Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)

Bateria termostatyczna – dlaczego warto ją zakupić?


Bateria termostatyczna

Bateria termostatyczna, czym właściwie jest? Termostatyczna bateria łazienkowa jest przydatna do kontroli temperatury, które są powszechnie instalowane w wylotach wody. W wannach, prysznicach, zlewach czy bidetach. Zaprojektowane, aby utrzymać wybraną temperaturę wody, zapobiegając nagłym skokom gorąca lub zimna.

Bateria termostatyczna – jak działa?

Termostatyczne baterie wykorzystują wbudowany mechanizm wykrywania, aby automatycznie mieszać wprowadzaną ciepłą i zimną wodę z temperaturą wymaganą przez użytkownika. Jeśli zmienia się wejście gorącej lub zimnej wody, powoduje to zmianę ciśnienia zasilania i temperatury w zaworze. Gdy wystąpi którykolwiek z tych odchyleń, mechanizm wyłączy przepływ wody z przeciwnej strony, aby wyrównać przepływ i temperaturę.

W przeciwieństwie do poprzedniej technologii zaprojektowanej w celu zapobiegania zmianom temperatury, termostatyczne baterie wykrywają zarówno ciśnienie, jak i temperaturę wody. Czyniąc ją bezpieczniejszym i bardziej niezawodnym.

Bateria termostatyczna – dlaczego warto ją zainstalować?

Upadek lub wzrost temperatury może wydawać się denerwujący, a niekiedy nawet może być niebezpieczny. Na przykład podmuch gorącej wody wynikający z nagłego spadku ciśnienia zimnej wody może być niezwykle groźny. Nawet jeśli nie wystąpią oparzenia, wstrząs może łatwo spowodować, że ktoś potknie się i upadnie. Może to prowadzić do poważnych obrażeń.

Około 20 osób umiera każdego roku w wyniku oparzeń spowodowanych gorącą wodą, podczas gdy około 570 cierpi z powodu poważnych oparzeń. Małe dzieci mają wrażliwą skórę, a osoby starsze na ogół cierpią z powodu zmniejszonego czasu reakcji. Właśnie te grupy są najbardziej narażeni.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa, termostatyczne baterie są również znacznie wygodniejsze. Nie musisz tracić czasu na regulowanie przepływu przed wejściem do prysznica lub wanny. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zatrzymać wodę, bateria może automatycznie znaleźć tę samą temperaturę po ponownym włączeniu. To nie tylko oszczędza czas, ale także oszczędza pieniądze na rachunku za ogrzewanie i wodę.

Termostatyczne baterie sprawiają, że kąpiel jest bezpieczniejsza, łatwiejsza i bardziej ekonomiczna. Jeśli jeszcze nie masz baterii termostatycznej, warto w nią zainwestować.

Termostatyczna bateria – podsumowanie

Termostatyczne baterie są dostępne w naszym sklepie internetowym z pełnym wyposażeniem łazienki. Zachęcamy do pozostawienia komentarza na facebooku czy twitterze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.