Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Wyszyńskiego 4
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Jaka umywalka ceramiczna czy konglomerat?Jaka umywalka ceramiczna czy konglomerat? Umywalka to jedna z ważniejszych elementów łazienki, na który należy zwrócić odpowiednią uwagę. Wśród wszystkich umywalek wyróżniamy dwa popularniejsze typy umywalek – umywalki ceramiczne oraz umywalki konglomeratowe. Te drugie goszczą w naszych łazienkach stosunkowo od niedawna dla większości z nas standardem była ceramiczna umywalka. W Tym momencie warto zastanowić się nad Tym, który typ umywalki będzie najbardziej odpowiedni do mojej łazienki. Pokrótce postaramy się przedstawić zalety umywalek ceramicznych jak i umywalek z konglomeratu.

Sprawdź oferty umywalek w naszym sklepie internetowym!

Dlaczego warto zdecydować się na umywalkę ceramiczną?

Jeżeli chodzi o umywalki ceramiczne niewątpliwą największa zaletą jest ich przystępna cena. Umywalkę ceramiczną możemy zakupić już w cenie około 100 zł co stanowi największą zachętę. Ceramika sanitarna jest odporna na kamień i rdzę oraz działanie wszelakich związków chemicznych. Pozwala to na czyszczenie środkami czyszczącymi bez obaw o ewentualne uszkodzenie.

Wadą umywalek wykonanych z ceramiki jest to, iż są podatne na uszkodzenia. Umywalki z ceramiki są bardziej kruche i mniej odporne aniżeli ich konkurent w postaci umywalki konglomeratowej. Ponadto na umywalkach w innych kolorach aniżeli standardowych typu czarny bardziej uwidocznione są wszelakie zacieki i osady.

Sprawdź oferty umywalek w naszym sklepie internetowym!

Dlaczego warto zdecydować się na umywalkę konglomeratową?

W przypadku umywalki wykonanej z konglomeratu mamy do czynienia z niebywałą wytrzymałością. Jest to materiał, który łatwo konserwować a w przypadku drobnych zarysowań bez większego trudu poradzimy sobie z nimi w postaci specjalnego zestawu naprawczego. Umywalka z materiału konglomerat jest ciepła w dotyku a jej powierzchnia może być wykończona z połyskiem lub bez. Konglomerat marmurowy nie posiada porów, w które wnikają bakterie (antyalergiczny). Ostatnią zaletą wartą wspomnienia jest oryginalny wygląd – każda umywalka wykonana z konglomeratu wygląda wyjątkowo.

Pomówmy o wadach umywalki z konglomeratu. Wymaga ona specjalnego traktowania czyli częstego jak i regularnego czyszczenia odpowiednimi środkami czyszczącymi. Nie możemy sobie pozwolić na czyszczenie silnymi, żrącymi środkami czyszczącymi. Cena umywalki z konglomeratu jest o wiele większa aniżeli umywalki z ceramiki co stanowi dodatkową wadę.

Sprawdź oferty umywalek w naszym sklepie internetowym!

Jakie są dostępne umywalki z konglomeratu?

W zasadzie wszystkie, które sobie wyobrazimy. Produkcja umywalek z lanego marmuru pozwala na dowolne formowane ich w najróżniejsze kształty. Stwarza ogromne pole do popisu projektantom. Znajdziemy na rynku takie umywalki z konglomeratu jak okrągłe, owalne, prostokątne, trójkątne. Jeżeli chodzi o kolorystykę znajdziemy standardowe modele białe, czarne, złote jak i kolorowe.

Jaka umywalka wybrać ceramiczna czy konglomerat? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu pokrótce przedstawiliśmy Ci znaczące różnice. Umywalki konglomerat cechują się dużą oryginalnością zaś w przypadku umywalek z ceramiki mamy do czynienia z pewną tradycją. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na nasz facebook, twitter, pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.