Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Wyszyńskiego 4
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Jaki parawan nawannowy wybrać?


Parawan nawannowy wannowy jednoczęściowy.

Jaki parawan nawannowy będzie idealny do mojej łazienki? Decydując się na wariant z parawanem nawannowym należy właściwie zidentyfikować odpowiedni typ, który będzie pasował do Twojej wanny. Dostępne są różne typy parawanów wannowych, od stałych po składane i przesuwane, wykonane z różnych rodzajów materiałów, w tym szkła w opcji przezroczystej lub matowej oraz akrylu. Każdy parawan wannowy służy innym funkcjom i celom estetycznym, które mogą zmienić wygląd każdej łazienki.

Pod względem praktycznym parawan nawannowy jest lepszą opcją, gdyż ułatwia czyszczenie aniżeli zasłona prysznicowa. Zaleca się czyszczenie po każdych kilku zastosowaniach, aby utrzymać parawan w najwyższej formie. Parawany nawannowe mogą również zawierać dodatki takie jak poręcze. Dzięki praktyczności i możliwości łatwego dostosowania do indywidualnych potrzeb, zalety wyboru parawanu do kąpieli zamiast zasłony prysznicowej są liczne.

Sprawdź naszą ofertę produktową parawanów nawannowych!

Jak wybierać między różnymi rodzajami parawanów wannowych?

Oto główne cechy, a także zalety i wady każdego rodzaju ekranu:

Parawan nawannowy stały – Ten rodzaj parawanu jest całkowicie przymocowany do ściany i wanny. Popularna nowoczesna minimalistyczna opcja. Taki parawan jest idealny do dużych wanien, ponieważ wymaga dużej przestrzeni do manewrowania wokół ekranu. Zaletą stałego parawanu jest to, że jest łatwy w instalacji i czyszczeniu.

Parawan nawannowy wahadłowy – Parawan wahadłowy działa jak drzwi obrotowe, które można otworzyć. Zapewnia więcej miejsca na wejście i wyjście z wanny, ale wymaga większej powierzchni łazienki. Zapewnia również podział na przestrzeń kąpielową i toaletową, ogranicza hałas podczas kąpieli w strefie wanny i zapobiega rozlewaniu się wody na podłogę toalety. Wadą tego rozwiązania jest brak szczelności między szybą a wanną.

Składany parawan nawannowy – Ten rodzaj parawanu wymaga najmniej miejsca i jest idealny do małych łazienek. Występuje w 2, 3 lub 4 drzwiach. Ten typ może czasem wymagać szyny. Wadą tego rodzaju ekranu jest to, że przy większej liczbie drzwi składanych istnieje większe ryzyko problemów technicznych, które mogą spowodować szybsze uszkodzenie niż w przypadku innych typów.

Przesuwny parawan na wannę – Podobnie jak składany parawan, ten typ parawanu nawannowego może być wyposażony w 1 lub 2 przesuwane drzwi. Wymaga szyny do obrzeża wanny, a także do sufitu, aby drzwi mogły się prawidłowo przesuwać. Podobnie jak parawan uchylny, zapewnia większą prywatność podczas kąpieli, ponieważ może być całkowicie zamknięty, a hałas jest zatrzymywany wewnątrz obudowy, jednocześnie utrzymując wodę w środku.

Z jakich materiałów producenci wytwarzają parawany nawannowe?

Producenci używają różnych materiałów do produkcji parawanów wannowych, ale dwa główne materiały to szkło i akryl.

Parawany nawannowe ze szkła hartowanego

Obecnie najczęściej stosowanym materiałem na parawany nawannowe. Szkło hartowane ma większą odporność na różnice temperatur w porównaniu ze zwykłym szkłem, a jeśli się stłucze, rozpada się na małe kawałki, nie powodując większego ryzyka obrażeń.

Parawany nawannowe ze szkła hartowanego mogą mieć grubości od 6 do 12 mm. Jeśli szkło nie zostanie hartowane, po rozbiciu rozbije się na duże kawałki, co spowoduje poważniejsze obrażenia w wyniku poślizgnięcia. Szkło hartowane jest również łatwe do czyszczenia i zapewnia przyjemny wystrój. Ponieważ cena szkła hartowanego jest wysoka w porównaniu do akrylu, jest to nieco kosztowne, co może być wadą.

Parawany nawannowe z akrylu

Ten materiał jest znacznie tańszy i mniej ciężki niż szkło. Wiele osób wybiera ten materiał ze względu na jego cenę. Dość łatwo ulega uszkodzeniom i jest trudny do czyszczenia. Częste czyszczenie może uszkodzić materiał. Akrylowe parawany nawannowe można używać przez wiele lat.

Jakie są wskazówki lub praktyczne porady dotyczące zakupu parawanu nawannowego?

Przed zakupem parawanu do kąpieli należy wykonać odpowiednie pomiary. Pomiary wanny określą wybór odpowiedniego parawanu do wanny. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo zmierzyć wannę, aby dopasować ją do parawanu.

Parawany najczęściej nie sięgają sufitu, ale muszą być wystarczająco wysokie, aby woda nie przedostała się poza wannę lub przestrzeń do kąpieli. Aby określić szerokość parawanu zmierz wymiary szerokości i długości wanny. Po wykonaniu odpowiednich pomiarów wybierz parawan, który odpowiada Twoim potrzebom i pasuje do Twojej wanny.

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na naszego facebook, twitter czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.