Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jaki syfon do umywalki w łazience?


jaki syfon do umywalki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w naszych mieszkaniach i domach nie ma zapachu ścieków? Okazuje się, że odpowiedź jest dość prozaiczna. Chroni nas syfon. Jesteśmy do tego tak przyzwyczajeni, że zaczynamy to zauważać dopiero wtedy, gdy woda z umywalki w łazience lub w kuchni zaczyna wyciekać. Bez względu na to, z czego wykonane jest urządzenie – chromowany syfon do umywalki wykonanej z metalu lub tworzywa sztucznego – wykonuje to samo zadanie.

Jakie są rodzaje syfonów?

Mamy do czynienia z dwoma rodzajami syfonów – butelkowe i rurowe. Wszystko zależy od tego jaką dysponujesz przestrzenią pod umywalką. Niektóre mają budowę tak zwaną pionową a niektóre poziomą a inne jeszcze najróżniejsze kształty. Podsumowując generalnie do dyspozycji mamy powyższe modele.

Syfon pionowy – butelkowy

Jedna z najbardziej znanych form połączenia umywalki z kanalizacją. Swą nazwę zawdzięcza dzięki temu, iż w dolnej części syfonu umieszczony jest lekki zbiornik z wodą, który czasem przypomina butelkę. Konstrukcja takiego syfonu posiada mnóstwo zalet jak i miejsc do zastosowań. Jest mała/szczupła dzięki czemu z chęcią nada się do małych łazienek jak i wszędzie tam gdzie stosujemy zabudowę umywalki.

Syfon pionowy – rurowy

Jak wyglądają? Kształtem przypominają literę U. Z pewnością nie można im zabrać właściwości jaką jest wysoka wydajność i zalety konstrukcyjne, gdyż przeciwdziała zapychaniu. Zastosowanie powyższy syfon ma w łazienkach o większej przestrzeni, gdzie najważniejsza jest wygoda.

Syfon a pół syfon – odprowadzanie wody z umywalki.

Syfon a pół syfon – wybór jest uzależniony od rodzaju sanitariatu. Każdy z nas wie o Tym, że inny syfon musimy wybrać do wanny, inny do umywalki a jeszcze inny do zlewozmywaka. Każdy z nich różni się na wiele względów – technika zamocowań, średnica odpływu. Jeśli syfon zawiera wszystkie elementy konieczne do montażu to są tak zwane modele kompletne. Pół syfon to element instalacyjny, który zastosujesz podczas podłączania umywalki do sieci kanalizacyjnej.

Tworzywa syfonu do umywalki

Niezbędnym elementem każdego syfonu, które należy prześledzić to materiał. Z czego właściwie syfon do umywalki został wykonany? Najpopularniejszym materiałem dostępnym na rynku syfonu do umywalki to mosiądz bądź PCV. Te właśnie tworzywa dbają o odpowiednią żywotność jak i bezawaryjną pracę.

Syfony z PCV

Dobra jakość w niskiej cenie. Dodatkową zaletą jest waga, którą udało się ograniczyć. Zalecamy zakup syfonu do umywalki renomowanego producenta. Jaka jest istotna wada syfonu wykonanego z PCV? Słaba estetyczność produktu przy dużej pragmatyczności.

Syfon wykonany z mosiądzu

Syfon do umywalki, który wykorzystujemy gdy syfon jest widocznym elementem w naszej łazience. Modele z mosiądzu prezentują się znacznie lepiej od tańszego odpowiednika PCV. Jaka jest ich wada? Przede wszystkim cena – produkty wykonane z mosiądzu są znacznie droższe. Powierzchnia chromowana doskonale pasuje do nowoczesnych łazienek, stanowiąc dodatkowy element dodający wartość estetyczną naszej łazience.

Wymiana syfonu do umywalki

Należy sobie uświadomić, iż syfon jest niezwykle trwałym elementem. Jeśli odpowiednio zadbamy o produkt poprzez odpowiednią konserwację jak i regularne czyszczenie sprawisz, iż syfon posłuży nam przez wiele lat. Syfon musi być odpowiednio dopasowany do umywalki jak i wytycznych producenta, by przestrzegać niezbędnych zaleceń. Jeśli zdarzy się awaria syfonu z pewnością od razu to zauważysz. Zaczyna cieknąć wodą a do łazienki dostają się nieprzyjemne zapachy z rury kanalizacyjnej. W tej sytuacji musisz wymienić syfon na nowy.

Czyszczenie syfonu

Wspomnieliśmy przed chwilą o odpowiedniej konserwacji jak i czyszczeniu syfonu – jak to właściwie uczynić? Właściwa konserwacja to przede wszystkim niedopuszczenie do jego zapchania. Dzięki specjalnych sitkom można wyczyścić wszelakie zanieczyszczenia. Co jakiś czas zalecamy również skorzystanie ze specjalnych środków czyszczących takich jak żele czy granulki do udrożniania rur.

Na co należy zwrócić uwagę w trakcie montażu syfonu?

Proste zadanie do wykonania, które nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy jak i specjalistycznych narzędzi a poradzi sobie z Tym niemal każdy z nas. Montaż syfonu zaczynamy od odpowiedniego zakupu – warto dopasować syfon do naszego modelu umywalki. W Takiej sytuacji ułatwimy sobie drogę montażu a prace pójdą jeszcze sprawniej. Co do montażu syfonu najlepiej skorzystać z instrukcji dołączonej do danego modelu jak i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne jest również, by zwrócić uwagę na odpowiednie zamocowanie uszczelek jak i sprawdzenie wszelakich szczelności przy połączeniach.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący, dzięki czemu w finalnym efekcie jesteście wstanie poradzić sobie z montażem syfonu do umywalki. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki. Zachęcamy do sprawdzenia nas na facebooku, twitter czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.