często używane razem, aby stworzyć wizualny kontrast. Prostota leży u podstaw współczesnej stylizacji, a nacisk położony jest na detale. Oprócz blatów i podłóg wykonanych z trwałego kamienia, drewna lub płytek, należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości detale.

Słowa kluczowe definiujące styl współczesny to otwarta przestrzeń, proste linie. Nacisk położony jest na piękno i jakość użytych materiałów w całym otoczeniu. Czyste, pozbawione bałaganu otoczenie.

Łazienka w stylu eklektycznym

Eklektyczna stylizacja zawiera w sobie odrobinę wszystkiego. Starannie wyselekcjonowana kolekcja elementów designu obejmuje wystrój eklektycznej łazienki. Spodziewaj się niespodziewanego w tego typu aranżacjach. Wzór w nieoczekiwanej żółci, a może błyszczący kryształowy żyrandol z akcentem złotym. Niezwykłe wybory kolorów, materiałów i wykończeń są powszechne w tym stylu.

Słowa kluczowe definiujące styl eklektyczny to starannie wyselekcjonowana i starannie dobrana kolekcja wyposażenia, kolorów, swobodnie i bez wysiłku wyrzucanych razem dla uzyskania chłodnej atmosfery i relaksującego wyglądu.

Style łazienek – łazienka w nowoczesnym stylu

Łazienki w nowoczesnym stylu są odważne, mocne i proste, z czystymi i prostymi liniami oraz brakiem bałaganu. Proste linie są cechą charakterystyczną nowocześnie zaprojektowanych łazienek i są eksponowane w blatach, umywalkach.

Najwyższej jakości materiały, takie jak kamień, porcelana, teak i marmur, to wspólne elementy nowoczesnego designu, a także małe, kolorowe blaty.

Słowa kluczowe definiujące styl współczesny to czyste, skąpe i minimalnie wyznaczone elementy. Odważne kolory, chromowane akcenty, elementy o wysokim kontraście.

Łazienka w stylu tradycyjnym

Łazienki w tradycyjnym stylu podkreślają komfort, funkcjonalność i praktyczność. Klasyczne kolory przenikają tę oprawę projektową. Drewno polerowane, kolory uzupełniające oraz zastosowanie szkła, płytek i marmuru są integralną częścią tradycyjnych łazienek. Zazwyczaj neutralne w tonie, tradycyjne łazienki są wygodne, relaksujące.

Style łazienek – Łazienka w stylu azjatyckim

Łazienki w stylu azjatyckim są oszczędnie zdobione i maksymalizują otwartą przestrzeń, powietrze i światło. Świeża zieleń roślin akcentuje przestrzeń łazienki i zapewnia delikatne wybuchy kolorów i kontrastów.

Łazienki w stylu azjatyckim zazwyczaj wykorzystują szereg miękkich brązów, beżów i kremowych kolorów i mogą zawierać polerowane drewniane podłogi i akcenty, marmur lub płytki.

Łazienka w stylu plażowym

Chłodne odcienie wodnistego błękitu i aqua tworzą uspokajający i relaksujący efekt. Ozdobne ornamenty mogą zawierać tkaniny z juty, muszelki, piasek, sztukę o tematyce oceanicznej i różne uzupełniające się kolory. Wyraziste białe akcenty nadają łazience świeży powiew świeżości i podkreślają chłodne i stonowane odcienie błękitu i zieleni.

Słowa kluczowe definiujące styl współczesny to tematyka oceaniczna. Wodniste odcienie, różne odcienie niebieskiego i turkusu. Piasek, muszelki, juta, słoma i chrupiące białe akcenty dla bestialskiego nastroju.

Łazienka typu rzemieślnik

Stylistyka rzemieślnicza kładzie duży nacisk na rzemieślnicze i ręczne wykonanie elementów z drewna o wysokim stopniu szczegółowości i akcentów. Szafki w stylu rzemieślniczym są doskonałym przykładem tego rodzaju misternych detali, których tak chętnie w tym stylu nie brakuje. Jakość i trwałość to cele takiej łazienki. Komponenty projektowe są zazwyczaj wyjątkowej jakości i mogą zawierać granit, szkło i metalowe detale.

W tym stylu na pierwszy plan wysuwają się mistrzowsko wykonane meble rzemieślnicze. Ornatowe szafki są pełne szczegółów artystycznych. Wytrzymałe, trwałe i solidne. Praktyczne. Funkcjonalne

Łazienka w stylu wiejskim

Łazienki w stylu wiejskim są obecnie bardzo popularne. Częściowo rustykalne i częściowo wiejskie, z odrobiną nowoczesności, łazienki w stylu wiejskim są pełne unikalnych detali. Przesuwne drzwi na szynach są popularnym elementem wystroju. Typowe dla tego stylu są wysokie sufity z otwartymi belkami, obfite ilości polerowanego drewna oraz mnóstwo bieli, szkła i kontrastujących detali.

Łazienka w stylu przemysłowym

Podobnie jak w przypadku łazienek w stylu nowoczesnym, w stylu przemysłowym chodzi o minimalizm, odważne kolory, wysoki kontrast w parach i chłodno wszechobecny element elegancji i prostoty.

Mieszane drewno, białe akcenty i blaty marmurowe to powszechne elementy wystroju. Zwróć uwagę na wyrazistą biel płytek na tym głównym obrazie łazienki i na to, że tak wyraziście kontrastują one z ciemnobrązowym drewnem, wraz z cieplejszym odcieniem brązu podłogi.

Łazienka śródziemnomorska

Łazienki w stylu śródziemnomorskim są pełne bogactwa szczegółów. Tkane dywaniki w bogatej kolorystyce zdobią podłogi lub ściany. Oświetlenie i duża ilość odważnych, kontrastowych kolorów definiują łazienkę w stylu śródziemnomorskim w charakterystyczny sposób. Ogólny wygląd i atmosfera otoczenia wyróżniają się greckimi i europejskimi akcentami w całej przestrzeni.

Style łazienek – Łazienka skandynawska

Łazienki w stylu skandynawskim to prostota, elegancja i funkcjonalność. Nacisk kładziony jest na czystość linii i ogólną nieskomplikowaną i swobodną estetykę. Ciemne i jasne kolory są stosowane w sposób komplementarny, aby ujednolicić elementy projektu i stworzyć spójność.

Wolna od bałaganu, ozdób i nadmiernej ornamentyki, skandynawska stylizacja przypomina współczesne łazienki.

Łazienka południowo-zachodnia

Łazienka w stylu południowo-zachodnim będzie często zawierać elementy rdzennych Amerykanów, a także nuty stylu południowo-zachodniego. Oczekuj na mieszankę naturalnego drewna, dywaników z rdzennym wyczuciem, mnóstwem surowców i organicznych wykończeń oraz ręcznie robionych rękodzieł, takich jak kosze, ceramika i wazony.

Szczegółowe nadruki i misterne wzory to częste dodatki w wystroju południowo-zachodnim.

Łazienka w stylu rustykalnym

Łazienka w stylu rustykalnym jest podobna do stylu rzemieślniczego, a także wiejskiego. W stylistyce rustykalnej widać obfitość drewna, z naciskiem na surowe i organiczne wykończenia. Rzemiosło jest niezbędnym elementem tego wystroju, ponieważ trwałość jest jednym z głównych celów konstrukcji w stylu rustykalnym. Oczekuj wytrzymałych materiałów wraz z dużą ilością rękodzielniczych dotknięć, które są najwyższej jakości i uproszczone w ich projektowaniu.

Style łazienek – Łazienka w stylu tropikalnym

Łazienki w stylu tropikalnym charakteryzują się zazwyczaj prostą estetyką wzornictwa z naciskiem na bujne, zielone liście i najwyższą jakość użytych materiałów w całej łazience. Oczekuj egzotycznych podłóg z kamienia lub polerowanego drewna, otwartych belek sufitowych, dużej ilości zieleni i surowych detali z naturalnym wyczuciem. Ponadto otwarte układy oferujące dużą ilość światła i przestrzeni są typowe dla tych stylów łazienkowych.

Łazienka w stylu wiktoriańskim

Łazienka w stylu wiktoriańskim posiada elementy dekoracyjne, takie jak płytki w kolorze biżuterii, złote wykończenia akcentujące. Ponadto najczęściej spotykane elementy dekoracyjne to malowane gałki i uchwyty, oraz mieszanka różnych kolorów drewna i wykończeń. Kolor biały jest widoczny w wiktoriańskiej łazience.

Style łazienek w Onyxlazienka.pl

Mamy wewnętrzną nadzieję, iż powyższy artykuł pozwolił Ci dokonać swobodnej klasyfikacji łazienki na taką, która Ci się podoba. Podsumowując zachęcamy do przejrzenia ofert z naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy do nas na facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.