Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Remont łazienki – garść informacji!


Remont łazienki - garść informacji! Koszt remontu łazienki

Remont łazienki gdy widoczna jest wilgoć na ścianach, zły stan armatury sanitarnej czy kruszące się fugi są odpowiednimi sygnałami, by przemyśleć o zmianach. Powody bywają różne, jednakże łączy nas jeden cel – odnowa naszej łazienki! Postaramy się pomóc z naszym artykułem przebrnąć przez ten dosyć ciężkawy etap.

Należy wiedzieć, iż podjęcie się takiego przedsięwzięcia gruntownego remontu łazienki przeprowadza się raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Przygotowanie jest niezbędne, by móc cieszyć się w pełni ostatecznym efektem. Jak wszyscy dobrze wiemy – łazienka stanowi podstawę spokoju, bowiem jest to miejsce specjalne. Miejsce w którym można się zrelaksować po całodniowych zmaganiach.

REMONT ŁAZIENKI KROK PO KROKU

W telegraficznym skrócie postaramy się przedstawić punkty od a do z remontu łazienki.

  1. Plan remontu – etap jest o tyle szczególny, iż od niego zależy rodzaj prac poniesionych w każdym następnym punkcie.
  2. Usunięcie starej glazury,
  3. Prace hydrauliczne,
  4. Wymiana instalacji elektrycznej i opcjonalnie montaż podwieszanego sufitu,
  5. Wyrównanie ścian,
  6. Układanie nowej glazury,
  7. Montowanie luster,
  8. Instalacja wanny/prysznica i umywalki,
  9. Instalacja nowej armatury, mebli i prace wykończeniowe.
Remont łazienki zdjęcie podglądowe.

OCENA STANU FAKTYCZNEGO

Całkowita odmiana pomieszczenia stanowi o wiele większe wyzwanie, aniżeli skorzystanie z mocy renowacji. W pierwszym przypadku zalecamy zdecydować się na poradę fachowca w postaci architekta wnętrz – który będzie wiedział jak najlepiej usytuować poszczególne sprzęty typu WC, wanna, kabina prysznicowa czy umywalka. Warto również ocenić stan zawilgocenia czy stan armatury przez odpowiedniego fachowca, bowiem są to kwestie, które mogą wypaść naszej uwadze, a które dobry fachowiec zweryfikuje. Taka ocena jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek czynności remontowych, bowiem niekiedy może się okazać, iż chęć wymiany samej armatury wymaga od nas gruntownego remontu typu wymiana instalacji wodnej czy kanalizacyjnej. Jeśli wiemy, na czym już stoimy i nic nas nie zaskoczy przejdźmy do następnego elementu.

ROZPLANOWANIE PRZESTRZENI ŁAZIENKOWEJ

Jeśli zdecydowaliśmy się na gruntowny remont tak jak pisaliśmy uprzednio dobry architekt wnętrz załatwi sprawę i pozwoli nam na optymalne zagospodarowanie pomieszczenia. Może również przygotować projekt łazienki wedle naszych potrzeb i oczekiwań. W przypadku chęci pobudzenia wyobraźni przez nas samych i próba podjęcia takiego rozplanowania przestrzeni postaramy się pomóc. Pierwszy element warty uwagi to funkcjonalność i potrzeby. Należy dowiedzieć się w przypadku domowników, czego oczekują od łazienki a rozchodzi się o kwestie typu wybór pomiędzy wanną a prysznicem, miejsce na przechowywanie środków czystości czy oświetlenie. Wybór miejsca przeznaczenia poszczególnych sanitariatów.

KOLEJNOŚĆ PRAC

Ten etap zaliczamy do planu remontu w oparciu o stan faktyczny. W przypadku każdej łazienki do niektórych kwestii należy podchodzić czysto indywidualnie ze względów choćby estetycznych, wykorzystania łazienki czy plan aranżacji łazienki. W oparciu o ten zakres można wyrzucić choćby wyrównanie ścian, gdy ściany są w porządku. Jeśli nie znamy się na pracach budowlanych tutaj do pomocy potrzeba będzie nam fachowca.

ILE KOSZTUJE REMONT ŁAZIENKI?

Wybór elementów wyposażenia zanim rozpoczniemy remont pozwoli na oszacowanie kosztów przeznaczonych na zakup niezbędnych materiałów. Należy wiedzieć, iż remont łazienki jest kosztowną inwestycją, jednakże służy nam w założeniu na lata. Koszty remontu to nie tylko wyposażenie łazienki a choćby kleje, fugi a w przypadku usług fachowców również koszt robocizny. Chcielibyśmy podać dokładną kwotę ile wynosi remont łazienki, lecz nie jest to możliwe. Wszystko zależy od pomieszczenia, stanu faktycznego, własnych potrzeb czy kosztu robocizny. Jesteśmy wstanie pomóc jedynie w przypadku wyposażenia łazienki – tutaj zapraszamy do przejrzenia naszej oferty.

WYPOSAŻENIE ŁAZIENKI ORAZ MATERIAŁY

W przypadku materiałów zalecamy skorzystania z porady fachowca. Według empirycznych doświadczeń choćby na temat trwałości efektu czy oszacowania ilości niezbędnego materiałów pomogą. Przy zakupie należy kierować się wieloma czynnikami – nie tylko ceną i wyglądem lecz jakością. W wypadku armatury polecamy zapoznać się z rozwiązaniami energooszczędnymi.

Przykładowe nasze produkty, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

zestaw slim bateria prysznicowa oraz deszczownica
zestaw slim bateria prysznicowa oraz deszczownica
wanna prostokątna akrylowa BESCO modern nogi
wanna prostokątna akrylowa BESCO modern

Remont łazienki – PODSUMOWANIE

Wszystko rozplanowane oraz kupione – pora na remont! Z własnych doświadczeń wiemy, iż nawet najlepsza analiza może nie przewidzieć pewnych nieudogodnień, które będą od nas wymagać pewnych ustępstw w postaci kupna dodatkowego kleju itp. Należy liczyć się z tym, iż koszta całkowite mogą wyjść trochę wyższe.

To już koniec naszego artykułu. Mamy nadzieję, iż był na tyle pomocny, że dał podstawowe rozeznanie w kwestii wykonywanych prac remontowych. W przypadku wyposażenia łazienkowego zalecamy skorzystać z naszego sklepu internetowego lub na allegro, gdyż posiadamy ciekawe oferty w niskich cenach. Miłych zakupów 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.