Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Wady i zalety!


Wanna wolnostojąca czy zabudowana

Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zanim zdecydujesz się na renowację łazienki, musisz zadać sobie ważne pytanie: wanna wolnostojąca lub zabudowana?

Spójrzmy prawdzie w oczy, wolnostojące wanny są bardziej pożądane. W ostatnich latach są bardzo popularne, ponieważ są nie tylko wspaniałe, ale w większości są przeznaczone dla osób, które chcą cieszyć się kąpielą. Stanowią one wyrazisty wzór w pomieszczeniu i mają niewiarygodną różnorodność kształtów i rozmiarów, co pozwala dostosować styl łazienki.

Z drugiej strony, istnieją praktyczne zalety wanny przeznaczonej do zabudowy, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, w których mieszka wielu z nas. Po prostu lepiej pasują do większości łazienek i często są łatwiejsze w czyszczeniu.

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom obu wyborów. Ważne jest, aby przemyśleć swoją przestrzeń i zastanowić się, co będzie najlepsze. Nasz przewodnik da ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć właściwą decyzję.

Wanny wolnostojące

Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Wanny wolnostojące wyglądają bardzo elegancko. Przyciągają uwagę, natychmiast chwytając oko, gdy wchodzisz do łazienki. W niektórych przypadkach mogą być trochę niepraktyczne, ale fani wolnostojących wanien wybaczą wszystkim innym tylko za wygląd.

Zalety wanny wolnostojącej

Wybór. Wolnostojąca wanna może pasować do każdego stylu. Od klasycznej nóżki do nowoczesnego kształtu jajka, nie ma ograniczeń co do zmienności wanien wolnostojących. Nie są one ograniczone potrzebą dopasowania między ścianami lub kafelkami, dzięki czemu ich projektanci mogą być bardziej kreatywni.

Wygląd. Większość ludzi, którzy wybierają wolnostojącą wannę, robi to ze względu na wygląd. Jest wyjątkowy i stanowi oświadczenie, które często kojarzy się z luksusem – większość wysokiej klasy spa będzie korzystać z wolnostojących wanien.

Instalacja. W porównaniu do wbudowanej wanny, wolnostojąca wanna jest bezbolesna w montażu.

Umieszczenie. Wanny wolnostojące pozwalają na bardziej kreatywne wykorzystanie przestrzeni. Chcesz wannę bezpośrednio pod świetlikiem pośrodku pokoju? Dlaczego nie! Wbudowane wanny mogą wymagać dwóch lub więcej ścian do montażu, natomiast wanny wolnostojące to wszystko!

Wady wanny wolnostojącej

Cena. Wanny wolnostojące są na ogół droższe niż wanny do zabudowy, nawet gdy rozważana jest instalacja.

Waga. Wanny wolnostojące mogą być bardzo ciężkie, często wymagające wzmocnionej podłogi. To prawda, że ​​można kupić modele z włókna szklanego, ale są one mniej popularne i mogą być droższe. Są też na ogół większe, a to oznacza, że ​​ważą więcej, gdy są pełne wody.

Bez prysznica. Jeśli chcesz połączyć prysznic z wanną, możesz wybrać wbudowaną wannę. Istnieje możliwość zamontowania prysznica w wolnostojącej wannie, ale zwykle wygląda on niezgrabnie i wymaga owinięcia zasłoną.

Przechowywanie. Wanny wolnostojące mają mniej opcji pod względem dostępnej przestrzeni niż zabudowane. Po prostu nie ma półki na wolnostojącej wannie, aby umieścić szampon czy świece.

Rozmiar. Możesz mieć trudności z dostaniem się do niektórych miejsc. Ponadto niektóre z nich są zbyt wysokie, aby pochylić się nad krawędzią, co stanowi problem

Wanna zabudowana – wbudowana

Stara oraz niezawodna – ale nie bez powodu! Wbudowana wanna nadal cieszy się popularnością wśród wielu osób ze względu na jej praktyczność i wrażliwość. Nie wybieramy też jego wyglądu: dzięki odpowiedniej konstrukcji wbudowana wanna może mieć tyle samo piękna, co wolnostojąca wanna.

Zalety wanny zabudowanej

Cena. Pomimo zwiększonej dostępności tańszych wolnostojących wanien, wbudowane wanny będą z reguły tańszą opcją.

Oszczędność miejsca. Wbudowane wanny będą bardziej ekonomiczne pod względem przestrzeni. Siedzą w jednej płaszczyźnie ze ścianą. Wolnostojące wanny zwykle wymagają przestrzeni wokół nich, więc mają tendencję do używania przestrzeni nieco mniej wydajnie. Jeśli masz małą łazienkę, możesz a wręcz niekiedy musisz pójść w kierunku wbudowanej wanny.

Przechowywanie. Ponieważ wbudowane wanny są zamontowane w jednej płaszczyźnie ze ścianami, będą oferować znacznie więcej opcji w zakresie przechowywania podręcznych rzeczy. Na przykład półki można zamontować na ścianach obok wbudowanych wanien na produkty do kąpieli i pod prysznic.

Instalacja wodociągowa. Instalacja wodociągowa dla wolnostojących wanien może być trochę skomplikowana i zwykle wymaga prowadzenia nowych rurociągów, podczas gdy wiele łazienek będzie już wyposażonych w instalację wodociągową dla zainstalowanych wanien. Ponadto instalacja hydrauliczna do wolnostojących wanien jest trudna do ukrycia i może być nieco nieestetyczna. Dzięki wbudowanym wannom instalacja wodociągowa jest schowana pod wanną i poza zasięgiem wzroku.

Łatwiejsze do czyszczenia. Wbudowane wanny są mniejsze, a zazwyczaj nie mają tylu pęknięć i szczelin do czyszczenia.

Wady wanny wbudowanej

Elastyczność. Oczywiście rozmieszczenie nie jest tak elastyczne, jak w przypadku wolnostojących wanien. Wbudowane wanny zostaną przeniesione na boki pomieszczenia, a wiele z nich będzie musiało zostać umieszczonych w rogu.

Wybór. Po prostu nie ma tylu opcji dla wbudowanych wanien. Oznacza to, że wbudowane wanny muszą polegać na otaczającym ich stylu, niepowtarzalnym wyglądzie. Choć w przestrzeni do zabudowy w wannie jest trochę kreatywności, jest znacznie mniej niż w przypadku wolnostojących wanien.

Instalacja. Pomimo możliwej potrzeby nowych instalacji wodociągowych, wolnostojące wanny nadal zapewniają łatwiejszą instalację niż wbudowane. Wbudowane wanny wymagają uszczelnienia, montażu i często stworzenia obramowania. Wanny wolnostojące nie wymagają żadnej z tych rzeczy.

Estetyka. Chociaż chodzi o indywidualny gust, w wolnostojącej wannie jest coś, co przyćmiewa nawet najbardziej stylowych wbudowanych. W przestrzeni wbudowanej w wannę nie ma niczego, co mogłoby się równać z tym, co mogą zrobić wanny wolnostojące.

Więc które będą najlepsze? podsumowanie!

Ostateczny wybór należy do Ciebie. Jeśli masz przestrzeń oraz podoba ci się estetyka jaką prezentują wolnostojące wanny, będziesz chciał przeoczyć wady i wybrać bardziej stylową opcję. Jeśli chcesz praktyczności i prostoty wbudowanej wanny, nie rozpaczaj. Jest tam wiele różnorodności i możesz znaleźć coś, co będzie działało zgodnie z wyglądem, do którego zmierzasz.

Nasza rada polega na tym, aby upewnić się, że wanna dobrze będzie funkcjonalna, abyś mógł z niej wygodnie korzystać. Łazienka, która dobrze się sprawdza, będzie miała największą wartość.

Mamy nadzieję, że powyższa lista da ci przynajmniej coś do myślenia, ale ostatecznie musisz dokonać wyboru. Więc co to będzie? Wolnostojąca czy wbudowana? Możesz poinformować nas o tym, co zdecydowałeś i dlaczego w poniższych komentarzach!

Zachęcamy do przejrzenia naszego facebooka lub twittera. Zapraszamy również do sprawdzenia oferty naszego sklepu internetowego z wyposażeniem łazienkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.