Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Umywalka nablatowa – zalety oraz wady!


Umywalka ceramiczna nablatowa biała.

Umywalka nablatowa może sprawić nie lada problem w trakcie urządzania łazienki. W tym artykule postaramy się przedstawić wady oraz zalety umywalek nablatowych oraz pokrótce przedstawić umywalkę wpuszczaną w blat byście mogli Państwo wybrać najlepszego wyboru.

Przestrzeń dla umywalki to jedna z najważniejszych elementów łazienki, podczas wybierania umywalki należy zwrócić uwagę na estetykę oraz również komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Z własnego doświadczenia wiemy, iż umywalka nablatowa i wpuszczana w blat są najczęściej wybieranymi umywalkami. Przejdźmy więc do zalet i wad.

Dlaczego umywalka nablatowa?

Umywalka nablatowa wyróżnia się spośród innych umywalek. Jedną z podstawowych zalet to możliwość uzyskania większej przestrzeni oraz możliwości wykorzystania blatu. Należy mieć na uwadze, iż umywalka nablatowa wymaga dużej dokładności podczas czyszczenia. Do niektórych zakamarków jest ciężej się dostać. Dla osób chcących wykorzystać umywalkę podblatową – należy się liczyć z ograniczoną przestrzenią, która często bywa bardzo cenna.

Gdzie pasuje umywalka nablatowa?

Przede wszystkim w estetyce nowoczesnej łazienki. Przeznaczona jest dla ludzi, którzy nie unikają innowacji. Na rynku dostępne są modele w każdym kształcie – znajdziemy umywalki nablatowe okrągłe, prostokątne a nawet i coraz bardziej wymyślne. Postaramy się pokrótce przedstawić dostępne kształty. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia w naszym designerskim podejściu!

Producenci umywalek nablatowych odchodzą również od standardowego modelu umywalki łazienkowej z ceramiki w odcieniu śnieżnej bieli. Coraz częściej spotykamy się z chęcią zakupu umywalki, do której wyprodukowania zastosowano chociażby kamień. Zyskuje na nietuzinkowości oraz wyglądzie z całą pewnością.

Kształty umywalek nablatowych!

W ofercie większości producentów możemy spotkać się z następującymi kształtami, które z pewnością pozwolą wybrać odpowiednią do naszej łazienki:

Umywalka z blatem

Cena umywalki z blatem zależy od materiału, z którego jest zrobiona, i marki. Za umywalki z blatem możemy zapłacić od 400 zł i aż do nawet 10 tys. złotych.


Umywalka nablatowa

Nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Wyróżnia się tym, iż bryła jest osadzona na blacie, syfon oraz rury odpływowe znajdują się pod blatem.

Umywalka nablatowa zalety.

 • Umywalka nablatowa – wysoki rant,
 • Dodatkowa przestrzeń w postaci zastosowania blatu,
 • Wyższy brzeg umywalki podwyższa komfort użytkowania,
 • Elementy montażowe mogą zostać ukryte w szafce przez co łazienka zachowa swoją estetykę.

Umywalka nablatowa wady.

 • Przede wszystkim cena. Za umywalkę nablatową należy zapłacić więcej, niż za standardowe modele ścienne.

Z jakiego materiału wybrać umywalkę nablatową?

Umywalka wykonana z ceramiki należy do najpopularniejszych, które są dostępne na rynku. W szczególności upodobali sobie Klienci umywalki wykonane z ceramiki ze względu na ich ogrom zalet – odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Materiał, na który warto zwrócić uwagę to konglomerat – powstają z kamienia. Estetyka takiego rozwiązania powala. Innym rodzajem materiału równie ciekawego jest umywalka drewniana. Oryginalna estetyka która pobudza wyobraźnię. W tym przypadku jednakże musi się dopasowywać z aranżacją całego pomieszczenia. Odporne na wodę, co w przypadku łazienki jest niezwykle istotne. Wadą z pewnością jest cena. Niestety za to rozwiązanie przyjdzie nam słono zapłacić aczkolwiek warto, efekty zachwyca. Przedstawiliśmy ciekawe rozwiązania materiałowe, przejdźmy do reszty materiałów.

 • Ceramika,
 • Drewno,
 • Konglomeraty,
 • Marmur – Solidny aczkolwiek ciężki. Świetnie wypełnia i prezentuje się we wnętrzach ale tak jak w przypadku drewna jest to drogi produkt. Należy zwrócić uwagę również na blat, który musi być solidniejszy.
 • Nierdzewna stal – Stal jest trwała oraz łatwo się ją czyści. Wygląda z pewnością oryginalnie lecz to jest kwestia subiektywna.
 • Szkło hartowane – Trwały materiał. Potrzeba sporo siły by uszkodzić ten materiał. Ładnie się prezentuje lecz problemem jest usuwanie zacieków. Jest to pracochłonny proces czyszczenia.
 • Plastik – Materiał najbardziej plastyczny, tani. Szybko się uszkadza i jest podatny na zarysowania. Plastyczny materiał, który spełni swoją rolę dla ludzi szukających umywalki o abstrakcyjnym kształcie.

Jaki wybrać blat łazienkowy?

Dostępne blaty łazienkowe na rynku:

 1. Drewno, które odpowiednio zabezpieczone jest odporne na wodę,
 2. Płyta kartonowo-gipsowa,
 3. Specjalistyczne szkło,
 4. Płyta meblowa, ten materiał należy dobrze zabezpieczyć gdyż słabo reaguje na wodę.

Bateria umywalkowa – jak dobrać?

Pisaliśmy już o wyborze baterii umywalkowej w naszym artykule, który link znajdziecie poniżej.

Wysokość umywalki?

O tym również pisaliśmy w naszych artykułach, tak samo jak poprzednio link znajdziecie poniżej.

Umywalka nablatowa a rozmiar.

Z własnego doświadczenia wiem, iż wielkość umywalki jest jedną z ważniejszych decyzji, które należy podjąć. Nieodpowiednia wielkość umywalki spowoduje, iż będzie ona spełniała jedynie funkcję estetyczną aczkolwiek nie dążymy do tego! Szerokość umywalek mieści się w granicach 40-70 cm. Jeśli chodzi o nasz przypadek – umywalka nablatowa – możemy pozwolić sobie na mniejszy model, gdy powierzchnia blatu będzie obszerna. Należy wziąć również pod uwagę przy zakupie wymagania wszystkich domowników. Jeśli z łazienki będzie korzystała większa liczba osób warto przemyśleć zakup większego modelu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był na tyle wyczerpujący, że pozwoli Państwu na świadomy zakup umywalki. Gdybyście Państwo mieli jakiekolwiek pytania zapraszam do kontaktu poprzez webchat, facebook czy twitter.

Standardowo zachęcamy do komentowania artykułu. Liczymy się z każdą sugestią. Wpływa to na nas motywująca, by pomóc Wam w wyborach zakupowych łazienkowych w jeszcze lepszy oraz dokładniejszy sposób.

Zapraszamy również do przejrzenia oferty naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo powyższą umywalkę nablatową w różnych kombinacjach oraz konfiguracjach. Posiadamy również inne umywalki czy baterie umywalkowe. Życzymy miłych zakupów 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.