Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Syfon do bidetu: 4 ważne kryteria


Jaki syfon do bidetu?

Syfon do bidetu należy wybrać na podstawie szeregu kryteriów. Aby sprzęt hydrauliczny działał prawidłowo i w pełni zgodnie z okresem użytkowania, należy nie tylko wybrać odpowiednią markę, pod którą wykonany jest projekt, ale także zakupić wysokiej jakości komponenty. Obejmuje to również syfon bidetowy.

Syfon to niewielka część, która wykonuje kilka funkcji jednocześnie.

Mianowicie:

  • Syfon przesyła wodę do kanalizacji,
  • Zapobiega wnikaniu dużych przedmiotów do rury kanalizacyjnej, a ściślej – osiadają we wnęce syfonu, co wyklucza zatykanie rur,
  • Ze względu na syfon zapach z rury nie dostaje się do pomieszczenia.

Ważne! Kiedy w łazience pojawia się nieprzyjemny zapach, należy przede wszystkim sprawdzić wszystkie syfony. Często się rozchyla, a opadające kolano zaczyna gromadzić wodę, która po zastoju wydziela nieprzyjemny zapach. Ponadto może to spowodować zatarcie przegrody i wyciek.

Jaki syfon nadaje się do bidetu ROCA?

Tylko na pierwszy rzut oka podniesienie syfonu do spuszczania wody w modelu bidetu Roca może być bardzo proste. Ważne jest, aby produkt był w pełni zgodny ze średnicą otworu drenażowego w urządzeniu i rozmiarem rury kanalizacyjnej, aby zakotwienie było uszczelnione, nie było wycieków, a zwłaszcza nieprzyjemnego zapachu.

Montaż syfonu odbywa się przy zachowaniu niezbędnego nachylenia, co zapewnia idealną szczelność połączeń.

Warto zauważyć, że syfon ma jedną ważną i podstawową cechę – duże zgięcie kolana, by system spustowy normalnie działał. Dość często w sprzedaży pojawiają się modele bidetowe z wbudowanymi syfonami. Podłączone bezpośrednio do rur kanalizacyjnych. Przed wyborem syfonu do bidetu Roca musisz ustalić, w jaki sposób zostanie zainstalowany produkt.

Aby wybrać syfon bidetowy, Roca musi najpierw zadać kilka pytań:

  • Jak zostanie zainstalowany produkt?
  • Jaka będzie instalacja – ukryta lub zamknięta.
  • Jaki rozmiar ma rura spustowa.
  • Jaki jest rozmiar otworu na syfon w samym bidecie.

Do montażu podtynkowego lepiej jest użyć modelu z tworzywa sztucznego, ponieważ jest bardziej funkcjonalny, trwały i praktyczny. Nie wygląda atrakcyjnie, ale nie pogarsza swoich właściwości technicznych. Jeśli syfon jest częściowo widoczny, odpowiedni jest model metalowy wykonany ze stopu mosiądzu i koniecznie z chromowaną powłoką.

Którą ofertę najlepiej wybrać?

Który bidet lepiej wybrać, które elementy mogą uzasadnić inwestycje i oczekiwania oraz jak je zainstalować? Wszystko to wpłynie na żywotność całego sprzętu, ponieważ gdy co najmniej jedna część ulegnie awarii, całe urządzenie może zostać zepsute.

W małych rozmiarach pomieszczeń lepiej jest wybierać produkty wiszące, który nie spowoduje dyskomfortu podczas użytkowania, a jeszcze więcej będzie wygodniejszy w użyciu.

Jeśli dopływ wody w bidecie będzie pochodził z wodociągu miejskiego, musisz postawić dwa osobne dźwigi na ciepłą i zimną wodę.

Przed zakupem bidetu należy zapoznać się ze wszystkimi parametrami i właściwościami technicznymi produktu. Warto zauważyć, że instalacja bidetu na podłodze jest znacznie łatwiejsza niż podwieszanie bidetu, więc jeśli nie masz umiejętności pracy ze sprzętem hydraulicznym, musisz skontaktować się ze specjalistą.

Instalacja takich produktów musi być przeprowadzana wyłącznie przez specjalistę, aby nie zakłócać integralności, a ponadto nie wpłynąć na jakość produktu podczas pracy.

Bidet jest integralną częścią nowoczesnych łazienek i cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród płci pięknej. Aby bidet był dobry jakościowo i spełnił nasze oczekiwania, należy podejść do jego zakupu mądrze. Aby nie odczuwać negatywnych skutków po pierwszych jego użyciach.

W naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażeniem łazienki znajdziesz bidet jak i stelaże do bidetu. Sprawdź sam! Zachęcamy również do przejrzenia naszego facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.