Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Wyszyńskiego 4
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Bateria umywalkowa podtynkowa czy stojąca? Na co zdecydować się w łazience? Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada ogrom zalet jak i wad. Bateria umywalkowa często decyduje o wystroju łazienki dlatego ważne jest, by wybrać odpowiednią opcję do naszego stylu łazienki. Spośród wszystkich baterii mamy mnóstwo modeli baterii umywalkowych podtynkowych jak i stojących. Ostateczne pytanie brzmi – bateria umywalkowa stojąca czy podtynkowa?

Bateria umywalkowa nablatowa camber czarna mat wysoka
BATERIA UMYWALKOWA NABLATOWA CAMBER WYSOKA CZARNA

Dobierając baterię umywalkową należy przemyśleć w jakim miejscu należy ją umieścić, czy umywalka posiada otwór na baterię a jeżeli tak to jaka bateria będzie pasować do umywalki.

Bateria umywalkowa stojąca

Bateria umywalkowa stojąca w porównaniu do baterii umywalkowych podtynkowych montowane są najczęściej w specjalnych otworach na baterię w umywalce. Coraz częściej zdarza się, iż umywalka nie ma takiego otworu a baterię montujemy na blacie. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu baterii umywalkowej stojącej? Zwróćmy szczególną uwagę na odległość pomiędzy końcem wylewki a górną krawędzią umywalki. Uśredniając dążymy do tego, by wynosiła około 15 cm. Spośród różnych produktów producentów baterii umywalkowych stojących znajdziemy baterię jednouchwytowe czy dwuuchwytowe o najróżniejszych wzorach, kolorach czy wykończeń.

Spośród ogromu zalet baterii stojących należy wyszczególnić ogromną funkcjonalność, możliwości dostosowania do współczesnych trendów czy instalacji rozprowadzenia wody. Łatwo dba się o czystość baterii umywalkowych stojących oraz pozwalają na dużą oszczędność wody. Oprócz wyżej wymienionych zalet warto zwrócić uwagę również na to, iż w przypadku baterii umywalkowych stojących mamy do czynienia z dużą elastycznością pod względem estetycznym. Będąc bardziej precyzyjnym mamy na myśli, iż często są na tyle uniwersalne, że bateria umywalkowa stojąca będzie pasować do większości umywalek. Z pewnością jest to ogromna zaleta zwłaszcza ze względu na to, iż często plany się zmieniają w trakcie. Oprócz dużej uniwersalności baterii mamy do czynienia z ogromem serii produktów o najróżniejszych wzorach czy kształtach. Bateria umywalkowa stojąca złota, czarna, biała czy wysoka,niska nikogo z nas osobiście nie dziwi. Z baterii stojących polecamy poniższe modele, które z pewnością sprawdzą się do większości typów łazienki.

https://onyxlazienka.pl/produkt/bateria-kran-umywalkowa-gold-zlota-nowosc/

Bateria umywalkowa podtynkowa

Powyższe baterię montujemy w otworach znajdujących się w ścianie nad umywalką. Sprawdzi się tam, gdzie chcemy mieć dużą a zarazem głęboką umywalkę. Jakie są zalety baterii umywalkowych podtynkowych? Warto odpowiednio przygotować się do montażu baterii ze względu na to, iż całość instalacji znajduję się w ścianie. W przypadku baterii umywalkowych podtynkowych mamy do czynienia ze stosunkowo łatwą możliwością utrzymania czystości. Zajmują one niewiele miejsca i można połączyć je z innymi elementami wystroju.

Należy odpowiednio wybrać swoją baterię umywalkową podtynkową ze względu na to, iż ewentualna wymiana baterii umywalkowej ściennej wiąże się ze sporymi kosztami. Skucie płytek i całkowita wymiana instalacji doprowadzającej wodę – ogrom pracy. Osobiście polecamy poniższe baterie umywalkowy podtynkowe:

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty produktowej wyposażenia łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.